Бугенвіллія садові й кімнатна: як правильно організувати вирощування і грамотний догляд

бугенвиллия вирощування і доглядБугенвіллія – ​​один з тих квітів, від яких важко відвести погляд. У рідному тропічному поясі ця рослина цвіте пишно, рясно і яскраво. Селекціонери адаптували бугенвіллій до вирощування та в північних широтах. Причому не тільки в якості кімнатної культури, а й на вулиці. З неї можна зробити неповторну красу на своїй ділянці: обплести стіну, паркан, фасад будинку, зробити спадаючі з балкона гілки або компактне древообразная рослина в саду. У живу і на фото будь-який з варіантів декору буде виглядати досить ефектно. Посадка, догляд та розмноження культури не надто складні, але і не прості. Однак люди, які успішно впоралися з цими завданнями, залишають про квітку тільки позитивні відгуки.

Бугенвіллія садові й кімнатна: опис рослин

На своїй батьківщині, в Бразилії, бугенвиллия цвіте практично цілий рік – 9 місяців. Яскравість і красу цього процесу забезпечують не самі суцвіття, а великі і ніжні на дотик приквітки. Залежно від сорту вони можуть мати білий, персиковий, рожевий, бузковий і фіолетовий відтінки, а також відрізнятися за формою. Садівники формують рослина у формі чагарнику з 10-метрової плетуться ліаною. Під відкритим небом це можна робити тільки в південних регіонах, де стовпчик термометра протягом року не показує менше 0 ° С. На решті території РФ бугенвіллій вирощують в компактному кімнатному форматі.

Увага! Повністю свої декоративні якості рослина розкриває до 4-5 сезону після висадки.

На території середньої смуги можна ростити бугенвіллій в такому режимі:

  • з травня по вересень – свіже повітря;
  • решту часу – просторе і тепле приміщення.

Кімнатну бугенвіллій вирощують в діжці. На вулиці її можна прикопувати на грядці, щоб створити ефект того, що кущ росте прямо на ділянці. Але при цих умовах скоротяться терміни цвітіння.

бугенвиллия вирощування і доглядцвітіння бугенвиллии

Вирощування садової бугенвиллии

Розташовуйте рослина на ділянці строго з південного боку будов, далеко від будь-яких тіней, на самому прогрівається місці. Бугенвіллії не важливо, освітлення розсіяним або у вигляді прямих сонячних променів. Протягом дня квітці потрібно не менше 6 год інтенсивного світла. Рослина не любить вітер і протяги. В якості грунту воліє дренованих і родючі склади.

Кращий режим поливу – 2 рази в тиждень в ранковий час. Вода повинна бути м’якою і теплою. Все це важливо, щоб запобігти гниттю коріння через застій рідини. З вересня і до наступного цвітіння скоротіть кількість вологи вдвічі. Бугенвіллії також корисно обприскування. Ретельно стежте, щоб вода потрапляла на приквітки.

Увага! У північних широтах влітку бувають прохолодні й дощові періоди. У цей час слід будь-яким способом запобігти перезволоження садової культури.

У фазі активного розвитку, з середини весни до вересня, підгодовуйте рослину мінеральними фосфорвмісними сумішами. Періодичність – раз в 1-2 тижні. Перегній вносять під квітка тільки в процесі його висадки, а потім – щороку навесні. Добриво потрібно розсипати навколо рослини, після чого злегка розпушити землю.

Увага! Будьте обережні з застосуванням азотних підгодівлі. Перебір спровокує активний приріст листя на шкоду квітам.

Оптимальна температура для нормального розвитку Бугенвіль:

  1. Мінімально допустимий прогрів грунту: + 5 ° С.
  2. Весняне пробудження зі стану спокою: + 10 ° С і вище.
  3. Режим під час літнього цвітіння: + 21 … + 27 ° С.

бугенвиллия вирощування і доглядБугенвіллія дуже любить сонячне світло

Якщо і взимку рослина живе в температурному режимі вище + 10 ° С, то воно може не піти в стан спокою. Влітку бугенвиллия зацвіте, але квіткової лавини не вийде.

Особливості вирощування кімнатної бугенвиллии

Основні вимоги для квітки, що вирощується в приміщенні, ті ж що і для вуличного. Але є і нюанси, які варто врахувати:

  1. Найкраще помістити бугенвіллій в оранжерею або на утеплену лоджію, при наявності достатнього простору. Взимку температура не повинна опускатися нижче + 10 ° С.
  2. Розташовуйте квітка у південній або південно-західного боку. Однак навіть в цьому випадку його доведеться додатково підсвічувати.
  3. Оптимальний субстрат для рослини – листовий, дернової грунт і пісок в рівних частинах з камінчиками або глиняними черепками. Шар дренажу повинен бути тим товщі, ніж об’ємніше горщик.
  4. Остерігайтеся протягів. Навіть звичайне провітрювання може нашкодити бугенвиллии.
  5. Не переставляти контейнер без потреби. Рослина може скинути листя і квіти.
  6. Проводьте підгодівлю 1 раз в 10 днів. Чергуйте органіку і мінеральні суміші з вмістом калію і фосфору.
  7. Поливайте квітка 1-2 рази в тиждень. Обов’язково зливайте воду з піддону.

бугенвиллия вирощування і доглядБугенвіллія в вуличному кашпо

Для початку молодий культурі підійде горщик 1,5 л. Щорічно бугенвіллій потрібно пересаджувати в більш місткі ємності. Через 3-4 роки періодичність пересадок скорочується до 1 разу на 2-3 роки. Слідкуйте, щоб новий будинок не був занадто великий: це негативно відіб’ється на якості цвітіння.

Порада. Для кімнатної бугенвиллии не використовують горщики більше 5 л. Виняток – добре освітлена оранжерея.

Формування крони і розмноження бугенвиллии

Квітку можна сформувати в плентається ліану, окрема деревце або кущ. Обрізка навесні стимулює рослину випустити бічні пагони (потрібно вкоротити здерев’янілих стебла на 10-13 см). Влітку процедура допомагає надати йому форму. Восени зазвичай видаляють верхівки пагонів і наполовину – торішні гілочки.

Розмножують бугенвіллій зазвичай живцями, зрізаними на рубежі весни і літа. Замочіть гілочки на 2-3 ч в теплій воді, потім обробіть кореневих стимулятором. Укорінюють живці в родючому ґрунті при + 25 ° С. Зверху накривають скляною тарою або плівкою. На початковому етапі саджанець поливають тільки для підтримки вологості грунту. Корінці на держаку з’являться приблизно через місяць.

бугенвиллия вирощування і доглядБугенвіллій розмножують живцями

Ще один спосіб – відведення. Низько розташований втечу надріжте і притисніть скобою в грунту в одному місці. Регулярно поливайте. Найближчою навесні або восени нову рослину-дитинку можна відокремити від дорослого і пересадити.

Бугенвіллія досить сприйнятлива до вегетативного розмноження. В інших аспектах догляду вона вимагає підвищеної уваги, але за це дарує власникові багато яскравих і красивих квітів.

Як вирощувати бугенвіллій: відео