Чорна перлина: особливості розведення фризских коней

Голландія знаменита не тільки тюльпанами, а й неймовірної краси кіньми. Фризька порода вражає уяву навіть на фото. За особливу стати і поступливий характер їх називають «чорними перлинами». Незважаючи на складність у відході і дорожнечу змісту все більше заводчиків вирішуються на розведення цих ставних красенів.

Історія появи і опис

Порода фризских коней з’явилася ще в середньовіччі, і назву отримала від Фриз – провінції Нідерландів. Саме в цьому регіоні в процесі тривалої селекції методом схрещування голландських порід з тваринами з Близького Сходу та інших регіонів Європи, з’явилася ця порода, яка вважається однією з найкрасивіших.

В середині XIX століття фризи перебували на межі зникнення через невелику практичної затребуваності. У спробі зберегти тварин, в Голландії навіть було засновано Товариство фризької коні. Суспільство розробило програму відродження породи. У 60-х роках існування фризів знову опинилося під загрозою. Зараз порода фризских коней вважається декоративною.

Фризи не крупніше – висота в холці досягає ≈ 150 см. Однак тварини відрізняються гарним складанням. У них довга шия і довгий круп з широкою попереком і міцною спиною, добре розвинені ноги. Особливий шарм коням надає ворона масть.

Увага! Ніякі інші забарвлення, крім чорного, у коней не припустимі. Тільки у кобил допускається маленька витончена зірочка на лобі.

Коні покриті густою шерстю, в гриві і хвості довгий волосся, який підрізати не прийнято. Нижче колін ноги тварин покриті «фризами» – довгою густою шерстю. Завдяки цьому коні на скаку виглядають неймовірно ефектно.

породи коней

Рухаються фризи елегантно, і це один з найважливіших ознак племінних особин – крок обов’язково чотиритактний, рись двухтактная. За цим елементам руху фахівці судять про чистоту породи. Фризи енергійні, але спокійні тварини.

Сильні і слабкі сторони

Сьогодні в світі, незважаючи на високу ціну тварин, порода фризів затребувана, її поголів’я постійно зростає. Цей факт зумовлений низкою причин, серед яких потрібно відзначити:

  1. Чудовий екстер’єр, завдяки якому тварин використовують в урочистих церемоніях. Вони ідеально підходять для використання в упряжці карет і під вершниками на парадах.
  2. Поступливий характер і зручність для верхової їзди, що дає можливість залучати коней в сферу туристичного бізнесу. Навіть недосвідчений наїзник в сідлі відчуває себе дуже впевнено і комфортно.

Проте, у них є і недоліки, головними з яких є:

  1. Фризи не пристосовані до великих фізичних навантажень, до спортивних занять. Ця порода не є швидкою і витривалою. Крім того, через швидко брудняться розкішного хвоста і «фриза» на ногах їх неможливо використовувати для заміських прогулянок.
  2. Зміст фризів вимагає особливих умов в стайні.
  3. Тваринам необхідно особливе харчування.

чорний кінь

Особливості змісту

Коні містяться в індивідуальних стійлах, їм протипоказано зміст в табунах. Стайні повинні бути:

  • теплими,
  • світлими,
  • з хорошою вентиляцією, але без протягів,
  • температурний режим підтримується в межах 16-20 º.

Харчування коні не обмежується сіном і травою. У раціон входять:

  • цілісний овес,
  • ячмінь,
  • висівки,
  • пшениця,
  • кукурудза та інші зернові.

красива кінь

Також коней годують овочами – морквою, буряком, картоплею. У раціоні присутні мінеральні добавки. Категорично заборонено додавати комбікорм для інших тварин, так як до складу включені компоненти, які можуть нашкодити травній системі. Обов’язково дають в повному обсязі чисту питну воду.

Харчування коней відбувається в один і той же час, тричі в день в зимовий період, і двічі влітку. Спочатку дають грубий корм (солому, сіно, і ін.), Після подають соковиті корми і закінчують зерновими.

Увага! Так як для коней найважливіше значення мають густі грива і хвіст, за ними потрібен спеціальний догляд. Їх щодня розчісують і регулярно миють шампунем.

Отже, неймовірно красиві і елегантні фризькі коні, як декоративна порода популярні й улюблені в усьому світі, а на батьківщині, в Нідерландах, їх залучають до церемонії відкриття сесії парламенту, а також до офіційних виїздів королівської сім’ї. Однак «фризи» малопридатні для скачок і роботи на фермерських господарствах.

Фриз: відео