Існує безліч причин, чому люди захоплюються кімнатним квітникарством. Але найголовніше, що кімнатні квіти в будинку дають можливість доторкнутися до природної краси в світі скла і бетону, і відчути літо в найсуворіші зими. А що може бути природніше, ніжніше і чистіше, ніж білосніжну квітку в купе яскравої зелені? Наш огляд присвячений кімнатним рослинам, квітучим усіма відтінками білого.
Квіти з білими квітами для початківців
Серед рослин в біло-зеленій гамі є представники практично всіх сімейств і пологів, але для зручності ми умовно розділили їх на групи «для новачків» і «для професіоналів». Перерахуємо назви кольорів, виростити які не складе особливих труднощів:
- Спатифіллум, або «жіноче щастя». Невимогливий у догляді, його вузькі, витягнуті квіти чудово виглядають на тлі великої глянцевому листя. Якщо забезпечити спатіфілума необхідні умови, він буде цвісти цілий рік. Головне завдання квітникаря забезпечити йому вологість і світле місце без палючих сонячних променів.
Спатифіллум
- Еухаріс, або амазонська лілія. Його квіти дійсно схожі на лілії, вони гордо височіють на квітконосі над пучком великих листя. Еухаріс – рослина цибулинна, тому для правильного розвитку йому потрібен період спокою, з березня по серпень. А з жовтня по березень він порадує двома хвилями цвітіння.
- Епісция – ампельна рослина, яка володіє неймовірними за формою квітами: білі грамофончики опушені по краях довгою бахромою. Епісция росте навіть на північному вікні, але її потрібно оберігати від яскравого світла і перезволоження.
- Птіцемлечнік чубатий неймовірно декоративний під час цвітіння: на високому квітконосі розпускається кілька білосніжних квітів із зеленою серединкою. Як і всі цибулинні, птицемлечник потребує зимового спокої, світлому місці на підвіконні і не переносить надлишкового поливу. Високо цінується в народній медицині.
- Катарантус культивують як кімнатна рослина починаючи з 18 ст. Догляд за ним не складе труднощів навіть для новачка, світло, полив і періодичні підгодівлі – все, що потрібно Катарантус для рясного цвітіння протягом теплої пори року. Квіти схожі на суцвіття флокси. Має цілющі властивості.
Щоб урізноманітнити вибір невибагливих квітів з білими квітами, зверніть увагу на традиційні рослини, серед яких також є сорти з необхідною забарвленням:
- фіалка узамбарская (сенполія);
- герань (пеларгонія);
- шлюмбергера (Зигокактус або декабрист);
- бальзамін;
- глоксиния.
Квіти для професіоналів
- Гарденія жасминовидная – одне з найпрекрасніших рослин з білими квітами для кімнатного культивування. Вічнозелений кущик з великими квітами, що нагадують троянди. Гарденія любить вологе повітря, вимагає обрізки і, найголовніше, не переносить літньої спеки.
Гарденія жасминовидная
- Зефирантес – цибулинна рослина, форма квітів і листя нагадує крокус. Для правильного розвитку вимагає суворого контролю за температурою в період вегетації і спокою.
- Фаленопсис – найпоширеніший вид кімнатних орхідей. На квітконосі формується одночасно до 10 бутонів, а розкрилися квіти нагадують екзотичних метеликів. Для вирощування орхідей потрібно відтворити природні умови: повітропроникний грунт, доступ світла до коріння і висока вологість повітря.
- Мильтония, або орхідея «братки». Великі білі квіти зазвичай мають кольорову серединку, за що рослина і отримало другу назву. Для пишного цвітіння вимагає воістину тепличного клімату: дотримання зимового спокою, зниження температури вночі, підтримання високої вологості. Всі орхідеї потребують додаткового освітлення в зимовий час.
Мильтония
- Баухинія, або орхідейні дерево. Нечастий гість у вітчизняних любителів, але результат дійсно гідний зусиль: дерево до 2-х м. У висоту, суцільно покрите білими квітками. Баухинія любить яскраво виражену зміну сезонів з пониженням температури до 10-12 ° С, доросла рослина може витримувати навіть легкі заморозки. Але навіть під час зимівлі вимагає багато світла до 16 годин на добу.
- Гіменокаліс – виходець з Латинської Америки, володіє квітами приголомшливою форми, тонкі білі пелюстки мають в довжину до 15 см. Гіменокаліс вимагає жорсткого дотримання режиму: йому показаний 3-хмесячного період спокою при температурі 10-12 ° С.
- Кампанула – «квітка сімейного щастя» – пишне ампельна рослина з квітами-дзвіночками, для рясного цвітіння необхідний регулярний полив, а також час для відпочинку з пониженням температури до 15 ° С.
- Кринум квітконосне – справжній гігант зашкодь цибулинних, його квіткові стрілки виростають до 1 м. В висоту. Витончений квітка нагадує лілію, цвітіння триває протягом усього літа. Кринум вимагає прохолодної зимівлі, яскравого сонця (показані тільки південні вікна), і досвічування в зимовий період.
Увага! При роботі з гарденією і Баухинія будьте обережні, рослини містять отруту.
Кімнатні квіти з білими квітами не тільки радують око любителя рослин, але і відмінно доповнюють практично будь-який інтер’єр, від класичного до лофт. Перегляньте уважно фото, і ви напевно підберете рослина, яке прикрасить саме ваше житло або офіс.