Як правильно підготувати ділянку з газоном до зими

газонна траваГазон вважається універсальним елементом озеленення ділянки. Зелена травичка не тільки може підкреслити красу навколишніх її рослин, але і здатна стати відмінною зоною відпочинку, де можна побродити босоніж і з задоволенням повалятися всією сім’єю. У статті буде описано як правильно підготувати ділянку з газоном до зимового відпочинку, щоб по закінченні холодного періоду не позбутися цієї зеленої галявини.

Які види газонів існують

Виділяють кілька різновидів газону:

  • спортивні;
  • спеціальні;
  • декоративні.

Галявину першого типу облаштовують на полях для спортивних ігор, на іподромах, на території шкіл та дитячих дошкільних установ і т.д. За таким килиму з трав можна бігати, стрибати, катати досить важкі предмети.

Спеціальний газон створюють в аеропортах, на схилах автомобільних доріг, у технічних споруд. Його функція – зміцнення грунту, усунення пилу і загазованості повітря. Останні влаштовують в парках, садах, на дачах і т.д. Вони бувають:

  • партерні;
  • звичайні;
  • лугові.

газон біля будинку

Партерні посадки найчастіше можна зустріти біля центрального входу в адміністративні будівлі, біля пам’ятників, фонтанів, скульптур. Вони виділяються однорідністю і низькою зрізанням трав (стрижуть 2 рази в тиждень). Звичайний газон у своєму розпорядженні в місцях, де по траві будуть ходити люди і невеликі тварини. Це найпоширеніший тип зеленого насадження, який використовується любителями на своїх ділянках. Луговий варіант, так званий мавританський – тут в суміш злаків додаються дикорослі, невисокі квіти. Він не потребує частої стрижці, але вимагає постійного догляду. У садах любителів зустрічається рідше, ніж попередній тип.

Порада. Квіти для мавританського газону можна підбирати за бажанням. Для цього до злаків звичайного варіантах додають насіння відповідних квітучих рослин.

Правильна підготовка газону до холодного сезону

З настанням осінніх холодів необхідна підготовка газону до перезимівлі, без якої він може значно постраждати.

  • Припинення поливу – один з важливих етапів. Надмірне зволоження ґрунту восени може згубно позначитися на травах, тому в міру похолодання процедуру припиняють взагалі.
  • Підготовка газону до холодів обов’язково включає генеральне прибирання і очищення. Опале листя, гілки, утворюють щільний шар, який дозволить повітрю проникати до трави. До того ж, в подібному середовищі прекрасно розмножуються різного роду збудники захворювань, здатні сильно зашкодити газон. Восени прибирають регулярно. Як інструмент використовують віялові або звичайні граблі.

Порада. Для збереження декоративного виду газону варто постаратися в дощову погоду якомога менше ставати на траву. Якщо ж без цього ніяк не обійтися, то можна пересуватися по галявині наступаючи на попередньо розкладені дошки.

  • Утворену в період перших заморозків кірку льоду слід розгрібати граблями. Так рослини зможуть «дихати».

посадка газону своїми рукамиВосени обов’язково очистіть газон

Підбірка фото та відеоматеріалів, прикріплених до статті, доповнить опис осінніх робіт.

Аерація грунту і правильна стрижка восени

Аерація ділянки, на якій розташована трава, забезпечує воді проникнення в глибокі шари грунту. Це не дає їй застоюватися і утворювати кірки і калюжі, які можуть привести до загибелі рослин і утворення лисин.

Така підготовка газону відбувається за допомогою садових вил. Через певний проміжок проколюють газон і трохи піднімають дерен, внаслідок чого повітря вільно проникає до коренів, забезпечуючи хороший дренаж.

Увага! Якщо зелена галявина облаштована на піщаній основі аерація не обов’язкова. Тут в будь-якому випадку буде хороший дренаж.

Краса газону безсумнівно залежить від правильної стрижки. Але, якщо в літній період це роблять з інтервалом в 6-7 днів, то восени трава уповільнює зростання і потреба в частій зрізку відпадає. Однак, занадто довгою зелень не повинна йти в зиму. Навесні її зів’ялі стебла ляжуть на грунт і не дадуть молодим паросткам нормально розвиватися. Оптимальна довжина при догляді в зиму 5 см. Останню стрижку фахівці рекомендують проводити приблизно за два тижні до перших морозів. Цього часу злаків досить для відновлення.

як доглядати за газоном

Внесення добрив і мульчування

Зараз у продажу можна знайти комплекси мінеральних добрив, які призначені спеціально для підгодівлі трави в той час, коли проводиться підготовка газону до зими. Це фосфорно-калійні комплекси. Азот ж виділяється в грунт в залежності від навколишньої температури, а саме, тільки в теплу пору року.

Такі сучасні добрива роблять тканини газонних трав міцними, що сприяє підвищенню зимостійкості і стійкості до захворювань.

Процедуру мульчування проводять у вересні-жовтні. Попередньо траву чистять, розчісують віяловими вилами і проколюють (аерують). Мульча повинна складатися з піску, торфу і землі. Цю суміш наносять в кількості 1,5 кг на 1 м² галявини.

Посипати мульчею потрібно дуже акуратно, бажано під корінь. Верхівки злаків при цьому повинні залишатися на поверхні. Після такого підживлення газон ущільнюється і стає рівномірним, молода трава краще росте, а стара оздоровлюється.

Порада. Крім вищеописаних дій пізньої осені слід створити на газоні снігозатримувальні бар’єри. Це можна зробити за допомогою гілок, хаотично розкидавши їх по ділянці.

Абсолютно не важливо, якого типу газон облаштований на ділянці. Восени обов’язково потрібно про нього подбати і тільки тоді в наступному сезоні галявина порадує своєю рівномірної, стриженої зеленню.

Як підготувати газон до зими: відео