Чарівна кольквіція – китайський чагарник для декорування російських садів. Все про посадку і догляд

як цвіте кольквіціяДалеко не кожна рослина приживається на ділянці так, як кольквіція. Чагарник з гідністю перенесе суворі зими, характерні багатьом регіонам Росії. Вибравши гарне місце для посадки і забезпечивши рослині правильний догляд, ви на довгі роки декоруєте свій сад ніжно-рожевим хмарою кольорів.

Характеристики культури

Деякі садівники порівнюють кольквіція з сакурою, оскільки обидва чагарнику пишно цвітуть і облітають ще до в’янення суцвіть. Милуватися красою рослини можна навесні або влітку. Це залежить від регіону вирощування кольквіція: чим тепліше, тим раніше розпускаються бутони.

Незалежно від часу цвітіння восени кущ порадує погляд яскравою листям. Їх темно-зелений колір змінюється червоно-багряним, золотисто-жовтим, помаранчевим, тому кольквіція декоративна навіть без квітів. На зиму кущ скидає листя.

Рослина може досягати 3,5-4 м, хоча в умовах середньої смуги Росії рідко перевищує 1,5 м, в тому числі і в ширину. Інші особливості кольквіція:

  • гілки – прямі, ростуть вгору. Через кілька років утворюють дуги, схиляючись до землі;
  • молоді пагони мають зелений колір, покриті пушком. Дорослі – темні, лускаті;

як виглядає кольквіція

  • листя – широкі, овальні, з гострим краєчком. Верхня частина пластини темніше нижньої;
  • бутони – спарені, схожі на дзвіночки, ростуть на кінцях гілок;
  • величина біло-рожевих квітів – до 1,5 см в діаметрі;
  • плоди – темні коробочки з посівним матеріалом.

Увага! Цвітіння багатолітника триває приблизно 2 тижні.

Існує всього один вид кольквіція – чарівна, вона ж приємна, люб’язна або велелюбна. На основі чагарнику селекціонери вивели кілька сортів, але вони більш вимогливі в догляді. Зате дуже декоративні на фото і в саду. Для вирощування кольквіція в середній смузі Росії підходять:

  • Ловець снів – виділяється жовтим листям;
  • Розеа – має насичено-рожеві пелюстки;
  • Пінк Клауд – великий кущ, густо-рожеві квіти.

цвітіння кольквіціяцвітіння

Як садити кольквіція на ділянці

Оригінальною прикрасою саду стане кулястий чагарник, сформований приблизно через 7-8 років після початку вирощування кольквіція. Для цього ще при посадці потрібно врахувати, що навколо культури має залишатися не менше 2-х метрів вільного простору. Місце краще вибрати сонячне, щоб повною мірою насолодитися рясним цвітінням. Допустима і півтінь. Головне, щоб не було протягів і постійного спеки.

Порада. Для посадки вибирайте саджанці у віці 1-2 років.

Оптимальний час для вкорінення молодого кущика – весна. Садіть кольквіція в добре прогрітий, поживний, легкий, дренований грунт. Він повинен бути нейтральним, без схильності до застою води. У самому процесі посадки немає нічого складного:

  1. За 2 тижні до наміченого дня викопайте лунку глибиною 40 см. Довжина і ширина – 50-60 см.
  2. Засипте яму поживною сумішшю. Її склад – 1 частина піску і по 2 частини компосту і дернової землі. Приготуйте грунт з запасом: він стане в нагоді під час вкорінення кольквіція.
  3. У день висадки укоротите корінці саджанця.
  4. У лунку додайте відро попелу і 80-130 г комплексної мінеральної поживи.
  5. Встановіть кущик, засипте його приготовленої почвосмесью.
  6. Землю утрамбуйте, а кущик полийте. Коли вода вбереться, замульчируйте рослина.

як вирощувати кольквіція

Нюанси вирощування кольквіція

Рослина може похвалитися засухоустойчивостью, але все-таки краще, щоб навколостовбурні коло не пересихала, особливо в спеку. Регулярно поливайте чагарник відстояною, трохи підігрітою водою. Робіть це ввечері. Зберегти вологу допоможе мульча.

При вирощуванні кольквіція потрібно проявити стриманість у питанні підгодівлі. Якщо вносити занадто багато мікроелементів, рослина може втратити морозостійкість. Кущ удобрюють з весни і до кінця цвітіння. Нормальний розвиток забезпечать:

  • нітроамофоска або, як варіант, аміачна селітра – для першого підживлення;
  • настій коров’яку, розведений в пропорції 1:10;
  • розчин суперфосфату (30-50 г на відро води).

Після відцвітання кольквіція більше не удобрюють. Чагарник обрізають і готують до зими. Для цього пагони, на яких були квіти, вкорочують на третину, а ті, що не встигли визріти, видаляють. Решта гілки пригинають до землі і вкривають ялиновими гілками. Взимку можна насипати зверху шар снігу. З віком стійкість культури до холодів підвищується.

Порада. Також для захисту кольквіція від морозів використовують нетканий матеріал.

Укриття можна знімати приблизно в середині весни. В цей же час варто провести санітарну обрізку, видалити старі, засохлі пагони і гілки, які вимерзли в холоди. Небажано занадто активно обрізати кущ. Щоразу лише злегка підправляти крону, поступово додаючи їй потрібну форму. Якщо потрібна пересадка, проводите її спокійно: кольквіція добре перенесе зміну місця проживання.

Способи розмноження чагарника

Можна піти одним з 5 шляхів:

догляд за кольквіція на дачі

  1. Зібрати, а потім посіяти насіння. Матеріал повинен пройти процедури стратифікації (2-3 міс.) І скарификации. Навесні кольквіція вирощують на розсаду, під зиму сіють прямо в грунт.
  2. Восени розділити «батьківський» кущ. Кожен фрагмент повинен мати хороший стебло і завитий корінь. Посадка аналогічна укоріненню покупного саджанця.
  3. Заготовити живці кольквіція. Влітку це будуть зелені пагони, восени – здерев’янілі. Перший варіант хороший для м’якого зимового клімату. Живці саджають в теплиці. Здеревілі пагони замотують в поліетилен і зберігають в підвалі або укорінюють в саду, захищаючи від морозів.
  4. Використовувати утворюється поросль. Разом з корінням її відділяють від куща і переносять на постійне місце.
  5. Розмножити кольквіція відводками. Потрібно пришпилити до землі нижні пагони, присипавши їх землею. Після появи нових гілок можна відокремити молоді екземпляри від дорослої рослини.

Доглянутий кущ виглядає розкішно. Через велику кількість квітів на ньому навіть важко розгледіти листя. У компанію до багаторічників додайте півонії, іриси, спіреї японську, робінію. Вони красиво підкреслять оригінальність чарівної кольквіція.

Квітуча кольквіція: відео