Чому в’яне ягода винограду

Під час вирощування винограду, садівникам важливо дотримуватися всіх правил, адже неправильний догляд, несвоєчасна обробка і підгодівля кореня, лози та грон може виразитися потім відсутністю врожаю. Перед тим, як висадити саджанці в грунт, важливо врахувати його характеристики, як правильно доглядати, які підгодівлі можна використовувати, які ягоди повинні бути. Садівникові важливо не тільки вміти захистити виноград, але і добре володіти інформацією щодо зовнішнього вигляду сорти, для того щоб під час росту і дозрівання відразу помітити й усунути в швидкі терміни всі видимі проблеми і захворювання. Причиною того, чому виноград, лози, ягоди в’януть, можуть стати безліч факторів. Для боротьби з ними використовуйте тільки перевірені засоби, які підходять і відповідають сорту винограду.

засохлий виноград

Зів’яли ягоди винограду

Поширені захворювання

Різний сорт винограду може мати одну і ту ж причину висихання. Основною причиною, чому лози, ягоди в’януть, виступає відсутність цукру в кистях. Грибок перекриває доступ корисних речовин, вологи. Різновидом грибка, який вражає урожай, виступає мілдью. Мілдью вражає культуру незалежно від сорту. Важливо приділити особливу увагу кущах під час цвітіння, так як це період, коли мілдью може завдати шкоди. Засохнути можуть як ягоди, так і лоза, цілі грона. Часто засихає тільки нижня частина грона. Цей процес пов’язаний з тим, що грибок не допускає харчування, вологу і врожай в’яне. Для профілактики, щоб уникнути вагомих наслідків і щоб уберегти кущі від ураження мілдью, рекомендовано проводити обробку три рази в рік: до моменту цвітіння, після цвітіння, і в момент появи ягід.

Рекомендовано використовувати спеціально призначені хімічні препарати для боротьби з мілдью. Під час обробки особливу увагу приділіть корені.

Природним шкідником, який може стати причиною засихання винограду, виступає сонце. Спека і сильна спека негативно впливають на ягоди. Проявом цього опік, залишений сонцем. Ви зможете зрозуміти, що ягоди пізнали сонячний опік не тільки за зовнішнім виглядом, але і смаку.        

Грибкове ураження

Причин, чому в’яне виноград, може бути безліч, але основний виступає грибкове ураження. Для того щоб нанести шкоду кущам і плодам потрібен один вид грибка, але їх існує більше, і один кущ може пізнати поразку одночасно декількома видами і захворюваннями. До основних видів грибка, які причетні до причини, чому в’яне урожай, відносять:

  • Антракноз. Дощова весна може зробити не тільки хорошу поливання кущів, але і принести таке грибкове захворювання, як антракноз. Температура повітря, при якій хвороба розвивається, від двох до тридцяти градусів тепла. На листі, ягодах з’являються плями з чорним обрисом. Постраждати від грибка можуть і кисті.
  • Вертіціллез. Грибкове захворювання вражає корінь чагарнику, а це обмежує надходження ягодам і кистей харчування, вологи. Побачити поразки складно, особливо якщо хвороба прогресує на ранніх стадіях. Видимі сліди з’являються по закінченню року. Часто уражаються молоді саджанці.

Захворювання виноградного грона

Виноград, уражений грибкової хворобою

Завдати шкоди кущах може і цикадка. Це шкідливі комахи, які жівятся соком лози, проникають в корінь, ягоди, пагони і забирають у куща харчування. Як результат, виноград засихає. Одне покоління, яке дає самка за сезон, може завдати шкоди великій кількості виноградників. У боротьбі з шкідниками допомагає бензофосфат. Їм обприскують весь кущ.

Відсутність вологи

Ще однією причиною, чому в’яне виноградник, може стати відсутність вологи. Під час висаджування саджанців, їх важливо рясно поливати теплою водою. Під час спеки, полив проводиться раз на тиждень, можна використовувати підгодівлю. Виноград відноситься до того типу рослин, які добре переносять перепади температури, акліматизацію і посуху. Влітку чагарники не рекомендовано, часто поливати, до моменту збору врожаю, полив на ранніх стадіях дозрівання. Може виникнути проблема, і при надмірній сухості, лози стануть в’янути. Під час поливу важливо стежити за пропорціями води, так як рясний полив може привести до появи болота, і такого ж в’янення, як і під час посухи.

Додаткові причини в’янення

Причиною пониклого виду чагарнику може стати перевантаження лози, велика врожайність, несвоєчасне добриво і підгодівля ґрунту, неправильний догляд, або навіть надмірний догляд. Садівники плутають сонячний опік з таким захворюванням, як оїдіум. Симптоми ті ж, поява плям, наліт, схожий на сонячний опік. Боротися із захворюванням складно, особливо, якщо температура повітря вище тридцяти п’яти градусів. Велику загрозу становить параліч, який може завдати шкоди всьому кущу, а не окремих його частин. Профілактику та лікування важливо проводити на перших стадіях будь-якого захворювання, це мінімізує втрати, і підвищить шанси отримати хороший урожай.