Брунера: розкішна і невибаглива, або квітка, обов’язковий до посадки

Брунера посадка і доглядПрикрасити сад ефектним і невибагливою рослиною бажає кожен дбайливий господар. І на допомогу йому приходить Брунера, що вражає серцеподібної формою візерункових листя і ніжними дрібними квітками, схожими на незабудки. Її посадка у відкритий грунт легка, а ось догляд вимагає дотримання деяких правил. Виберіть сорт згідно фото в каталозі, вивчіть інформацію – і зробіть свою ділянку райським куточком!

Красуня-Брунера: опис

Квітка Брунера – сімейство бурачникових. Його відрізняє значне зростання – 55-60 см, а також опушенность черешків, на яких тримаються потужні листя у вигляді серця. Дорослий квітка більше нагадує чагарник, ніж трав’яниста рослина, тому його використовують не тільки як озеленення рабаток, клумб, а й в якості зеленої огорожі.

Яскрава особливість – ніжно-блакитні квітки (7-10 мм в діаметрі) з білою серединкою, схожі на квітки незабудки. В цьому – відмінність від незабудки, у якій сердцевінку квітки жовта, а також – друга назва, незабудочнік.

Незважаючи на популярність Брунер, квітка налічує всього 3 види (Брунера сибірська, квітки якої відрізняються насичено-синім кольором, Брунера крупнолистная, що вражає декоративністю, Брунера східна, що її культивують) і близько 30 сортів. Кожен з них порадує певним відтінком і малюнком листя, висотою куща, особливостями вирощування. Вибрати можна сорт:

  • Варієгата, який підкорить смарагдовою зеленню листя і білосніжним краєм. Особливість – висота куща в 35 см;

Брунера посадка і доглядВарієгата

  • Сільвер Хат, що вражає сріблястими візерунками-сердечками на листках. Головна перевага – невимогливість до грунтів і можливість вирощування під прямими сонячними променями без втрати декоративних властивостей;

Брунера посадка і доглядСільвер Хат

  • Кінг Ренсом сподобається тому, хто обожнює змішання зеленого, сріблястого і кремового. Важлива особливість – висота куща, яка може досягати 75 см;

Брунера посадка і доглядКінг Ренсом

  • Джек Фрост, який немов покритий інеєм. Важливе правило догляду – обприскування;

Брунера посадка і доглядДжек Фрост

  • Лукінг Гласс, який сподобається тому, хто обожнює низькорослі сорти. Висота куща – до 20 см, квітки – до 7 мм в діаметрі, листя срібляста.

Брунера посадка і доглядЛукінг Гласс

Увага! Вибираючи сорт, звертайте увагу на особливості вирощування і не висаджуйте 2 різних сорти поруч. Це ускладнить догляд!

Посадка Брунер у відкритий грунт: важливі моменти

Вирішивши прикрасити Брунер власний сад, ви прийняли правильне рішення. Вона настільки невибаглива, що здивуватися навіть досвідчений квітникар. Досить тільки пам’ятати, що квітка не переносить прямих сонячних променів, які викликають опіки листя і втрату декоративності. Тому найкраще місце – півтінь або тінь, розташування – ближче до води. В цьому випадку не потрібно буде зайвий раз поливати рослину, а воно буде радувати дивовижної забарвленням листя весь сезон!

Але якщо догляд не вимагає особливих трудовитрат, то ось посадка нового куща – навпаки. Слід запастися часом, терпінням – і тоді ваш сад прикрасить не один кущ Брунер.

Зазвичай посадка нового куща пов’язана з розподілом старого, вже розрослося. Беручи до уваги те, що Брунера здатна до 15 років жити на одному місці, ділити її і розмножувати можна кожен 3-й рік. Для цього необхідно:

  • обрізати матковий кущ до висоти в 15-20 см. Час поділу куща і посадки – кінець липня-початок серпня;
  • викопати корінь, добре промити в воді;
  • поділити на частини. Зазвичай кущ самостійно розпадається, якщо немає – варто вдатися допомоги ножа;
  • вмочити коріння кожного нового куща в препарат, що стимулює їх зростання, висадити в лунки на відстані не менше 50-70 см одна від одної;
  • полити.

Увага! Пересаджувати Брунер на початку весни, як надходять з багатьма іншими квітами, заборонено. Це загрожує захворюванням куща і його загибеллю.

Догляд за квіткою: основні правила

Брунера не зажадає від вас значних зусиль, радуючи здоровим зовнішнім виглядом і потужним кущем. Важлива умова – правильне місце посадки (тінь або півтінь, підвищена вологість). Однак для того щоб квітка відчував себе максимально комфортно, необхідно:

Брунера посадка і доглядКущики Брунер потрібно регулярно обприскувати

  • зволожувати молоді кущі шляхом обприскування в разі, якщо вологи недостатньо або видалося спекотне літо. Полив – помірний, 1 раз в 10-14 днів;
  • підгодовувати Брунер комплексними мінеральними добривами. Вона відмінно відгукується на підживлення, тому 3-4 разів за сезон буде цілком достатньо;
  • мульчувати землю навколо куща для підтримки постійної вологості. Не варто забувати, що коріння Брунер розташовуються близько до поверхні землі, тому волога їм життєво необхідна для отримання поживних речовин.

Брунера – зимостійка рослина, яка здатна витримати морози до -30 ° C. Це говорить про те, що її вкривати не варто, а ось замульчувати прикореневу зону – можна.

Квітка не схильний до захворювань, проте жарким і дощовим літом він може захворіти борошнистою росою або бурою плямистістю. Відмінне рішення в цьому випадку – медьсодержащие препарати. При цьому обприскування варто провести повторно через 10-14 днів у запобігання рецидиву.

Брунера в саду, або розповідь про тих, хто здатний скласти їй компанію

Багаторічна Брунера – прекрасний варіант для озеленення складних ділянок саду, а також створення справжнього дива поблизу зони барбекю, басейну або альтанки. Для цього досить підібрати цікаві рослини в компанію до Брунер, сусідству з якими вона буде рада.

Брунера посадка і доглядБрунера добре поєднується з багатьма іншими рослинами

Такими рослинами можуть виступати:

  • барвінок, низькоросла сальвія, ранункулюси – на першій лінії;
  • деякі з багаторічників, висота яких не буде досягати 30 см. Відмінний варіант – тюльпани, конвалії і навіть проліски, яким добре підходить напівтінисте і вологе місце;
  • чайні або кучеряві троянди на задньому плані. Зелень Брунер і троянд створить єдину гаму, а ось квіти порадують контрастністю.

Створення ландшафтного дизайну в певному стилі – справа тонка і багатогранне. Але за кілька років можна створити на своїй ділянці справжній природний шедевр, що складається з однорічних квітів і багаторічних рослин, чагарників і низькорослих дерев, навіть крупномірів. А чому ні?

І вже пізніше, насолоджуючись відпочинком в саду ви згадаєте про те, що все починалося з незабудочнік. Квітки-чагарнику, який сподобався відтінками листя і милими квіточками.

Посадка Брунер у відкритий грунт: відео