Актара відноситься до універсальних препаратів для догляду за рослинами в горщиках. Інсектицид здатен швидко і якісно ліквідувати досить довгий список шкідників. Разом з тим його застосування не зашкодить самим кімнатних квітів. Важливо лише правильно користуватися цим засобом.
Актара: опис і особливості
Цей інсектицид виглядає як порошок з дрібних частинок. Діюча речовина – тіаметоксам. Він вважається системних засобів для боротьби з:
- щитівкою;
- трипсом;
- попелиць;
- борошнистим червецем;
- білокрилкою і ін.
Увага! У числі комах, які чинять спротив впливу кошти, – павутинний кліщ. Застосування Актари проти нього має низьку ефективність.
Характерна риса препарату – швидкість впливу на пагони, листя і кореневу систему. Інструкція говорить: після стандартної обробки шкідники повністю гинуть менш ніж за добу. У випадках з великими рослинами знадобиться до 3-х днів. Це не залежить від способу використання (в грунт або на зелень).
Препарат в заводській упаковці
Інші особливості та переваги Актари:
- Можна застосовувати в будь-який час року, не звертаючи уваги на сонячне освітлення на підвіконні, вологість або прогрів повітря.
- Чи не змивається водою. Тому застосування Актари ніяк не впливає на режим поливу.
- Препарат вважається безпечним для рослин. Актара забезпечує тривалий захист від ураження новими шкідниками навіть після одноразової обробки. При внесенні в субстрат – до 1,5-2-х міс., При обприскуванні – до 15-28 днів.
- Актара не втрачає властивостей і не пригнічує інші інсектициди та фунгіциди при спільному застосуванні або змішуванні. Виняток – суміші, які містять бордосскую рідина, мило або вапно.
Увага! Головний недолік застосування Актари – високий рівень звикання окремих шкідників. Тому в чистому вигляді препаратом рослини обробляють нечасто, чергуючи або змішуючи його з іншими інсектицидами.
Як приготувати активний розчин речовини
Правильне застосування Актари неможливо без коректних пропорцій в розчині цього засобу. Порошкоподібну масу розводять водою. Процедура нескладна, речовина розчиняється швидко, без запаху. Для кімнатних квітів найзручніше використовувати вакуумну розфасовку по 4 м Хоча в спеціалізованих торгових точках можна зустріти варіанти до 250 г в пачках. Розібратися із застосуванням засобу допоможе відео.
Порада. Порошок Актари витрачається економно. Засіб недешеве, тому для домашнього використання купувати його з запасом не доцільно.
Активний розчин препарату готують на теплій воді (приблизно +25 ° С). Дозування залежить від завдань:
- Для обприскування рослин горщиків розведіть 4-грамову пачку Актари на 5 л води. Такою кількістю робочої рідини можна обробити 125 дрібних екземплярів.
- Для поливу грунту концентрація Актари потрібна ще менше: 1 г на 10 л. Цього вистачить на 250 горщиків.
Порада. Можна урізати дозування, дотримуючись правильне співвідношення порошку і води. Розводите суміш з урахуванням того, що будь-яку обробку слід проводити свіжим розчином Актари.
Правильна методика обробки квітів
Поливати або обприскувати рослина Актара – вибирати вам. Спирайтеся на тип шкідників, які вразили квітка. Якщо це надземні (гусениці, тля), то краще речовина розпорошити. Якщо паразити живуть або відкладають личинки в субстраті, то полийте культуру. Можна поєднати обидва методи, якщо рослина запущено і комах на ньому багато.
Порада. Для максимальної ефективності і безпеки квітки проводите розпорошення на дистанції 25-30 см від нього.
Актара – інсектицид (помірно небезпечний 3-й клас хімічних речовин), тому при поводженні з нею необхідно суворо дотримуватися технологію і техніку безпеки:
- Не допускайте попадання реагенту на слизову оболонку (очі, ніс, рот). Працюйте в масці, гумових рукавичках і захисних окулярах.
- Під час роботи не можна пити, їсти, палити.
- Провітріть кімнату після завершення обробки Актара. Також змініть одяг, ретельно вимийте руки, обличчя і всі відкриті частини тіла, прополощіть рот.
- Утилізувати надлишок розчину Актари слід тільки методом спалювання разом з ємністю, в якій він готувався. Не можна викидати його у контейнери зі звичайними побутовими відходами, зливати в каналізацію або водойми.
При зберіганні сухого речовини інструкція вимагає дотримання температурних норм: – 15 ° С … + 35 ° С. Не можна тримати порошок в умовах високої вологості, поруч з їжею або питною водою. Не розводьте Актара в ємності для їжі. Доступ до препарату повинен бути закритий для дітей і тварин.
При дотриманні елементарних вимог безпеки ви оздоровите зелений підвіконня. Якщо у вас немає можливості скористатися Актара, знайдіть аналоги: круїзерів, Адамант, Тіару або Доктор.