Багатий урожай – мрія дачників. Щоб її досягти потрібно дати рослинами поживні речовини і мікроелементи саме в тій кількості, яка необхідна. Перекіс дозування якого б то не було компонента ні до чого доброго не приведе. Розглянемо, що собою являє добриво борофоска і особливості його застосування в дачному господарстві.
Хімічний склад і особливості
Комплексне добриво борофоска за ціною трохи дорожче традиційних калійних або фосфорних. Однак в результаті застосування саме цього засобу значно економить кошти, вкладені в зростання і підживлення рослин.
Добриво є сумішшю сірих гранул. За хімічному складу препарат ідеально збалансований, тому побоюватися за якість майбутнього врожаю не доведеться, він буде значно краще. До складу комплексного препарату входять:
Бор
(B)
0,25% Сприяє нормальному росту і розвитку посадок, позитивно впливає на освіту зав’язі, запобігає її опадання. Вирощені з такою підгодівлею овочі краще і довше зберігаються до зими. Покращує смак вирощених овочів і фруктів. калій
(K2O)
16% Підвищує стійкість посадок до кліматичних перепадів. кальцій
(CaO)
20% раскисляют грунт. Підвищує виживаність саджанців при пересадці, зниженні температур. Добре впливає на збільшення і зміцнення кореневої системи. Покращує опірність рослин захворювань. Прискорює розвиток кореневої системи. Бере участь в регулюванні кількості білків і вуглеводів. магній (MgO) 2% Нормалізує вуглеводно-білковий баланс, бере участь в окисно-відновних процесах. фосфор
(P2O5)
10% Покращує ріст і нормалізує розвиток рослин, підживлює основні енергетичні процеси. Закріплюється в місці введення в грунт і не схильний до вимивання.
Для чого використовують
Першою ознакою нестачі бору в грунті можуть бути слабкі молоді пагони з відмерлими точками росту, невелика кількість квіток і опадання зав’язі у великій кількості, поява гнилі на коренеплодах, жорсткі і несмачні дозрілі плоди, деформовані листя рослин.
Із застосуванням добрива кількість зав’язі значно збільшується, це покращує загальні показники врожайності. Крім того, помічено позитивний вплив борофоскі на зменшення фактів захворюваності ягідників, що запилюються комахами.
Борофоска активно впливає на нарощування зеленої маси і збільшення кореневої системи, зміцнює імунітет рослин, тому її застосовують для:
- вирощування міцної розсади;
- підгодівлі зелених насаджень протягом активного періоду вегетації;
- прискорення зростання плодоносних кущів, дерев та інших городніх культур;
- для збільшення маси коренеплодів.
Добриво борофоска вносять в грунт під час осінніх робіт при перекопуванні грядок. Застосування борофоскі можливо на будь-якому грунті. Після внесення в грунт склад розчиняється досить повільно, тому надає більш тривалий вплив на рослини, ніж інші комплексні добавки. Надходження цінних речовин до рослин відбувається повільно, в міру необхідності.
Інструкція по застосуванню
Добриво борофоска застосовують якщо:
- кількість опадів в поточному сезоні значно перевищують норму і є небезпека вимивання поживних речовин з грунту;
- замість постійного застосування добрив з перевагою азоту, калію і фосфору;
- обов’язково на грунтах піщаного типу з низькою кислотністю;
- після вапнування грунту;
- підживлення грунту після збору врожаю культур, які споживають кальцій і бор в підвищеному обсязі.
Під час проведення осіннього перекопування на ділянці, добриво борофоска при первинному використанні вносять з розрахунку 5-10 кг на 1 сотку. У наступні роки концентрацію добрива знижують до 5-8 кг на тій же площі.
Важливо. Необхідно враховувати, що при одночасному внесенні борофоскі і торфу значно збільшується відсоток вмісту органіки, причому від типу грунту це ніяк не залежить.
дозування:
- для зернових, ягідних, квіткових, бобових, коренеплодів, цибулинних вносять 50-80 г добрива на площі 1 м2;
- в пристволову область плодових ягідників і дерев, декоративних композицій використовують по 30-60 г на 1 м2 при перекопуванні;
- для зміцнення саджанців – на 1 м2 вносять 50-80 м
Важливо. Восени краще удобрювати важкі глинисті грунти, а навесні – піщані.
На відміну від інших комплексних добрив передозування борофоскі досягти складно. Властивості її такі, що рослина візьме саме той обсяг поживних елементів, який необхідний тільки зараз. Тому сумного результату від надлишку борофоскі, як від інших добрив, в грунті побоюватися не варто.
Те що для рослин корисно, людині може принести неприємності. Щоб уникнути таких рекомендується застосовувати засоби індивідуального захисту: маска або окуляри, респіратор для захисту дихальних шляхів, гумові рукавички (обов’язково!). По завершенню підгодівлі потрібно ретельно, із застосуванням мильних засобів вимити руки. Зберігати добриво краще подалі від дітей, тварин, в сухому ізольованому приміщенні.
За відгуками агрономів добриво борофоска здатне замінити інші, вже давно відомі. Для повноцінного росту рослин його буде достатньо. У борофоске ідеально збалансовані мікроелементи та поживні речовини. При правильному дозуванні і застосуванні хороший урожай буде забезпечений.