Сільські лазні зараз замінюються більш простими і економними варіантами з піноблоку. Це більш ніж виправдано, адже побудувати таку лазню легко своїми руками, та й її зведення обходиться недорого, якщо порівнювати з іншими видами будматеріалів. Готова лазня з піноблоків має свої плюси і мінуси, про які ми розповімо в підготовленому матеріалі з фото.
Плюси і мінуси бань з піноблоків
Лазні з піноблоків володіють наступними перевагами:
- легкість і швидкість зведення;
- відмінні теплоізоляційні характеристики;
- пожежостійкість;
- невелика вага і оптимальні розміри блоків (позитивно позначається при кладці);
- принципова економія коштів, особливо якщо порівнювати з банями з деревини;
- піноблоки не деформуються під дією низьких / високих температур;
- екологічність і сучасність.
Піноблок – легкий і екологічний матеріал
Пінобетон вважається перспективною розробкою, яка поступово витісняє традиційні будматеріали для зведення лазень. Піноблоки володіють всіма технічними характеристиками для зведення банних приміщень.
Якщо порівнювати з цеглою або з бетонними блоками, пінобетон обходить їх багато в чому, особливо в плані внутрішньої обробки. У екологічності піноблоки програють хіба що деревині.
Увага! Піноблоки відносяться до легких ніздрюватих бетонів, тому для зведення лазні з цього будматеріалу достатньо не дуже глибокого стрічкового фундаменту. Але тут є і зворотна сторона. При розробці проекту лазні слід враховувати, що характеристики міцності блоків обмежують граничну висоту стін. Також це відбивається при виборі покрівлі, адже піноблоки під значними навантаженнями почнуть руйнуватися.
При будівництві лазні необхідно враховувати гидрофобность піноблоків – схильність матеріалу до поглинання вологи. Якщо планується будувати баню з басейном, обов’язково необхідно обробляти стіни спеціальною ґрунтовкою або фарбами, обкладати плиткою, підготовленої деревиною або іншими матеріалами.
Баня з піноблоку своїми руками
Перед початком зведення лазні з піноблоку варто подбати про фундамент. Оптимальний варіант – це стрічковий фундамент (стіни з пінобетону не створюють значного навантаження, це дозволить власникові трохи заощадити). Стіни майбутньої споруди починають зводити тільки після того, як розчин остаточно затвердіє.
Стрічковий фундамент для лазні
Перед будівництвом стін необхідно покрити фундамент будь-яким ізоляційним матеріалом – наприклад, руберойдом, який убезпечить його від вологи, що проступає з грунту. Завдяки малій вазі і можливості простої обробки, стіни з пінобетону зводяться значно швидше, ніж з інших матеріалів.
Порада. Щоб шов між блоками був непомітний, рекомендується використовувати спеціальний клей. При внутрішній обробці лазні обов’язково повинен використовуватися гідрофобний склад. Додаткова ізоляція досягається за рахунок використання спеціальної плівки. Внутрішнє оздоблення лазні може бути виконана з деревини, плитки та інших матеріалів на смак господаря.
Для зовнішньої обробки рекомендується використовувати навісні вентильовані фасади з цокольного або вінілового сайдинга, які завдяки пористій структурі піноблоків легко будуть кріпитися до стін. Пінобетон сам по собі забезпечує непогану теплоізоляцію, тому не варто старатися з утепленням приміщення.
Покрівля для лазні з піноблоків
Для лазні прекрасно підійде односхилий дах, будівництво якої розпочинається з крокв, після обшивають дерев’яною решіткою. Для створення обрешітки беруться дошки потрібних розмірів, але оптимальними вважаються 15-ти см вироби. На обрешітку накладають зверху покрівлю у вигляді шиферу, скатів з дерева або інших матеріалів. Для утеплення даху і горища використовується тирса і мінвата.
Водонасичення блоків в лазні буде відбуватися не тільки зовні, але і зсередини, тому в процесі внутрішньої обробки необхідно добре пройтися по стінах гідрофобним складом.
Як правильно вибрати піноблоки
Пінобетонні блоки повинні бути тільки сірого кольору. Якщо виріб має білий колір, то цілком ймовірно, що в процесі їх виробництва було додано кілька вапна замість цементу. Така підміна призводить до втрати міцності і твердості.
Перед покупкою перевіряйте піноблоки на якість
На зовнішніх сторонах блоків не повинно бути ніяких масляних розлучень. Якщо вони є, то це говорить про поганий мастилі, яка в майбутньому буде заважати в процесі штукатурки. При покупці блоків варто перевірити їх рівність, просто поклавши один виріб на інше. Якщо відхилення будуть в межі +/- 2 мм, то вироби не будуть гойдатися і «завалюватися».
Увага! Якісний пінобетон однорідний, а бульбашки мають округлу форму. Міцність легко перевірити при тиску руками: якщо при незначному впливі піноблок почне кришитися, то в його складі напевно занадто багато води і недостатньо цементу. Краще відмовитися від покупки такого будматеріалу і пошукати пінобетон в іншому місці.
При огляді блоків звертайте увагу на присутність тріщин, які часто утворюються при неправильному режимі сушки. Якщо ігнорувати цей момент, то в подальшому стіни можуть викликати безліч проблем. При виборі блоків цікавтеся їхніми розмірами, вагою і щільністю: стандартно вироби мають розміри 200 х 300 х 600, важать 21,6 кг, а їх щільність становить 600 кг / м3.
Проект компаткной лазні з піноблоку
Для невеликої ділянки відмінно підійде проект, розмір якого становить 4,2 х 3,6 метра. У ньому передбачено декілька приміщень: відкрита веранда, парилка, роздягальня. У цьому проекті в парилку встановлюється грубка з димоходом, що має на увазі необхідність в створенні гарного фундаменту під неї.
Якщо людина буде заходити з вулиці, то спочатку він потрапить на відкриту веранду, потім в кімнату відпочинку, а потім вже в саму парилку.
Проект лазні з піноблоків
У скільки обійдеться будівництво
Зведення лазні з пористого бетону обійдеться значно дешевше, ніж при використанні цегли або деревини. Споруда своїми руками значно зменшує витрати, але тільки варто дивитися на речі реально і розуміти, чи вистачить ваших знань і умінь для виготовлення надійного будови. При сумнівах краще відмовитися від цієї ідеї. Звертайтеся до фахівців, які вже будували споруди з піноблоків і можуть показати фото / відео своїх проектів.
Якщо є готовий проект, то всі роботи, починаючи від створення фундаменту до оздоблювальних зовнішніх / внутрішніх робіт з матеріалів підрядника, обійдуться приблизно в 600-800 тис. Рублів. Цю суму можна буде зменшити, якщо виконувати частину робіт і купувати матеріали самостійно.
Будівництво лазні з піноблоків: відео
https://youtu.be/tAj193nOSf8
Баня з піноблоків: фото