
Якщо прямо зараз ви зайняті плануванням нового інтер’єр ванної кімнати, то, ймовірно, головними питаннями для вас є пошук ідеального стильового рішення, гармонійна розстановка меблів, ергономічна планування і підбір колірного рішення. Ми завжди в першу чергу займаємося глобальними питаннями, а дрібні воліємо вирішувати вже в процесі ремонту.
Але, як показує практика, навіть незначні на перший погляд деталі краще продумувати заздалегідь. Так ви уникнете стресу і незапланованих витрат.
Якщо ви готові до виникнення типових питань і знаєте, як з ними працювати, то можна заощадити не тільки гроші, але і час, витрачений на ремонт. Розглянемо докладніше, що потрібно врахувати ще до початку роботи з інтер’єром ванної кімнати.
Оцініть бюджет майбутнього ремонту. Це те, що потрібно зробити в найпершу чергу, і для грамотної оцінки важливо розуміти, які матеріали ви будете використовувати, до допомоги яких фахівців доведеться вдатися, наскільки глобальними будуть ремонтні роботи.
Як правило, ремонтні роботи у ванній кімнаті супроводжуються переплануванням приміщення. Якщо є можливість, зробіть новий план таким чином, щоб туалет виявився не надто помітним, коли ви входите в ванну. Переносити сантехнічні комунікації не завжди зручно, тому іноді кращим виходом буде установка невеликий перегородки, що приховує зону унітазу.
Ще одна корисна порада, який вам може дати досвідчений дизайнер, полягає в тому, що деякі елементи старого інтер’єру можна і потрібно зберегти. Це може стосуватися елементів оздоблення чи сантехніки, яка ще добре дає собі раду, але виглядає як ретро. Таким чином можна заощадити гроші і час, зберігши, при цьому, унікальність вашого інтер’єру.
Дуже важливо запланувати правильну систему освітлення у ванній кімнаті. Як правило, вона включає в себе основне світло, підсвічування окремих зон, а також локальні світлові акценти. Якщо ви поки не відчуваєте себе впевнено в даному питанні, краще взяти консультацію дизайнера, який допоможе скласти ідеальну освітлювальну схему для інтер’єру вашої ванної.
Пам’ятайте про ергономічність, яка на думку більшості фахівців є найважливішою умовою успішного дизайну. Особливу важливість цей аспект набуває в умовах, де приміщення має невелику площу, а його функціональність повинна бути високою. Для того щоб зробити простір ванної кімнати ергономічним, потрібно знати, яка планування підійде найкраще і які ідеальні параметри всіх зон і великих предметів меблів.
Підбирайте висоту раковини таким чином, щоб їй було зручно користуватися всім членам родини. Стандартна висота становить приблизно 80-85 сантиметрів, але в цьому питанні все ж краще орієнтуватися на свої відчуття.
Якщо площа ванної кімнати невелика, можливо, варто вибрати кутову раковину. Така модель не поступається класичної в зручності, проте займає набагато менше місця і в цілому зручніше.
Також для невеликого приміщення можна підібрати ванну компактного розміру, це рішення підійде тим, хто не готовий відмовитися від ванни на користь більш практичною душової кабіни.
Розмір стільниці, в яку буде встановлена раковина, також повинен підбиратися з урахуванням індивідуальних особливостей приміщення і вашого смаку. Вона не повинна бути дуже маленькою або занадто великий, важлива зручна форма і практичний матеріал.
Не економте на матеріалах, які використовуєте для обробки ванної кімнати. На відміну від деяких статей витрат, оздоблювальні матеріали коштують всіх витрачених грошей, адже більш якісні служитимуть довше і виглядати краще.
Розгляньте різні варіації плитки, якщо плануєте використовувати саме її для оздоблення стін у ванній. У деяких випадках більш виграшно виглядає плитка великого формату, а в інших – невелика, також можна личити незвичайну форму або зовсім використовувати мозаїку.