Хто з нас не любить насолоджуватися солодкими соковитими плодами абрикосового дерева? Це переважно теплолюбива фруктове дерево з давніх-давен вважається одним з найпростіших в вирощуванні і дають відмінний урожай смачних плодів. За останні кілька років «на світло» з’явилася чимала кількість сортів, стійких до впливу низьких температур, найбільш відомим з яких, за відгуками садівників-професіоналів, є сорт Тріумф північний. Ми дамо докладний його опис, розповімо про те, самоплодовий він чи ні і яка висота дерева (фотоматеріали додаються).
Абрикос Тріумф північний: опис сорту і його гідності
Цей сорт абрикоса є гібридним. Багато хто помилково вважає абрикос теплолюбних фруктовим деревом, але зусиллями селекціонерів за останні кілька років було виведено чимало сортів абрикоса, стійких до холоду. Тріумф північний – один з них. Дерево є дуже міцним, високорослим – досягає у висоту 4 метрів, відрізняється розлогою густою кроною. Зрілі плоди середнього розміру (досягають у вазі близько 40 г) відрізняються насиченим солодко-кислим смаком і ніжно-жовтим кольором з розовінкой. За смаковими характеристиками, можливо, вони поступляться південним сортам, але зате різні джеми, варення і т.д. з них виходять просто чудові.
Увага! Мало хто знає, що навіть абрикосові кісточки цього сорту використовують: їх застосовують в кондитерській справі при виготовленні кремів, начинок для пирогів і тортів, цукерок, а також в молочній промисловості при виготовленні йогуртів.
Сорт Тріумф північний по праву вважається одним з кращих, вирощуваних в північних регіонах Росії (особливо в Сибіру) через свою морозостійкості і деяких особливих рис:
- самоопиляемость – дерево цілком може розвиватися самостійно і абсолютно не потребує сусідстві дерев-запилювачів;
- скороплодность – сорт щедрий на врожай, причому плодоносити починає надзвичайно скоро – вже на п’ятий рік життя, до 10-му році з одного дерева можна зібрати до 50 кг соковитих ароматних плодів;
- їстівність плодових ядерець – дивно, але навіть абрикосові кісточки цього сорту цілком їстівні і мають тонкий мигдалеві смаком;
Сорт Тріумф північний підходить для вирощування в середній смузі
- стійкість до перепадів температур – коливання температури зовсім не страшні сорту, причому, в більшій мірі мова про корі, а не про нирках, які схильні до невеликого підмерзання;
- тривалість життя дерева зазвичай не перевищує 38-40 років;
- дуже висока стійкість до впливу різних хвороб і шкідників;
- нестабільне плодоношення – для даного сорту характерна низка багатих врожаїв і «затишшя».
За відгуками досвідчених садівників, Тріумф північний недарма носить таку назву, адже він відмінно адаптований до суворих кліматичних умов північних регіонів Росії. До того ж він володіє чудовими смаковими якостями, які з лишком компенсують його середню зимостійкість. На подив багатьох садівників, як виявилося, цей сорт абсолютно не боїться ніяких шкідників.
Особливості вирощування
Щоб виростити сильну міцне дерево і отримувати з нього щорічний багатий урожай, слід докласти чимало сил і праці. Насамперед вам необхідно знайти матеріал для посадки, що зробити досить непросто, враховуючи той факт, що на ринку його не продають, а культивувати його самостійно вкрай складно. Залишається лише шукати його в спеціалізованих розплідниках з хорошою репутацією.
Коли саджанці знайдені, можна приступати до вибору підходящого місця для посадки: воно має бути захищене від холодних вітрів і з доступом великої кількості сонячного світла (ідеальний варіант – південь і південний захід).
Порада. При виборі підходящої грунту врахуйте один важливий момент: грунтові води не повинні залягати на глибині менше 2 м, інакше дерево просто не виросте.
Грунт для вирощування абрикосового дерева повинна бути легкою, насиченою киснем, але не перенасиченої азотом. Для посадки саджанця необхідно вирити яму близько півметра в довжину і такої ж ширини. Як дренажного шару використовуємо щебінь, зверху на нього насипаємо суміш з глини, торфу і піску, узятих в рівних пропорціях.
Дерево потребує правильної регулярної обрізку
Хоча абрикос – дерево, стійке до спеки і відсутності вологи, але в травні-червні дерево потребуватиме великій кількості води, оскільки вступить у фазу активного росту в цей період. За пару тижнів до дозрівання плодів дерево також потребуватиме рясного поливу. А ось до початку осені полив слід звести до мінімуму, інакше абрикосові пагони дуже швидко виростуть, і абрикос не встигне підготуватися до зимівлі.
Абрикос не особливо потребує підгодівлі, але періодично слід вносити деякі мікроелементи, в яких дерево потребуватиме найбільше: залізо, марганець, а також органіку (торф, компост і т.д.). Обрізку дерева необхідно буде обов’язково проводити два раз на рік: восени і навесні, видаляючи зіпсовані, або хворі гілки (не забуваємо і про вертикально зростаючих).
Наш матеріал підійшов до кінця. Тепер ви знаєте про існування одного з найкращих сортів абрикоса для вирощування в холодних регіонах. Впевнені, ви із задоволенням спробуєте виростити в своєму саду це чудове дерево. Бажаємо успіху!
Абрикос Тріумф північний: відео
Абрикос сорту Тріумф північний: фото