Такі явища, як захворювання і мор в домашньому пташнику вельми прикрі для господаря. Щоб уникнути неприємностей в догляд обов’язково включають профілактичне застосування лікарських препаратів. Одним з популярних «помічників» птахівників є «Чіктонік». З інструкцією застосування для птахів можна ознайомитися в статті.
Опис ветпрепарати
Препарат Чіктонік відноситься до засобів, за допомогою яких поліпшується кишкова мікрофлора – пробіотиків. Ветеринари рекомендують випоювати його курчатам-бройлерам, несучкам і дорослим курям. Потрапляючи в кишечник птиці корисні речовини сприяють підвищенню імунітету, кращому засвоєнню поживних речовин з одержуваного корми і, відповідно, гарного самопочуття молодняка.
У своєму складі Чіктонік містить мінерали, вітаміни, амінокислоти і ферменти. Препарат не викликає побічних дій і не має протипоказань. Його своєчасний прийом спільно з хорошими умовами утримання і збалансованим харчуванням, дозволяють вирощувати здорове поголів’я птахів.
Пробіотик Чіктонік є рідиною темно-коричневого кольору. У продаж засіб надходить в ампулах по 2 мл, скляних флаконах по 10 мл, а також в пластикових ємностях об’ємом 1, 5 і 25 л. Зберігати харчову добавку слід в сухому, закритому від проникнення сонячних променів місці. Ветпрепарат швидко втрачає властивості, тому після відкриття флакона його потрібно швидко використовувати. У закупореній вигляді Чіктонік зберігається 2 роки.
Увага! Після закінчення терміну придатності рідина не можна давати птиці. Ємності зі старим пробиотиком слід утилізувати.
Властивості корисної добавки
Регулярне отримання мешканцями курника пробіотика помітно позначається на їхньому фінансовому стані.
- Вітамін А, а також група В – сприяють підвищенню несучості.
- Д3 і К – беруть участь в обмінних процесах, що відбуваються в кісткової і сполучної тканинах. Це забезпечує нормальний ріст і розвиток тварин.
- Вітамін Е – покращує репродуктивні здібності. Потомство від отримали Чіктонік особин сильне і здорове.
- Холіну хлорид – речовина, що запобігає розвитку паралічу птахів і деформації суглобів.
- Інозит – регулює травлення. Сприяє нормалізації харчування у знесилених тварин.
- Гліцин – підтримує нервову систему на належному рівні.
- Біотин – не допускає розвитку дистрофії в тканинах.
Позитивний вплив кошти на кишкову флору відбивається на імунній системі. Кури менше хворіють на вірусні та бактеріальні інфекції, а також швидко відновлюються після лікування.
При правильному використанні Чіктонік як харчової добавки птахівники відзначають наступні позитивні зміни:
- Підвищення апетиту у курчат, відповідно збільшення середньодобового приросту ваги молодняку.
- Поліпшення зовнішнього вигляду птахів, що говорить про нормалізацію метаболізму.
- Підвищення стійкості до стресів. Швидке відновлення після хвороби.
- Збільшення несучості курей-несучок.
- Значне зниження відсотка завмирання ембріонів під час інкубації яєць, отриманих від особин, яким давали Чіктонік.
Порада. При нестачі деяких мінеральних речовин в організмі кури починають викльовувати один у одного пір’я, розкльовував шкірний покрив до крові. Чіктонік допоможе швидко впоратися з цією проблемою.
Коли дають препарат
Чіктонік рекомендований ветеринарами для відновлення порушеної роботи мікрофлори кишечника у тварин.
Це патологічний стан виникає при:
- Нестачі в організмі курей вітамінів та інших, необхідних для нормального обміну речовин компонентів.
- Постійне отримання «бідних» кормів.
- Стресовий стан, яке може виникнути під час перевезення на нове місце проживання.
- Отруєння неякісним кормом або токсичними речовинами.
- Лікування антибіотиками.
Крім перерахованих показань Чіктонік призначають перед вакцинацією і в період підвищеної потреби організму птиці в поживних речовинах, наприклад, під час активного росту молодняку.
Експериментальним шляхом доведено, що тварини, яким давали Чіктонік мають більш високий рівень імунітету. При цьому відзначається підвищення продуктивності в кілька разів.
Увага! Чіктонік не є лікарським препаратом і не зможе самостійно впоратися із захворюваннями.
З протипоказань відзначають індивідуальну непереносимість деяких компонентів препарату.
Дозування для пташенят і дорослих особин
Курчатам дають засіб в профілактичних заходах для підвищення імунітету. Роблять це з семиденного віку, так як система захисту на ранніх етапах розвитку птиці не відрізняється фортецею. Концентрат змішують з водою у співвідношенні 1 мл на 1 л відповідно. Готовий розчин заливають в поїлки. Таким чином Чіктонік випоюють протягом 5 днів. Розчин готують щодня.
Ветпрепарат в дозі 1 мл на 1 л води дають і пташенятам інших різновидів домашньої птиці: індичатам, каченята, гусенята. Час початку випоювання і його тривалість збігаються з призначенням для курчат.
Показаний Чіктонік і для дорослих мешканців пташника. В цьому випадку концентрат розводять в пропорції 2 мл на 1 л води. Розчин дають в якості пиття 5-7 днів.
Увага! При відсутності видимих поліпшень дозу допускається збільшити, але не набагато.
Чіктонік – пробіотик, який можна назвати справжнім помічником птахівника. З його допомогою виростає здорове потомство, яке в подальшому приносить набагато менше втрат і проблем господарям.