Чому качки вищипують пір’я до крові друг у друга

Таке явище, як канібалізм притаманне багатьом видам домашніх птахів. Наприклад, любителями вискубувати один у одного пір’я є: індики, перепела, кури, а також качки. Подібне пристрасть живності здатне завдати непоправної шкоди господарству. У тому числі і повністю розорити його. Чому у живності виникає подібна поведінка і як з ним боротися?

білі качки

Конфлікти і вищипування пір’я може завдати великих збитків фермі

Причини прояви канібалізму у качок

Фахівці впевнені, що головною і першочерговою причиною прояви канібалізму у качок є їх раціон харчування. Часто птахам не вистачає поживних речовин. Але трапляється так, що навіть при відмінному харчуванні через збігу деяких обставин птиці все одно вищипують пір’я один у одного. Часом навіть відмінне утримання та догляд не можуть викорінити цю проблему. Так у чому ж справа?

Причина криється в генетиці. Деякі породи по генетичної схильності мають високі дані щодо розвитку і зростання. Щоб задовольнити цим потребам, їм потрібно набагато більше поживних речовин і білків, за допомогою яких і відбувається нарощування м’язової маси. Тобто, в той час як птах потребує цих елементах, її годують висівками і різними овочами.

Велика частина птахівників дотримується думки, що живності, в період інтенсивного росту, не варто давати багато овочів, так як вони діють як проносний засіб. Разом з випорожненнями з організму птиці вимиваються солі і багато живильних речовин і елементи. Не можна вводити подібне харчування в період формування пір’яного покриву, інакше проблем буде не уникнути.

Овочі

Зловживання овочами може привести до висмикування пір’я

Є й інші причини, за якими качки вищипують пір’я один у одного:

  • неправильний раціон годування живності: дефіцит або надлишок білка, брак мікроелементів;
  • поїдання пір’яного покриття також можливо внаслідок нестачі такого елемента, як арганін, якщо його показник в раціоні живності падає з 6,9 до 3,9;
  • утримання птиці: на агресивність і канібалізм впливає занадто сухе повітря приміщення, в якому міститься живність, при нестачі кисню перо стає ламким, тому птах намагається позбутися від нього і починає клювати не тільки себе, а й інших.

Можливі ускладнення в результаті вищипування пера

Коли качки починають вискубувати пір’я, це тривожний сигнал, який ні в якому разі не можна залишати без уваги, так як це досить небезпечне явище. Іноді так буває, що живність при висмикуванні пера пошкоджує і шкірний покрив, що й спричиняє прояв у неї ознак канібалізму. Запах крові збуджує птахів, і вони починаю розкльовувати рану все більше і більше. Загибель качок може наступити в результаті втрати крові, або через зараження рани.

Качка в сараї

Почавши висмикувати пір’я, качка вже не може зупинитися

Найбільше вразливі маленькі каченята. Дане явище у них проявлятися через три місяці після появи на світло. Саме в цей період каченят починають вигулювати. Дорослі особини стають більш агресивними, починають нападати на родичів. В ході бійки пір’я летить в різні боки. Вони не можуть перебувати поруч один з одним. В першу чергу страждають шия, хвіст і крила.

При появі подібного негативно налаштованого поведінки приймайте термінових заходів.

Шляхи вирішення проблеми

В результаті появи подібної проблеми, необхідно з нею розібратися і виявити всілякі шляхи її вирішення. В ідеальному варіанті проблему краще попередити, ніж в подальшому з нею боротися.

В першу чергу приділіть особливу увагу корму. Він повинен бути збалансованим і повноцінним. У разі спостереження у качки інтенсивного росту м’язової маси, слід також вживати заходів. Навіть при відмінній кормі цим птахам знадобиться додатковий збалансований комплекс, в якому міститься велика кількість необхідних для росту елементів.

Поява крові в місцях вищипування пір’яного покриву – справа небезпечна. Справитися допоможе додавання в їжу білка тваринного походження. Додатково слід додавати в їжу фарш, боенские відходи і жир. Норма на одну дорослу особину – 50 г в день. Регулярність даного раціону – раз в тиждень. У корм обов’язково слід додавати сухе молоко і борошно (рибну і м’ясо-кісткове).

Сухе молоко

Сухе молоко – обов’язкова складова раціону качок

У профілактичних цілях слід додатково вводити в раціон харчування живності наступні види підгодівлі:

  • метіонін;
  • агрінін;
  • цистин;
  • препарати, що містять сірку, марганець і бром.

Подібні добавки сприяють швидкому відновленню пошкодженого пір’яного покриву птиці.

Норми утримання качок

Якщо у ваших вихованців повноцінний раціон харчування, але ознаки прояву канібалізму в наявності, то зверніть увагу на умови, в яких птах міститься. При прояві ознак вищипування слід:

  • збільшити чисельність гнізд в приміщенні;
  • умови утримання не повинні різко змінюватися, як і місця для вигулу птиці;
  • враховувати норми місткості приміщення;
  • застосовувати червоне світло і зменшити яскравість освітлення, це знімає роздратування;
  • поліпшення вентиляції.

одна качка

Качку-канібала потрібно ізолювати

У разі виявлення тільки однієї особини, яка страждає канібалізмом, її негайно ізолюйте від основного поголів’я і застосувати до неї комплекс заходів, спрямованих на лікування. Також вчинити і з клонованими індоуткі, які з подвоєною агресією викльовують пір’я один у одного.

Маленьким утятам, на думку досвідчених заводчиків, з метою профілактики та попередження розвитку канібалізму дають трохи сирої риби.

Відмінним варіантом будуть кілька чи мойва. По можливості випускайте їх на водойму, особливо якщо є поруч ставок, де качки можуть ловити ряску або черепашки. Саме в цих речовинах присутня велика кількість білків, так необхідних для росту птиці.

Таким чином, качки, як і будь-які інші види домашніх птахів, потребують турботи і правильному догляді. Ось чому їх змістом і раціону слід приділяти особливу увагу, щоб птахи не займалися поклевом один одного. Тільки при правильному підході до справи можна домогтися успіху.