Виноград – ця ягода улюблена всіма і хто не знає їх смак? Хто не асоціював виноград з дитинством? Хто ж з нас не мріяв і хто не хотів мати сонячну ягоду в межах свого приватного саду, свого городнього королівства?
Виноград Бадьорий – новинка 2104 року
Трохи про виноград
Мало хто знає, що виноградна лоза одне з найстаріших рослин, вирощуваних людиною. В історичних книгах, опис культури, зазначено, що сліди виноградного вина знайшли в іранській вазі, якої близько 5500 років. Це вражає. Людина завжди знав, що для нього добре … Така наша людська природа.
У місті Марібор, що в Словенії, зростає найстаріша виноградна лоза, якій 400 років.
Найстаріший виноград в Маріборі
Вона занесена в Книгу рекордів Гіннеса, а підтвердженням її віку служать два зображення від 1657 і 1681 року на будівлі, разом з виноградом. До сих пір з його плодів отримують близько 100 пляшок вина на рік.
Ботанічний сорт винограду (Vitis L.) – це десятки різних видів, які без проблем можуть схрещуватися один з одним, утворюючи нові сорти, як і сорт Бадьорий. Половина ботанічних сортів приїжджає з районів Північної і Центральної Америки, а друга, частково диким виноградом з Китаю, Південної Сибіру, Кореї і японських островів. За походженням винограду можна судити, який клімат для його вирощування буде більш сприятливий.
Різноманітність сортів дозволяє виноградарям навіть північних регіонів вибрати вид, адаптований до умов і можливостей даної місцевості.
Опис сорту Бадьорий
Квітки не вимагають додаткового запилення, вони двостатеві. Вага одного грона до 1500 грам, виглядають на кущі дуже ошатно. Ягоди великі, вагою 12-18 г, форма ягід нагадує кулю (32х34 мм), червоно-фіолетового кольору. Сорт сприйнятливий до благородної цвілі, необхідної для виробництва благородних солодких вин. До іншим грибкових захворювань винограду досить стійкий, морозостійкий сорт (до мінус 23). Дуже добре росте на виноградних терасах і лесових ґрунтах, але успішно вирощують сорт і на вапняних грунтах і скельному грунті. Суглинкові грунти найменше підходять для розведення сорту.
Ягоди сорту Бадьорий рожеві і соковиті
Пагони винограду дозрівають на всю довжину.
Сорт Бадьорий (селекційний номер В-14-8) виведений в 2014 році, батьки (Подарунок Запоріжжю і К-81). Живці винограду добре вкорінюються.
Вимоги культури
Вони досить скромні, хоч і не можна лозу посадити в будь-якому місці. Воно повинно бути сонячним, теплим і захищеному від вітрів (найбільш небезпечними є ті холодні вітри, що дмуть пізньої осені чи ранньої весни). Якщо ви плануєте посадити Бадьорий біля стіни будинку або іншої будівлі – нехай це буде західна або південна стіна. Такі стіни відображають вночі більшу частину акумульованого тепла, і додатково будуть зігрівати вашу лозу в нічний час. При посадці біля стіни, опис способу посадки рекомендує витримати відстань не менше 30 см.
Дозрівання Бодрого в винограднику
Оптимальна відстань між кущами – 100 см. Виноград може прикрасити альтанки і перголи, так як він досить морозостійкий.
Грунт
Виноград По-14-8 не любить кислі грунти. Родюча, глибоко розпушена, удобрена, суперпесчаная і злегка волога, з рН близькою до нейтральної (в межах від 6,5 до рН 7,0), для нього підійде найкраще. Якщо грунт буде кислою, то перед посадкою треба зменшити її кислотність. Опис рекомендує зробити це за допомогою звичайного білого крейди.
Після того як підготовлена яма для посадки саджанця винограду Бадьорий, необхідно всипати в неї подрібнений крейда (стільки, скільки може поміститися в руці дорослої людини), а потім покрити тонким шаром землі. Кислотність грунту повинна зменшитися.
Грунт під виноград повинна бути добре заправленою поживними речовинами
На родючій і вологій землі Бадьорий принесе більше ягід, і врожай буде рясним, але лоза буде пізніше входити в стан зимового спокою.
При вирощуванні винограду на сухих і бідних мінеральними і органічними добривами грунтах, плоди винограду Бадьорий матимуть менше розміри, але будуть солодше, рослина більш ретельно підготується до зимівлі і не замерзне. Так що, де посадити сорт Бадьорий, який грунт вибрати, залежить тільки від нас.
Добриво
Під Бадьорий вносять добрива в помірних кількостях. Особливо контролюють внесення азотних добрив, тому що замість великої кількості смачних червоно-фіолетових ягід – отримаєте тільки великі яскраво-зелені і красиві … листя.
Хорошим способом збільшити плодоношення лози і збільшити опірність грибкових захворювань – це внесення мікоризи, призначеної для лоз.
Мікоплант наситить грунт корисними грибками
Це ефективний засіб і спосіб мінерального живлення винограду. Вона забезпечує харчування лози по самій суворої і правильної природного технології. Це добриво перевірено роками багаторічної практики, і для цього сорту ягід вибирається виноградарями не випадково. Заслуги добрива, при вирощуванні нового сорту винограду, були підтверджені численними дослідженнями вчених і експериментами, проведеними садівниками.
Укорінення живців Бодрого відбувається добре
Якщо Бадьорий посаджений на піщаному грунті, то удобрювати його треба щороку. Для таких цілей добре підходять органічні добрива, такі як гній або сухий компост.
Гноєм удобрюють з травня по серпень, а зрілим компостом (якщо земля без азоту) можна удобрити восени.
Формування
Опис обрізки – це дуже серйозна проблема, яка дуже поширена. Виноградарі знають, що необхідно контролювати зростання надмірно розбушувалася ліани. У Бодрого, як і у будь-якого іншого сорту повинен бути сформований тільки один ствол, на якому будуть рости рукава і плодові пагони. Пагони винограду добре дозрівають.
Пряма обрізка – під кутом 90 градусів до лози
Першу обрізку В-14-8 проводять ранньою весною, коли бруньки ще не прокинулися від зимового сну (повністю видаляється один з двох утворилися плодових пагонів).
Інший втечу коротшає так, щоб залишилися тільки дві нирки. Влітку у винограду вкорочують гілочки, які виросли з нирок. На гілочці залишають тільки 3-4 листочка. Вважати треба від нижньої грона.
Щоб плоди були солодкими і смачними, необхідно ретельно стежити за форміровке виноградної лози, щоб більша частина поживних соків і речовин йшла на формування врожаю, а не витрачалося на надмірний ріст чагарнику (листя і пагонів).
Рекомендується стебла Бодрого обрізати прямо, а не по діагоналі, щоб надмірно не травмувати рослину і щоб рана була якомога менше.
Після обрізки сік не повинен капати з місця зрізу
Якщо з обрізаної рани сочиться сік, то щось ви зробили неправильно. Подальшу обрізку лози, в цьому випадку, краще зупинити і проконсультуватися у досвідченого фахівця. Може бути, вам доведеться повністю припинити весняну форміровку виноградної лози сорту Бадьорий. Солодкий виноград і великі ягоди виходять в разі значного зменшення вічко. Якщо лоза призначається для укриття альтанки в саду, і вам буде досить грон і ягід середнього розміру, обрізання Бодрого проводите не настільки радикально, а виконайте її в щадному режимі.
Бадьорий, хоч і досить морозостійкий сорт винограду, але в дуже холодну пору він потребує нашої допомоги.
Бадьорий часто вирощують в теплиці
У нижній частині посадкової ями, насипте гірку з кори (чим вона буде вище вкривати стовбур і захищати коріння зверху, тим краще). Наземну частину рослини захистіть укриттям з циновок, спеціальних матів, або білим арговолокном (з двох сторін).
Чим знаменитий
Красиві фіолетово-червоні ягоди не тільки приємні для очей, а й корисні для здоров’я. Більшість поживних речовин винограду глибокого фіолетового кольору містять велику кількість флавоноїдів – природних антиоксидантів, які інактивують вільні радикали і тим самим захищають від раку і хвороб серця.
З винограду Бадьорий виходить відмінне вино
Сорт Бадьорий багатий залізом. Крім того, у винограді є:
- Вітаміни С і А.
- Вітаміни групи В.
- Калій. Фосфор, кальцій, магній, цинк, мідь, залізо.
- У ягодах міститься йод – необхідний для функціонування щитовидної залози.
- У наявність лужне середовище, яка допомагає позбутися від накопичених кислот в тілі.
Бадьорий відрізняється від інших сортів тим, що його опис вказує, що він ідеальний не тільки для їжі в сирому вигляді, але і для приготування соків і домашнього вина.
Зробіть невелику революцію в своїх виноградниках і посадіть нову виноградну лозу, селекційний номер якої По-14-8.
Властивість всіх сортів винограду, а не тільки Бодрого, високо оцінила нетрадиційна медицина – створено спеціальний розділ, який носить назву ампелотерапія, або лікування виноградом, виноградним соком і навіть вином.