Багато власників квартир, так само як і власники приватних будинків з садом хочуть прикрасити своє житло живими прекрасними квітами. Найчастіше для цих цілей використовують кучеряве різновиди квітів і вирощують їх на лоджіях або в садових альтанках. До числа таких відноситься бакопа ампельна – розкішне за всіма характеристиками рослина: абсолютно невибаглива до догляду, а також до умов вирощування, здатне при правильних діях порадувати неймовірної краси цвітінням. Далі про особливості вирощування бакопи в домашніх умовах з насіння з докладною інструкцією і відгуками садівників (додаються відео матеріали).
Бакопа ампельная: основні сорти рослини, опис
Бакопа ампельна відноситься до трав’янистих кучерявим рослинам. Її гілки можуть в деяких випадках досягати 60-70 см. Листя зазвичай не виростають більшими і розташовані на гілках попарно. Відрізняються незвичайним зеленуватим забарвленням з ніжним оливковою відтінком.
Квітки розташовуються дуже густо, але вважаються одиночними, складаються зазвичай з 5 пелюсток. Розмір квіток невеликий: в діаметрі рідко перевищують 2 см. Забарвлення пелюсток може бути білим, синім, а також фіолетовим або рожевим в залежності від різновиду рослини.
цвітіння бакопи
Оскільки бакопа – рослина ампельноє, найактивніше вона цвіте, перебуваючи в різних кашпо, вазонах або в невеликих закритих оранжереях.
Порада. Цвітіння бакопи відбувається зазвичай хвилеподібно (квітки розпускаються і відцвітають практично одночасно) протягом усього сезону. Причому вже злегка зів’ялі квіти видаляти не потрібно: рослина відмінно вміє самоочищатися.
На сьогоднішній день відомо більше 110 сортів і різновидів бакопи, але в квітникарстві найчастіше вирощуються культурні гібриди, які довго і дуже пишно цвітуть. Серед таких можна особливо виділити кілька:
- Bluetopia. Багаторічник з досить короткими пагонами, що досягають в довжину лише 30 см. Листя невеликі з оливковою відтінком, квітки також маленькі блакитно-бузкові, ростуть дуже густо, тому рослина виглядає яскравим дуже пишним. Сорт цвіте довго, до відходу невибагливий.
Bluetopia
- Olympic Gold. Ще один трав’янистий багаторічник, який відрізняється від попереднього значно більшими розмірами: повзучі гілки можуть досягати в довжину близько 0,5-0,6 м. Сорт відноситься до декоративних через незвичайного забарвлення листя – золотистого. Квітки маленькі, ніжно-білого забарвлення. Рослина цвіте дуже пишно і довго. Особливого догляду не потребує. Рідко хворіє.
- Giant Snowflake. Дуже великий багаторічник, гілки якого сягають 1,5 м, але листя при цьому дуже дрібні. Зате квітки виростають дуже великими, відрізняються ніжним білим забарвленням. Цвітіння дуже пишне, густе (особливо при вирощуванні в підвісних кашпо). Рослина тоді нагадує білосніжний водоспад. Невибагливий в усіх відношеннях сорт.
Giant Snowflake
- Snowstorm Blue. Рослину можна назвати досить великим: його гілки досягають в довжину 1 м. Листя яскраво-зелені, середнього розміру. Квітки досить великі, пофарбовані в блакитний тон з бузковим відтінком. Прекрасно комбінується з білоквітими сортами.
Тонкощі вирощування в домашніх умовах
Оскільки ми розглядаємо насіннєвий метод вирощування бакопи, необхідно дуже ретельно розглянути всі тонкощі цього процесу, адже далеко не кожен новачок зможе правильно його здійснити.
Посадка рослини
Насіння для посіву зазвичай купуються в спеціалізованому магазині, але повинні обов’язково пройти попередню підготовку.
При виборі підходящої грунтової суміші для посадки рослини краще віддати перевагу будь-слабокислою. Помістіть її в прозору ємність (це необхідно для швидкого пророщування насіння). Перед тим як насипати грунт в обрані ємності, обов’язково прожарити його в духовці близько 3-4 годин при 100 градусах і після охолодження акуратно ущільните. Можна викласти зверху на грунт невеликий шар снігу. Насіння розкладаються зверху.
Порада. Оскільки насіння бакопи дуже дрібні, ні в якому разі не можна закладати їх в грунт при посадці дуже глибоко: досить акуратно розкласти посівний матеріал на поверхні грунту.
Після посіву насіння ємності накриваються поліетиленом (будь-яким прозорим предметом). Температура приміщення, в якому буде налагоджено вирощування молодої розсади, повинна становити не менше 20 градусів.
сходи бакопи
Під час проростання насіння ретельно стежте за станом грунту: вона не повинна повністю висихати. Полив повинен бути не дуже рясним, краплинним.
При правильній посадці і догляду, буквально через пару тижнів на поверхню «прорвуться» маленькі паростки. Якщо цього не відбулося, краще здійснити повторний посів насіння.
Пересадка зміцніла розсади в окремі горщики з торфом проводитися лише після утворення 3 повноцінних листочків на кожній рослині.
Через деякий час можна здійснювати пересадку рослин в основну ємність. Причому під час пересадки бажано трохи заглибити стебло в грунт: це простимулює рослина до утворення більшої кількості коренів і допоможе продовжити період цвітіння.
Грамотний догляд за бакопа
Щоб рослина добре прижилася у вас вдома і в потрібний час порадувало розкішним пишним цвітінням, досить лише своєчасно здійснювати полив бакопи і періодично прищипувати її пагони.
Оскільки бакопа в природних умовах зустрічається найчастіше на вологому грунті (зазвичай недалеко від водойм), зволожувати грунт водою необхідно дуже часто і щедро.
Бакопа в судовому кашпо
Розташування горщиків, кашпо і інших ємностей з бакопа має бути також правильним: найкраще вибирати сонячні місця в будинку, оскільки в тіні і навіть в півтіні рослина почне сильно подовжуватися і стоншується свої пагони. В результаті цвітіння вийти дуже мізерним і негарним.
Не забувайте також періодично вспушівать землю в ємності з рослиною, але робити це потрібно вкрай обережно, щоб не зачепити ненароком ніжні корінці, розташовані близько до поверхні.
Щоб максимально збільшити кількість квіток і продовжити цвітіння бакопи, намагайтеся регулярно прищипувати всі недавно утворилися пагони.
Восени рослина слід підготувати до зимової сплячки: надземна частина бакопи зрізається практично повністю, а сама рослина переноситься в прохолодне приміщення (близько 10 градусів). В цьому випадку бакопа обов’язково впаде в сплячку і на час перестане рости.
Садівники відзначають, що бакопа вкрай рідко хворіє. У рідкісних випадках на рослині можна виявити тлю. У цьому випадку досить обробити його пару раз мильним розчином (часовий проміжок між процедурами повинен становити близько 1 тижня). В цілому ж, бакопа дуже добре відгукується на простий комплекс по догляду, який був описаний раніше. Якщо дотримуватися всіх правил, ви зможете виростити здорове гарне рослина. Удачі вам!