Чудова анхуза – крапля літа в пишному саду

анхузаЯкщо ви хочете облаштувати монохромний сад синього кольору або просто любите квіти насичених небесних тонів, вам не обійтися без анхузи. Пропонована стаття знайомить з біологічними і агротехнічними критеріями культури, з правилами посадки у відкритому грунті, методами грамотного догляду та особливостями використання в ландшафті саду.

Анхуза Крапля літа: портрет на тлі літнього дня

Це садова рослина відноситься до великого сімейства бурачниковиє і родинно Незабудка, медунці, геліотроп, огіркової траві. Назва «анхуза» перекладається як «грим», оскільки ще стародавні римляни витягували з кореневищ рослини фарбувальні речовини, з успіхом застосовувалися модницями і акторами. По-русски рослину називають воловик італійський, що пов’язано зі схожістю листя і волової мов.

З приблизно сорока видів анхузи в культуру введено два: однорічна капская і багаторічна італійська, вона ж лазоревая. Крапля літа – це один з найбільш відомих сортів блакитному анхузи. Посадки анхузи саме цього сорту переважають і в Росії, і в багатьох країнах Європи. Його відмінні риси:

  • висота пагонів до 100 см;
  • рясне опушення червонуватих стебел;
  • яскраво виражені суцвіття завитки;
  • насичений синій колір віночка;

як облаштувати клумбукущик анхузи

  • оксамитова структура пелюсток;
  • виразний вічко з безлічі білих тичинок.

Сорт зацвітає в кінці травня і не перестає дивувати рясної синявою все літо. Попутно він привертає бджіл і дає непоганий мед.

Увага! Воловик не виносить застою води, тому головне при підготовці ділянки – добре його дренувати.

Розмноження і посадка анхузи

Анхузу Крапля літа розмножують діленням дорослого куща або насінням. Кущі викопують навесні і розрізають кореневища на частини таким чином, щоб на кожній з них залишилася життєздатна нирка. Зрізи припудривают від інфекції товченим вугіллям, деленки відразу висаджують на призначене місце.

Насіння збирають, струшуючи їх з дозрілих рослин в паперовий пакетик. У південних регіонах їх можна висівати відразу ж під зиму, в помірних широтах чекають до весни.

Порада. Анхузу можна виростити з насіння через розсаду. Посів проводять на початку березня, сходів чекають 2-3 тижні, обережно обприскуючи грунт у міру необхідності.

Посадку анхузи планують на добре освітлену ділянку з окультуреній садової грунтом грудкуватої структури. Незайвим буде додавання в посадкову лунку компосту або перегною. З огляду на високий зріст і рясне розгалуження рослини, між саджанцями залишають не менше 20 см відстані. У регіонах з сильними вітрами бажано передбачити опору.

посадка анхузи

Як доглядати за анхузой

Культурний воловик не сильно відрізняється від дикорослих побратимів, тому вимагає мінімального догляду. Його успішне вирощування передбачає наступні операції:

  • систематичний помірний полив, особливо під час цвітіння;
  • розпушування грунту під рослиною на наступний день після поливу;
  • видалення відцвілих і зламаних пагонів;
  • підгодівлі протягом літа комплексним добривом;
  • мульчування грунту, яке не дозволить сміттєвої траві конкурувати з анхузой.

Шкідниками і хворобами це чудове рослина майже не уражається. Проте, стежити за їх появою необхідно. Найчастіше на анхузе з’являється попелиця, яку можна знищити за допомогою обприскування міцним холодним розчином господарського мила.

Воловик вкрай рідко вимерзає, йому досить звичайного для зим помірного пояса снігового покриву. При мізерних снігопадах для власного спокою його можна вкрити лапником або агроволокном.

Увага! На розрізах стебел анхузи виступає отруйний сік, який може викликати зудить роздратування шкіри. Працюйте з рослиною в рукавичках.

Анхуза в ландшафті саду

Квітка синього кольору не так часто зустрічається в природі, тому ландшафтні дизайнери намагаються повністю розкрити можливості анхузи. Як солітер вона недостатньо ефектна, але в групових посадках: бордюром уздовж доріжок, синьою хвилею вздовж сухого струмка, як обрамлення білого фундаменту або в якості розмежувальної лінії між садом і господарськими будівлями – вона чудова. Погляньте на фото, можливо, вони поставлять напрямок фантазії і сподвигнуть на створення абсолютно незвичайної композиції.

анхуза в дизайні ландшафту

Добрими сусідами для посадок анхузи стануть квіткові культури чистого білого і яскраво-жовтого кольору: нарциси, турецька гвоздика сорти Альбус, густі зарості гіпсофіли, резуха, декоративних луків.

У монохромному синьому саду до анхузе слід підбирати низькі рослини з більш пишними листям і квітками іншої форми. Відмінно підійдуть нигелла, агератум, барвінок, іпомея. Вражаючу пару складуть легковажна анхуза і похмурий мордовник шароголовий.

Поодинокі екземпляри воловика гарні в рокарії, а зарості – у садах дикої флори (натургарденах). Тут вільний синій квітка виявиться на своєму місці, підкреслюючи грубість каменю або раптовість незайманої природи.

Анхуза Крапля літа – прекрасний вибір садівника, який вміє створити шедевр не тільки з трояндових кущів або бузку, а й із скромних польових квітів, що підкорюють своєю простотою. Витривала, зимостійка, невибаглива, анхуза гідна зайняти належне їй місце в композиції саду.

Анхуза: відео