Прикрасити територію біля свого будинку хочеться, навіть якщо вона маленька. До таких, наприклад, відносяться ділянки перед будинками. Вони істотно обмежують можливості і розмах в дизайні. Проте прості ідеї і деякі хитрощі дозволять вам облаштувати ландшафтне простір біля будинку красиво і оригінально.
Принципи дизайну ландшафту на маленькій площі
Ділянка біля таунхауса має площу зазвичай не більше 1-2 соток. Для дизайну повноцінного саду цього, звичайно, недостатньо. Але і на такому крихітному п’ятачку, обмеженому стіною, ганком і парканом, умільці примудряються створювати шедевральні міні-садочки. Ваша глобальне завдання – при невеликому різноманітності засобів і можливостей отримати максимальний ефект.
Ключовим в дизайні маленької ділянки повинен бути дух мінімалізму з готовністю до сміливих і неординарних рішень. Основні принципи:
- Краще віддати перевагу безлічі варіантів декоративних рослин одне або два помітних, різноманітності ландшафтних об’єктів – пару яскравих акцентованих зон.
- Не бійтеся висаджувати великі рослини.
- Раз будинок з садком знаходиться в місті, постарайтеся, щоб він був декоративний цілий рік.
- Використовуйте для дизайну прості форми, чіткі лінії, зрозумілу геометрію, класичні рішення. Вони набагато краще представлять малогабаритний сад, ніж химерний ландшафт зі складними елементами.
Оформлення невеликого дворика
- Асиметрія внесе необхідну ритмічність і гармонійність в композицію.
- Вибирайте для дизайну дворика такий стиль, який надає широкий вибір елементів – сучасний, кантрі, східний і т. П. Вузьке стильовий напрям буде складно реалізувати через обмеженість рамок.
- У дизайні маленького ділянки не допускається змішування стилів і течій. Правильно рішення – точне проходження обраним напрямом, навіть в дрібних деталях.
Порада. Важливо, щоб елементи саду були практичними та функціональними, а не чисто декоративними.
Прийоми декорування невеликого дворика
Дизайн маленького ділянки обмежений в експериментах з розміщенням і плануванням функціональних зон. Вибір у вас невеликий, причому важливо чітко вказати призначення тієї чи іншої зони. Більше двох частин у маленького саду виділити не вийти:
- декоративна зелена зона;
- місце для відпочинку, тераса.
Порада. Розміщення зон при дизайні теж обмежена. На цей раз – природою. В тіньової частини двору буде зона відпочинку, а хороше освітлення необхідно залишити для рослин.
Тераса близько таунхауса – це вимощена майданчик широкого призначення. Дизайнери радять починати планування саме з визначення розмірів і закладки цієї зони. Тераса і повинна стати реалізацією екстравагантних ідей. Асиметрія, скоси в лініях, розбиття на кілька невеликих майданчиків різної форми – то, що зробить зону візуально просторіше.
Використовуйте в дизайні оригінальні матеріали і їх поєднання: плитку, дерево, камінь з бетоном, мозаїку і інші, як на фото. Роботи, виконані своїми руками, додадуть майданчику шарм і затишок.
Порада. Добре працюють над розширенням простору міні-квітники прямо в зоні відпочинку.
Після цього можете приступати до дизайну зеленої зони. Помилково вважати, що вона повинна бути напхана рослинами. Чудово виглядає ділянки, які зайняті однією гарною травичкою. Вони додають глибини пейзажу, візуально віддаляючи вищі садові культури. Фахівці з ландшафтного дизайну вважають, що газон повинен становити не менше 40% (а краще – близько 60%) всієї ділянки. Альтернатива траві – зелений килим з грунтопокривних рослин.
Дизайн маленького ділянки: що зробити своїми руками
Фахівці дають кілька порад, як додатково прикрасити тісний ділянку:
- Доріжка з натуральних красивих матеріалів зв’яже дві зони, вхід в будинок і ворота ділянки, і стане приємним оку акцентом в саду. Кращі матеріали для дизайну – плоска плитка, дикий камінь, плашки з зрізів стовбурів дерев. Інші стежки у дворику краще зробити з м’яким покриттям. Всі вони цілком можуть бути звивистими, незважаючи на просту геометрію інших об’єктів в саду. Головне, щоб доріжки не заважали цілісного сприйняття дизайну ландшафту.
- Посадіть у околиць саду культури з ніжним і прохолодним забарвленням, а біля входу або в центрі – яскраві різновиди. Це теж розширює площу садка.
- Багаторівневі ландшафтні композиції також здатні розширити простір. До них відносять альпійські гірки, що звисають рослини, квітники з грамотно підібраних культур різної висоти.
- Прекрасно виглядають на території малі архітектурні форми з тих же натуральних матеріалів. Тільки не варто вбудовувати в дизайн маленького ділянки відразу все. Досить 1-2-х об’єктів для ефекту затишному.
- Прийом «таємного куточка» на невеликій ділянці допоможе створити враження відчуженості від зовнішнього світу. Це може бути невелика водойма, тінистий куточок з лавкою (можливо, біля квітника), дитячий майданчик, зарослі плетуться рослинами ковані опори.
Хорошим акцентом в дизайні вашої ділянки стане високе дерево: сосна, клен, верба або будь-яке інше, але тільки одне. Його вирощування може мати не тільки декоративне спадщина. Якщо садити деревце всією сім’єю, воно стане символом вашого будинку і центральною фігурою в дизайні ландшафту.