Не завжди фармацевтам вдається виробляти мультивітамінні препарати, які засвоюються організмом тварин на 100%. Створити «золотий» баланс, коли вітаміни не «заважають» один одному, вкрай складно. З розвитком ветеринарної фармацевтики в продажу з’являються так звані біодоступність полівітамінні препарати. Серед них Аміновітал. Його опис і інструкція із застосування наведена нижче.
Склад, основні показання
Аміновітал використовується для «насичення» і балансування збіднених кормів або для оздоровлення після вимушеного голодування. Мета препарату – заповнити вітамінний недолік, посилити рівень захисту організму тварин і птахів. Основні показники ліки:
- полівітаміни;
- висока концентрація діючих речовин;
- швидке «вбирання» вітамінів в організмі;
- легко змішується з кормом.
У складі Аміновітала понад 13 складових (детально в інструкції по застосуванню від виробника): мінерали, комплекс амінокислот, вітаміни А, Е, D3, С, К, вітаміни групи В. Застосовується для дорослих особин і молодняку наступних різновидів:
- ВРХ, МРС.
- коні, в тому числі лошата;
- свині;
- сільськогосподарська птиця;
- кішки, собаки.
Аміновітал є жовтуватою рідиною. Фасовка – каністри по 1 або 5 л.
Увага! Рідкий склад Аміновітала дозволять ліків швидко всмоктуватися в клітини, на відміну від засобів у вигляді порошку або емульсій.
Мультивітамінів засіб приводить в норму обмін речовин, є профілактичним препаратом від інфекцій різної етіології. Зокрема, захворювання, пов’язані з відтворенням потомства. Крім того, з метою підтримки організму, Аміновітал пропаивают вже хворою твариною. Як затверджено в інструкції по застосуванню, ліки ефективно для збільшення лактації і несучості.
Спосіб застосування, дозування
Рідкий Аміновітал вже готовий до застосування. Його додають в загальні або індивідуальні поїлки для тварин або замішують в корм. Курс (згідно з інструкцією із застосування), в залежності від призначення і виду тварини, 5-10 днів. При необхідності (наприклад, при ускладнених інфекціях для підтримки сил), через місяць його повторюють. Дозування за видами тварин:
- ВРХ, МРС, коні – 12 мл на одну голову;
- свині – 4-6 мл на особину;
- новонароджені (лошата, телята) – 2 мл в 10 л води;
- молодняк (лошата, телята) з 1 місяця – 4 мл на особину;
- птах сільськогосподарська – 2 мл в 10 л води;
- кішки, собаки – 0,3-0,5 мл / 10 кг ваги тіла.
Аміновітал застосовують і при відлученні поросят від молочного годування: 2 мл препарату випоюють поросятам до відбирання – за 3 дні і повторюють дозу 3 дні після. Аміновітал сумісний з будь-якими іншими ліками при одночасному їх застосуванні.
При дотриманні дозування, не проявляється побічними ефектами. М’ясо від особин, яким давали препарат, дозволений до використання в їжу – воно безпечне і не втрачає своїх смакових якостей. Каністру з ліками необхідно зберігати при температурі від 0 до 25 ° С. Термін придатності – 2 роки.
Додаткова інформація по використанню
Одне зі свідчень прийому Аміновітала – наслідки стресів тварин різної форми. Це може бути:
- різка зміна кормів;
- перевезення;
- зміна клімату;
- стан після щеплень.
Що відбувається в організмі в разі стресу? Наприклад, у птаха відбувається вироблення кортікостеріодов, які активно борються зі стресом. Як наслідок, організм стрімко виснажується через в рази виріс метаболізму і настав метаболізму. Щоб запобігти такий стан, необхідно знову «наситити» його вітамінами, макро- і мікроелементами. Аміновітал, судячи з дослідів фермерів, успішно справляється з цим завданням.
Увага! Аміновітал застосовується, в цілях профілактики, лікування, для кроликів і гризунів.
При гострих захворюваннях кількість препарату допускається збільшити (необхідна консультація ветеринара!). Наприклад, під час загострення діареї у телят незалежно від етіології хвороби, Аміновітал пропаивают 2-3 рази на день в кількості 2-4 мл на голову. Дослідження і фермерський досвід показують позитивний вплив препарату на внутрішньоутробний плід всіх видів тварин – його формування і розвиток, сприяє розвитку кісткової системи і органів.
Застосування Аміновітала – виправдане засіб відшкодування необхідних речовин при гіпо- та авітоміноз у тварин. Це ефективний «помічник» в комплексній терапії різних інфекційних захворювань.