Прикрасити барвистими штрихами біло-блакитний палітри весняні клумби дозволить ніжна пушкиния. Вона невимоглива в догляді, відмінно поєднується з багатьма первоцвітами, утворюючи пухнастий килим суцвіть. Посадка луковичной культури в родючий грунт, достатній сонячне світло, помірна вологість забезпечать гарне цвітіння мініатюрного багатолітника.
Уродженка Кавказу – родзинка весняних насаджень
Перші дні пробудження природи від зимового сну ознаменовуються цвітінням цибулинних. Серед них – витончена пушкиния, яка приваблює декоративністю біло-блакитних суцвіть. Puschkinia відноситься до підродини пролескових. За схожість суцвіть її називають також карликовим гіацинтом. Мініатюрний цибулинних багатолітники ефектно виглядає в весняних групових посадках.
Ранньоквітучих культура названа професором ботаніки Михайлом Адамсом в честь російського хіміка графа Мусіна-Пушкіна. Мініатюрне цибулинна було знайдено вченими під час спільної експедиції по гірських схилах Кавказу. Представниця сімейства спаржевих стане прикрасою весняного саду, доповнюючи біло-блакитними суцвіттями дачні клумби, рокарії, альпінарії, кам’янисті гірки.
Опис: ботанічні характеристики
Рід представлений 2-ма видами:
- пушкиния пролесковая;
- пушікінія гіацінтовідная.
У природі різновиди невеликого трав’янистої рослини поширені на кам’янистих схилах Близького Сходу, в передгір’ях Кавказу, Ірану.
Пушкиния гіацінтовідная (P. hyacinthoides) підкорює чарівними квітками блакитний палітри з вираженою синьою прожилком. Розмір цибулин близько 2 см. Кожна з них несе 2-4 квітконосу. Вирощування Пушкіна – нескладний процес: з ним впоратися і початківець квітникар.
Пушкиния пролесковідная (Р. Scilloides) відрізняється біло-блакитними кольорами колокольчатой форми. М’ясисті вузькі листя первоцвіту з’являються разом з цветоносами. У природі вид поширений в гірських луках Північного Ірану, в передгір’ях Кавказу, Туреччини. Пушкиния пролесковідная ліванська виділяється більшими квітками і двузубчатой формою коронки.
Гіацінтовідная
У Пушкіна маленькі яйцеподібні цибулини з зовнішніми лусками коричнево-бурого відтінку. Ремневідниє смарагдове листя розташовуються біля основи стебла. На квітконосах висотою 16 см утворюються ніжні квіти, зібрані в суцвіття. Блідо-блакитний оцвітина, що складається з 6 часткою, зростається в невелику трубку. Пелюстки формують акуратну зубчасту коронку. Запах у квітучій Пушкіна своєрідний, приємний, що привертає безліч запилювачів – джмелів, бджіл, різних метеликів. Плід у вигляді м’ясистої коробочки з бежево-коричневими насінням.
Тонкощі посадки і догляду
Для успішного вирощування Пушкіна бажано вибрати сонячне місце, непогано вона росте і при невеликому затіненні. Необхідна умова рясного цвітіння мініатюрної луковичной культури – родючий грунт. Він повинен бути пухким, добре дренованим.
Порада. Перед посадкою Пушкіна слід удобрити землю – внести органічну підгодівлю. Наприклад, компост, перепрілий гній. Ранньою весною необхідно додати в грунт комплексні мінеральні добрива.
Догляд за Пушкіним нескладний. Вона стійка до хвороб, рідко страждає від шкідників. Важливий етап догляду – очищення грунту від бур’янів. Бурхливо розростаючись, вони заважають вегетації ніжного первоцвіту. Боротьба з агресивними бур’янами сприяє гарному росту цибулинного багатолітника. Після появи листя необхідно рихлити міжряддя.
Якщо весняних опадів, талого снігу недостатньо, слід поливати ранньоквітучих культуру. Головне, не перезволожені посадки, щоб цибулини не загнили. Особливо важливо поливати Пушкіна в період відцвітання і інтенсивного росту листя. На початку літа слід видалити пошкоджені рослини, схильні до гнилі цибулини треба викопати і спалити.
Порада. Восени, в кінці вересня, замульчируйте посадки, використовуючи торф, тирса або перегній. Це захистить цибулини взимку, в період сильних морозів, і вбереже від пересихання влітку.
Розмноження: основні нюанси
Вирощування Пушкіна насіннєвим методом – трудомісткий процес. Він не завжди успішний. Насіння сіють в кінці вересня в спеціальні лотки. Помірно їх поливають, важливо не допускати застою вологи. Зацвітають сіянці на 4-й рік вирощування.
Традиційним методом вирощування Пушкіна залишається розмноження цибулинами. Вегетативний спосіб розмноження дає можливість отримати достатню кількість посадкового матеріалу. Доросла цибулина нарощує зазвичай 5-7 діток. Процес цей займає близько 5 років.
Порада. Викопуйте визріла цибулину вчасно. Ознака, що вказує, що її треба витягати з грунту, – всихання листя.
Викопану цибулину просушують, акуратно очищають від коренів. Відокремлених діток зберігають в прохолоді. При необхідності їх дорощують в легкому субстраті. Цибулинні дітки висаджують восени, на глибину 5-6 см, дотримуючись відстань між посадками 10 см.
Ландшафтні поєднання
Граціозна пушкиния гармонійно виглядає на передньому плані в тандемі з іншими первоцвітами. Для весняного озеленення клумб її часто використовують ландшафтні дизайнери. Прекрасними компаньйонами для неї в групових посадках є:
- карликові іриси;
- хіонодокси;
- крокуси;
- проліски;
- мускари.
Ніжно-білі, блакитні, небесно-блакитні тони Puschkinia прикрасять дачні клумби, альпійські гірки, бордюри вздовж доріжок, строкаті весняні миксбордери. Її бажано висаджувати поруч з багатолітниками, зацвітають в травні. Після відцвітання луковичной культури вони заповнять яскравими фарбами спорожнілі ділянки. Красиво виглядають рослини на тлі хвойних культур, в пристовбурних кругах чагарників або дерев: вони стануть барвистими акцентами поки ще порожнього саду.
Чарівні Пушкіна, що утворюють чудовий квітучий килим, є окрасою весняних клумб, символізуючи довгоочікуване наступ теплих днів.