Монтуємо гвинтові палі своїми руками

фундамент паліОстаннім часом в будівельній сфері з’являються різні нововведення, що дозволяють полегшити монтажні роботи і при цьому зробити конструкцію міцною і стійкою. На зміну добре всім знайомим типам фундаменту приходить новий – гвинтові палі. Це відмінні опорні елементи, які можуть вирішити самі непрості завдання: починаючи від монтажу в складний грунт і закінчуючи цілком реальною можливістю установки вручну. Ми розповімо про плюси / мінуси подібних конструкцій і про те, як їх монтувати своїми руками.

Загальне поняття і різновиди гвинтових паль

Пальово-гвинтовий фундамент багато хто помилково вважає молодий технологією, але це далеко не так. Метод зведення фундаменту за допомогою паль можна віднести, скоріше, до середини 19-го століття. Під час наполеонівських воєн їх використовували при будівництві фортифікацій.

Гвинтові паля являє собою металеву трубу (покриту спеціальним антикорозійним складом) з загостреним кінцем, до якого приварюють кручені лопать. Такі палі ввинчивают в грунт аналогічно тому, як вкручують саморізи в дерев’яну поверхню. При цьому грунт абсолютно не пошкоджується, а лише ущільнюється за рахунок занурюваної палі.

фундамент паліГвинтові палі

Основні різновиди гвинтових паль:

  • по особливості виготовлення: литі, зварні, комбіновані. Литий наконечник виходить методом відливання: отримує виріб високої міцності і ідеальних параметрів. Зварений – відрізняється дешевизною, але приварені елементи більш схильні до деформації.
  • по модифікації наконечника: однолопастний, суцільнолиті, багатовиткові і ін. Палі з однієї лопатою можуть бути використані для кріплення конструкцій з малою вагою, таких як тераса, огорожа і т.д. Палі з декількома витками призначені для кріплення особливо важких конструкцій (наприклад, багатоповерхівок), або при роботі на складних ділянках.

Переваги та недоліки пальового фундаменту

Гвинтові палі мають ряд безсумнівних переваг:

  1. Міцність гвинтового механізму. Дозволяє зводити будівлі в будь-який час року, адже йому не страшний замерзлий ґрунт або складні погодні умови.
  2. Потужна конструкція. Палі з гвинтом – ідеальний варіант для слабких грунтів, складних ділянок, зон з підвищеною сейсмологічної активністю.
  3. Простота установки. Щоб звести фундамент палі будинку, знадобиться, в середньому 3-7 днів.
  4. Нульова усадка, що дозволяє відразу після монтажу фундаменту приступити до зведення стін.
  5. Довговічність конструкції. Пальово-гвинтова основа будівлі прослужить довгі роки (50-150 років).
  6. Прийнятна ціна матеріалу. Однозначну плюс, враховуючи всі вищеописані моменти.

фундамент своїми рукамиМонтаж фундаменту палі

Але як і будь-який інший матеріал, палі з гвинтами мають і деякі недоліки:

  1. Непридатність для кам’янистого грунту. Не рекомендується застосовувати палі при роботі на кам’янистій ділянці. Подібний вид грунту може просто пошкодити антикорозійне покриття труб і це зведе до мінімуму термін їх служби.
  2. Палі виткового типу неможливо перевірити на наявність внутрішніх дефектів, що робить їх відносно ненадійними.
  3. Для будівель з свайно-гвинтовим фундаментом ніколи не будуються підвальні приміщення. Це просто неможливо.
  4. Людський фактор. Мається на увазі штучне зниження цін постачальниками матеріалу за рахунок зменшення необхідного за технологією кількості витків на трубу певного типу.

Підготовчий етап робіт

Підготовка до монтажних робіт повинна бути ретельною і грамотної, щоб в майбутньому фундамент / грунт не відчували перенавантажень. Почати слід з проведення геодезичного дослідження ділянки. Це допоможе визначити рівень грунтових вод, а також глибину розташування стійкого грунту.

Порада. Щоб правильно розрахувати всі параметри майбутнього фундаменту, краще звернутися до фахівця. Адже необхідно вирішити масу досить непростих питань: сезонні коливання води в грунті, вага споруди, тип ґрунту, навантаження вітру та багато ін.

Потім можна приступати до розмітки ділянки під фундамент. Беремо схематичне креслення будинку і ділимо на прямокутні ділянки. Робимо розмітки для опорних паль на сторонах і по діагоналі прямокутників. Виходячи їх отриманої схеми, визначаємося з кількістю необхідних гвинтових елементів. Для наочності розмічаємо потрібні точки за допомогою кілочків або металевих прутиків.

монтаж фундаментупристрій палі

Щоб надалі палі було легше угвинчувати, проробляємо в верхній частині труб по 2 отвори, через які будуть протягнуті «штанги» для зручного закручування паль. Тепер можна приступати до установки фундаменту.

Монтаж конструкції своїми руками

Ручна установка паль можлива лише в нескладний грунт. Для цього будуть потрібні зусилля 3-4 фізично сильних людей. Cхематіческі процес установки виглядає так:

  1. Занурюємо палі в грунт на глибину не менше півтора метрів в попередньо зазначені місця. При цьому одна людина постійно повинен контролювати рівнем вертикальність труб – максимальне відхилення на 1-2 градуси.
  2. Вирівнюємо палі під один рівень, «знімаємо» надлишки болгаркою.
  3. Заливаємо палі зсередини цементним розчином, тим самим підвищуємо її стійкість до корозії і міцність.
  4. Приварюють до верхньої частини труб квадратні пластини з металу товщиною близько 10 мм. Вони повинні виступати за межі паль на кілька сантиметрів. фундамент під будинокФундамент палі можна облаштувати своїми руками
  5. Закріплюємо пластини на балках за допомогою болтів / зварювання.
  6. Простір, що залишився між трубами і грунтом засипаємо землею, будівельними відходами, ретельно ущільнюють.
  7. Ростверки на опорах обов’язково покриваємо декількома шарами антикорозійного складу.

Порада. Угвинчуватися палі таким чином, щоб вони виявилися нижчими за рівень промерзання грунту, інакше вони будуть підніматися разом з нею.

Ви ознайомилися з основною інформацією про пальовій фундаменті. Впевнені, якщо ви зупините свій вибір саме на ньому, для вас не складе труднощів провести весь комплекс настановних робіт своїми руками. Успіхів!

Монтаж гвинтових паль: відео

Фундамент палі: фото

фундамент палі

фундамент палі фундамент палі

фундамент палі

фундамент палі фундамент палі

фундамент палі