Декоративний місток для саду: з чого і як зробити своїми руками

Декоративний місток для садуДекоративний місток – один з тих ландшафтних об’єктів, який дивує не тільки своєю корисною функціональністю, але і привабливістю. Саме він може стати акцентної деталлю вашого саду, зробивши його пейзаж завершеним і гармонійним. І що найприємніше – побудувати місток своїми руками не складає особливих труднощів. Тому, якщо ви давно хочете реалізувати таку ідею, пора братися за справу. До вашої уваги інструкції по створенню містків з металу і дерева, а також допоміжні креслення і фото – цей інструментарій послужить вам незамінним помічником у роботі.

Види садових містків

Перед тим, як приступати до безпосереднього спорудження садових містків, потрібно розібратися, якими вони бувають в плані дизайну. Так, по своїй конфігурації ці ландшафтні об’єкти можна розділити на шість видів:

  • прямий – найпростіший варіант містка, який представляє собою класичну пряму конструкцію з перилами або без;
  • арочний – традиційний місток в японському стилі з вигином в 15-20 градусів;

місток в ландшафтному дизайніарочний місток

  • ступінчастий – місток, що складається з двох сходів зі сходами, які об’єднані в центрі конструкції спільним майданчиком;
  • покроковий – низький міні-місток, призначений для використання на дрібних водоймах і сухих струмках;
  • зигзагоподібний – місток асиметричної форми, характерний для східних стилів ландшафтного дизайну;
  • підвісний – конструктивно складний місток, який утримується на ланцюгах, тросах або міцних мотузках.

Природно, найбільш легким у виконанні є прямий місток. Специфіку споруди такого декоративного об’єкта з дерева і металу і розглянемо далі.

місток для садупідвісний місток

Особливості побудови містка з дерева

Вважається, що деревина – найбільш підходящий варіант для садових містків. І ось чому: по-перше, дерево ідеально вписується в пейзаж будь-якої ділянки; по-друге, цей матеріал екологічно безпечний; по-третє, конструкції з дерева мають порівняно невелику вагу; по-четверте, ціна матеріалу абсолютно доступна.

Споруджується дерев’яний місток за такою схемою:

  • Підготуйте підставу: Нехай стануть сильними берега за допомогою каменів, бетону або утрамбованого щебеню.
  • Встановіть на підготовлених схилах по два опорних дерев’яних бруска – відстань між цими елементами і буде визначати ширину конструкції.
  • У тих місцях, де бруски стикаються з грунтом, виконайте гідроізоляцію: постеліть руберойд або обробіть матеріал бітумом.

будівництво містка для садуГотовий місток розкрийте лаком

  • У присечки до дерев’яних брусків забийте металеві кілочки, а потім зверху на опори, використовуючи металеві скоби, зафіксуйте прогонові бруси – їх довжина буде визначати довжину містка.
  • Залишайте настил: до прогонових брусів поперек прибийте дошки і закріпіть їх притискними брусками. Мінімальна товщина дощок – 3 см.

Важливо! Між дошками необхідно залишати зазор для стоку води.

  • Встановіть перила: вздовж довгих сторін конструкції у вертикальному положенні зафіксуйте бруски з кроком в 35-40 см, а потім зверху на них закріпіть такі ж бруски, але горизонтально. Для з’єднання і фіксації елементів можна використовувати звичайні саморізи.

Порада. Щоб дерев’яний місток прослужив максимально довгий термін, після монтажу обов’язково обробіть його антисептиками, лаками або іншими просоченнями, які захистять матеріал від вологи і комах.

Тонкощі споруди містка з металу

Другий популярний варіант садових містків – металеві. Чим вони такі хороші? По-перше, метал дуже довговічний, практичний і не потребує частого догляду. По-друге, при всій своїй серйозності металеві конструкції виглядають не громіздкий, тому візуально не обтяжують ділянку. По-третє, містки з металу відрізняються дуже оригінальним зовнішнім виглядом, який відмінно поєднується з концепцією будь-якого ландшафтного дизайну. Але майте на увазі, що зробити каркас і перила для такого містка в домашніх умовах у вас не вийде – їх потрібно буде заздалегідь купити.

Змайструвати садовий місток з металу можна наступним чином:

  • Зміцніть берега камінням або бетоном і вирівняйте ті ділянки, на яких безпосередньо буде проводитися монтаж.

види містків для садуМісток з металу

  • Обладнайте основу-опору: спочатку залийте місця, в яких буде встановлюватися каркас, невеликою кількістю бетону, а потім зафіксуйте на них металеві планки.
  • Приварите вже готовий каркас до опор. Зверху аналогічним способом зафіксуйте перила.
  • Залишайте настил. Найкраще для цього підходять дерев’яні дошки: укладайте їх поперек каркаса і фіксуйте металевими скобами. Ще один спосіб монтажу – просвердлити отвори в каркасі і закріпити на ньому дошки саморізами. Якщо ж ви хочете, щоб ваш місток був повністю металевим, купіть кований настил і приварити його до каркасу і поручнів.

Порада. Щоб захистити металеві елементи містка від корозії, покрийте їх спочатку ґрунтовкою, а потім – спеціальним лаком.

Фінальні акорди облаштування садового містка

На монтажі облаштування декоративного містка не закінчується, адже потрібно ще подбати про те, щоб зробити споруду безпечним, комфортним і максимально естетичним.

Перш за все, необхідно нівелювати ковзання настилу. Не думайте, що навіть якщо ви використовуєте абсолютно нескользящие матеріали, цей крок можна пропустити – завжди краще перестрахуватися. Тим більше, щоб зробити настил більш безпечним, потрібно просто або закріпити на ньому гумові вставки, або вручну зробити акуратні насічки.

Далі важливо забезпечити садовому містку хороше освітлення, щоб працювати з ним у вечірній час було комфортним і безпечним. Тут можна вдатися до кількох варіантів: встановити підсвічування безпосередньо в настил, повісити світлодіодні стрічки на перила, монтувати вуличні світильники по контуру моста або встановити класичні ліхтарі на стовпах.

види містків для дачіпрямий місток

І, нарешті, щоб зробити сад ще більш привабливим, декорують місток. Для цього найкраще використовувати чагарники – посадіть їх навколо конструкції, тим самим замаскувавши опорні елементи і каркас. Також добре буде виглядати витіюватий живий декор: троянди, виноград, клематис.

Тепер ви знаєте, що спорудити декоративний місток не так-то важко. Підготуйте необхідні інструменти і матеріали, візьміть на озброєння представлені інструкції і креслення, а далі трохи зусиль і фантазія зроблять свою справу і ви без зайвих витрат отримаєте ефектне прикраса для саду.

Декоративний місток своїми руками: відео

Декоративний місток для саду: фото

Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду Декоративний місток для саду

Декоративний місток для саду