З з’явилися не так давно на ринку томатів особливу популярність завоював сорт Чудо землі. Можливо, деякі городники і мають сумніви з приводу вирощування цього сорту на своїх ділянках, однак після того, як прочитають відгуки, подивляться фото, оцінять врожайність і вивчать характеристику, у них тут же з’являється бажання мати такий шедевр в домашній колекції.
Що ж робить цей сорт таким привабливим?
Всього три основних якості роблять томат сорти Чудо землі бажаним гостем на садовій ділянці:
- висока врожайність;
- дуже великі плоди;
- відмінні смакові якості.
Перші плоди томата, які, як водиться, крупніше наступних, можуть мати вагу близько 500 гр, а якщо забезпечити рослині спеціальний догляд, то можна отримати плоди вагою до 1000 гр. За сезон з куща можна зняти до 40-50 плодів, що робить Чудо землі привабливим не тільки для любителів, а й для аграріїв, масово вирощують томати на продаж.
Вирощувати Чудо землі можна як в південних, так і в більш північних регіонах, де літо трохи прохолодніше. Сорт середньостиглий. Плоди дозрівають поступово, починаючи з нижніх гілок.
Плоди томатів Чудо землі
Колір плодів рожевий, рівномірний, без вкраплень. Зелений ареол, що знаходиться у плодоніжки деяких великих сортів, відсутня. Щільний і соковитий плід має красиву, схожу на серце форму. Томати не розтріскуються навіть під час сирої дощової погоди, добре переносять транспортування і довго зберігають товарний вигляд.
М’якоть томата Чудо землі дрібнозернистий, солодка на смак. Сорт салатний, тобто вживати ці томати краще в свіжому вигляді, але при бажанні, можна використовувати і в якості заготовок на зиму.
Правила вирощування та догляду
Агротехніка сорти Чудо землі особливо не відрізняється від вирощування інших сортів і включає в себе наступні етапи:
- посів насіння;
- пікіровка розсади;
- висадка розсади в грунт;
- регулярна підгодівля;
- пасинкування пагонів;
- підв’язка кущів.
Перед посадкою насіння обов’язково потрібно продезінфікувати і проростити у вологому тканинному мішечку. Це збільшить схожість насіння і посприяє більш ранньої віддачі врожаю. Посів роблять у борозенки глибиною 0,5 см, потім ємність накривають плівкою і залишають в теплому місці. Сходи з’являються через 6-7 днів.
Порада. Для посадки можна сміливо використовувати насіння, зібрані самостійно – Чудо землі не є гібридом.
Після того як утворюються 2 справжніх листки, виконують пікіровку розсади в парники або окремі стаканчики. Підживлення розсади спеціальними комплексними препаратами проводиться регулярно, раз в десять днів. Перед висаджуванням розсади у відкритий грунт бажано провести загартовування. З цією метою розсаду виносять на свіже повітря.
Після 50-60 днів розсаду висаджують на грядки з частотою посадки три рослини на 1 м². Через 90 днів після посадки починається дозрівання плодів.
Насіння томатів Чудо землі
Для отримання високого врожаю слід забезпечити томатам регулярні підгодівлі, в якості яких краще чергувати органіку, тобто розчини коров’яку або курячого посліду з мінеральними добривами. За сезон потрібно не менше двох-трьох підгодівлі. Полив також займає важливе місце в агротехніці. Він повинен нечастим, але рясним.
Томат сорту Чудо землі відноситься до індетермінатний сорт, тобто його основне стебло стає дедалі більше навіть в період плодоношення і може досягати значних розмірів, в зв’язку з чим кущ потрібно певним чином формувати, тобто періодично проводити пасинкування, і обов’язково підв’язувати до опори.
Порада. Шпалери або планки для підв’язування краще встановити заздалегідь, під час висадки розсади.
Відгуки садівників
Завдяки нескладної агротехніці і високої врожайності цей томат швидко завоював серця садівників. Багато любителів вже вирощують томат Чудо землі жоден рік поспіль і як і раніше дуже задоволені одержуваними результатами незалежно від того, у відкритому грунті вирощувався томат або в теплиці.
Особливо відзначаються в відгуках приголомшливі смакові якості Дива землі і велика кількість плодів. Ці томати припадають до смаку і дорослим і дітям. З них роблять прекрасні салати, соки і пюре.
Спробувавши одного разу власноруч вирощені помідори Чудо землі і оцінивши всі переваги цього сорту, дуже складно відмовитися від культивування їх на своєму городі в подальшому.
Сорт томатів Чудо землі: відео
Томати Чудо землі: фото