Будинок потрібен всім, люди і домашні вихованці повинні жити в зручних і надійних будинках. Перш, ніж починати будівництво будинку, слід все гарненько обміркувати і зважити, врахувати плюси і мінуси майбутньої споруди. Пропонуємо вам розглянути варіант житлового будинку або дачі з цегли, ознайомитися з деякими нюансами і думкою власників таких будинків.
Будинок з цегли: надійний і безпечний
Побудувати цегляний будинок можна з матеріалу, який відповідає всім вимогам будівництва, тобто якісного, надійного і недорогого. Технології виготовлення цегли у різних виробників відрізняються, це відбувається через постійну економії складових компонентів при його виготовленні. Така неприборкана економія знижує якість, стійкість до зовнішніх умов і значно зменшує терміни експлуатації будинків. Головна умова будівництва – знайти сумлінного виробника, цим ви вирішите 50% всіх проблем.
Який же цегла вибрати? Сучасна промисловість розвивається стрімко, з’являються матеріали, здатні замінити цеглу, але вони дорогі, при їх використанні підвищується собівартість будівництва, що не всім доступно. Значить, зупинимося на цегляній кладці, і виберемо з того, що нам пропонують цегельні заводи і фабрики.
Цегла виробляють:
- будівельні – використовують їх для внутрішньої і зовнішньої кладки під штукатурку;
- лицювальні цегли – форма у них правильна, без деформацій і відколів, з рівним забарвленням;
- цеглини без пустот (повнотіла) – дуже міцний, витримує значне додаткове навантаження;
Будинок з червоної цегли
- пустотні або щілинні – застосовується для кладки легких конструкцій;
- силікатні – виготовляється за спеціальною технологією з піску і вапна;
- для виготовлення керамічної цегли використовують глину, потім обпалюють їх в печах при високих температурах;
- клінкерні найміцніші з них, довговічні і морозостійкі, проходять обробку за надвисокої температури;
- фігурні служать для кладки ускладненою конфігурації прорізів вікон, дверей, для високоякісної обробки фасадів будівель;
- «Ефективні» дозволяють значно зменшити масову навантаження кладки, але зберігають теплоізоляцію краще повнотілих цегли.
Існує ще не один десяток різних видів цього будівельного матеріалу, в ході будівництва вам може знадобитися кілька різновидів.
Увага! Приховані проблеми, що виникають в ході зведення кладки, необхідно вирішувати з досвідченим каменярем, його поради допоможуть вам уникнути грубих помилок, які можуть проявитися в недалекому майбутньому.
Будинок з цегли: переваги і недоліки
Цегляна кладка має свої переваги і деякі недоліки (на відміну від будинків з дерева або бруса), поговоримо про них докладніше. Позитивна сторона будівель з цегли складається з наступних показників:
- Терміни будівництва значно скорочуються, не потрібно чекати поки дерев’яна споруда дасть природну усадку, віконні та дверні блоки можна монтувати майже відразу.
- Цегла не потребують спеціальної антисептичної обробки, як деревина, вони не гниють і не уражаються деревними жучками.
- Будівельним матеріал можна придбати за нижчими цінами, ніж колоди. В регіонах, де мало лісів і рубка стройового лісу заборонена, неможливо знайти дешевий ліс, також його транспортування з лісових областей обходиться занадто дорого.
- Будинки з цегли більш довговічні, менш схильні до руйнівної дії агресивного зовнішнього середовища.
- Цегляні стіни добре зберігають тепло, більш безпечні, пожежостійкі і вологонепроникні.
Недоліки виявляються тільки за умови, якщо порівнювати кладку з цегли звичайного розміру зі зведенням стін з блокових матеріалів:
- трудовитрати на кладку (оплата роботи каменярів) і собівартість 1 куб. метра цегли вище, ніж при укладанні блоків;
- збільшується вартість додаткових робіт і витрат на придбання супутніх матеріалів;
- потрібно фундамент, який здатний витримати масивні стіни, не утворюючи тріщин і усадки понад норму, значить, буде потрібно дорогий і якісний бетон для облаштування фундаменту.
Порада. Починаючи будувати будинок, врахуйте всі «за» і «проти», оцініть свої сили і можливості, після цього вирішите, з якого матеріалу краще будувати будинок або дачу, щоб стояли довго, служили вашим дітям, онукам і правнукам.
Цегляні споруди: відгуки власників
- Андрій (37 років, Кострома) – «Я будував свій будинок з цегли самостійно, допомагали друзі та пара найманих фахівців. Наймав важку техніку на стороні, а десь обходився допомогою друзів. Тепер пишаюся тим, що зміг здолати таку роботу. Мій дім моя фортеця. До речі, розраховував витратити значно більше, але вийшло економніше ».
- Марія (33 роки, Вологда) – «При будівництві будинку з цегли, ми з чоловіком звернули велику увагу на захист його від вологи, зробили якісну гідроізоляцію, наймали для цієї роботи фахівців. Головну основу будинку – фундамент, також виконали професіонали. Все інше, стіни і дах зробили чоловік і батько, він у нас муляр вищого розряду ».
- Сергій (46 років, Саратов) – «Живемо ми в місті Саратові, але дачну ділянку маємо в районі 3 години їзди до нього. Час туди і назад витрачається близько 6 годин. Вирішили побудувати на ділянці будинок з цегли, щоб і онуки приїжджали, було б, де ночувати. Весь будиночок підняв власними руками, варто вже 10 років, ремонт не робив жодного разу, він і не потрібно поки. Взимку приїжджаємо, грубку затопимо, тепло стає, що не продуває, добре ».
Будинок з цегли побудувати – справа не проста, вимагає серйозного підходу, рішучості та наполегливості. Чоловік, який побудував свій осередок, може пишатися собою, він не дарма прожив життя, дав притулок своїм дітям, онукам і правнукам. Побажаємо їм успіху і щастя в їх новому житлі.