Башкирські качки: опис породи, особливості вирощування, фото

башкирські качки фото опис породиБашкирська порода качок протягом довгого періоду заслужено вважається однією з найкращих в категорії м’ясо-яєчних порід. Примітним є той факт, що Башкирська качка не є результатом тривалої і ретельної селекції: вона виникла зовсім випадково, як наслідок мутаційних процесів при виведенні іншої породи – Пекінської. Сьогодні ви дізнаєтеся про всі тонкощі вирощування башкирських качок: опис, тип корму в домашніх умовах, техніка розведення, відгуки птахівників (додаються фото породи для ознайомлення).

Опис і важливі характеристики качки

Крім видатних показників продуктивності, про які піде мова далі, Башкирська качка відрізняється від інших представників домашньої птиці наявністю двох забарвлень: хакі і чорна з білою грудкою. Птах має досить щільне міцна статура, сильно опуклі груди, товсту коротку шию. Голова злегка витягнута, трохи плеската догори. Дзьоб великий, широкий, трохи розплющений. Лапи досить потужні, мають оранжево-червоний колір.

Середня вага, якого може досягти селезень башкирської породи, становить близько 4 кг. При цьому відсоток жиру в тілі мінімальний. М’ясо породи відрізняється ніжним приємним смаком (без специфічного присмаку). Кількість яєць, які здатна знести качка за 280 днів – близько 240 штук. Яйця досить великі, вага кожного становить близько 80-90 м

башкирські качки фото опис породиБашкирські качки швидко набирають вагу

Башкирська качка вважається однією з кращих м’ясо-яєчних порід зважаючи на велику кількість незаперечних її достоїнств:

  1. Відмінні смакові показники м’яса з малим вмістом в ньому жиру (не більше 30%).
  2. Швидкий набір ваги. Місячний каченя вже здатний набрати до 80% своєї основної маси. При вирощуванні породи з метою отримання якісного м’яса, досить утримувати птицю протягом 2-4 місяців, не довше.
  3. Невибагливість породи до умов утримання.
  4. Відмінний імунітет.
  5. Витривалість, що дозволяє птахові відмінно акліматизуватися практично в будь-яких умовах.
  6. Високий показник виводимості каченят: складає близько 80%.
  7. Раніше початок несучості – вже до 4-місячного віку качки здатні нести яйця.
  8. Невеликі кормові витрати: всього 2,7 одиниці корму на кожен кілограм приросту маси птиці.

Мало хто знає, але Башкирська качка підрозділяється умовно на кілька різновидів, кожна з яких має власні, відмінні від інших характеристики:

  1. Біла качка. Білий колір – переважаючий в забарвленні цього різновиду. На відміну від інших, дана різновид споживає менше корму, але при цьому основну масу набирає вже у віці 2-2,5 місяців (близько 3,5 кг).
  2. Блакитна качка. На відміну від білої, масу набирає не так швидко і вага зазвичай не перевищує 3 кг. Але яєць здатна знести набагато більше: наприклад, за сезон блакитна качка дає близько 130 яєць.
  3. Сіра качка. У забарвленні переважає сірий колір. Птах набирає основну масу до 2-місячного віку (близько 3,5 кг). Максимально можливу кількість яєць, яке нерозень здатна знести за півроку – близько 115 штук.

башкирські качки фото опис породиЗверніть увагу, що порода має 3 різновиди

Птахівники дуже добре відгукуються про Башкирської породі качок, адже вона має набір всіх переваг, які роблять процес її вирощування максимально простим і при цьому результативним.

Особливості утримання птиці

Оскільки Башкирська качка вважається швидко дозріває породою, вже до 2,5 місяців життя вона повністю набирає свій основний вага, і до цього моменту м’ясо має максимальну харчовою цінністю.

Порада. Після досягнення птахом 4-місячного віку набір ваги різко припиняється, і качка починає линяти. Тримати розглянуту породу в господарстві довше зазначеного періоду життя просто недоцільно.

На відміну від курки, качка має дещо інший тип кишечника і обмін речовин у неї здійснюється куди швидше, відповідно, їжа проходить весь цикл переробки дуже швидко. Принцип годування досить простий: необхідно давати корм качкам 2-3 рази на день, дотримуючись строгий режим. Так, в першій половині дня бажано перевагу віддати різним мокрим мішанки, а ввечері (безпосередньо перед сном) – краще годувати птицю пророщеним зерном (воно дасть птахові не тільки відчуття насичення, а й корисні мікроелементи). Птах дуже любить різного роду коренеплоди (давати їх слід в подрібненому вигляді), силос, об’ємні і зелені корми.

башкирські качки фото опис породиКачку потрібно годувати 3 рази в день

У холодний період року качці можна давати капусту, гарбуз і комбіновані силоси, силоси з коренеплодів. Птах цієї породи охоче їсть комбіновані силоси, що складаються з таких компонентів: трав’яна мука, капуста і її листя (співвідношення 1: 3: 6). Подібні корму найкращим чином впливають на загальне самопочуття каченят і несучість дорослих качок.

Якщо розведення качок здійснюється виключно з метою отримання високоякісного м’яса, слід давати птиці чимало гранульованого корму з вмістом мікроелементів і вітамінів (це дозволить домогтися максимального приросту маси і відмінною несучості великих яєць).

Порада. Башкирські качки обов’язково повинні мати доступ до свіжої води, причому щодня. Воду в поїлки слід міняти кілька разів на день, щоб вона не засмічується. В середньому, для одного птаха в добу потрібно близько 2 л води.

Що стосується приміщення, де будуть жити, рости і нестися башкирські качки, воно повинно бути комфортним, не дивлячись на невибагливість птиці. Подбайте про те, щоб приміщення було просторим і в той же час досить теплим (не нижче +15 градусів), але ні в якому разі не сирим (запобігти появі вогкості допоможе найпростіша система вентиляції), інакше це може бути чревате появою у птиці хвороб і погіршення оперення. У холодну пору року утепленого лише зовні приміщення буде недостатньо для повноцінного життя качок: необхідно додатково використовувати обігрівальні прилади.

Специфіка розведення породи

Башкирських качок багато хто використовує для розведення в домашньому господарстві, оскільки цей процес досить нескладний. При цьому результат роботи (при дотриманні певних правил) буде винятково ефективним.

башкирські качки фото опис породиКаченята башкирської качки

Башкирка зазвичай розводять одним з двох методів: за допомогою квочки або інкубатора. Варто зазначити, що перший спосіб застосовується набагато частіше, оскільки самки породи Башкирська мають незвично розвинений материнський інстинкт і з великою охотою самостійно висиджують яйця.

Відразу ж після появи виводка, пташенят слід помістити в попередньо підготовлене, добре освітлене і комфортне місце. У перші 3 тижні за станом каченят необхідно стежити дуже ретельно: вони не повинні захворіти. Для цього підлогу утеплюється підстилкою, температура повітря не повинна опускатися нижче +30 градусів. Після закінчення тритижневого терміну температура знижується до + 16 + 18 градусів, а молодих птахів можна випускати на вигул разом з дорослими особинами, світловий день при цьому слід скорочувати до 10 годин.

Що стосується харчування, то пташенята Башкирської качки невибагливі в їжі і з задоволенням будуть їсти те ж, що і дорослі особини. В цілому, вже через 6-7 тижнів особина готова для забою: каченята набирають максимально можливу масу.

Ось і всі нюанси, які слід враховувати при вирощуванні і розведенні Башкирської качки. Як ви могли переконатися, ця порода не дарма вважається однією з кращих в категорії м’ясо-яєчних. Успіхів!

Башкирські качки: відео