Доїння корів – опис методів і процесу доїння руками

В даний спостерігається активне відродження фермерства. Багато молоді сімейні пари виїжджають з міст до сільської місцевості і заводять господарство. Не володіючи великим досвідом, вони стикаються з проблемами і завданнями, які важко вирішити без порад професіонала. До них відноситься і доїння корів. У господарстві з малою кількістю поголів’я автоматичне доїння нерентабельно, важливо освоїти цей процес руками. У статті викладено чіткий алгоритм, відповіді на багато питань, пов’язаних з ручним доїнням корів.

Підготовка до доїння

Без правильної підготовки доїння може не вийти, корова буде чинити опір і не захоче віддавати молоко. Тварина звикає до певних умов і послідовного «ритуалу». Етапи підготовки включають:

  • виконання санітарно-гігієнічних умов;
  • встановлення психологічного контакту;
  • масаж вимені.

Перш за все, необхідно почистити від гною і бруду корівник, особливо стійло, де буде проводитися доїння. Це необхідно, щоб не зіпсувати запах молока і виключити потрапляння в нього бруду, соломи, гною. Укласти чисту підстилку і бажано провітрити приміщення. Доярка повинна бути в чистому халаті, руки потрібно ретельно помити з милом, голову пов’язати косинкою.

як доїти корову

Далі бажано акуратно перев’язати корові задні ноги – особливо норовливі можуть брикнути, якщо відчують дискомфорт. Важливо не робити різких рухів, говорити з коровою ласкаво, називати її по імені, погладити, дати ласощі. Коли тварина заспокоїлося, теплою водою обмити вим’я, витерти чистою тканиною.

Порада. Як правильно, доярка сидить з правого боку від корови, а відро під вим’ям притримує ногами.

Перед доїнням обов’язково потрібно зробити масаж вимені. Це важливо для розслаблення м’язів, в іншому випадку, молоко видоїти в повному обсязі, знизиться його кількість при наступних Дойко. Масаж роблять неквапливими погладжуваннями і легким розтиранням.

Як доїти ручними методами

Якщо на фермі збільшується поголів’я корів, доцільно використовувати машинне доїння. Воно проводиться спеціальними апаратами, які приєднуються спеціальними клапанами до кожного соску. Такий спосіб дозволяє отримувати більш чисте молоко, так як воно практично захищене від доступу кисню. Коли корова одна або їх кілька, але одночасно можуть працювати кілька доярок доїння корів можна виробляти ручним способом. Відомо два методи:

  • «Щипковий»;
  • «Кулаком».

догляд за тваринамиДва способи доїння

При методі «щипка» використовуються два пальці кожної руки – великий і вказівний. Сильне натискання може доставити корові больові відчуття, тому потрібно контролювати руху. Рухи пальцями виробляються зверху вниз, видавлюючи молоко.

Увага! Метод «щипок» слід застосовувати у молодих молочних корів.

Правильний захоплення при методі «кулаком» сосок проводиться всіма пальцями. Сосок по черзі стискається середнім пальцем, безіменним і мізинцем, злегка потягуючи сосок вниз. Потім розтиснути пальці, що «ємність» соска знову наповнилася молоком. І знову повторити рух. Молочна струмінь повинна бути безперервною. Соски потрібно видоїти все, починаючи з переднім і переходячи на задні. Видоювати молоко потрібно без залишку, щоб не провокувати застій і мастит вимені. Частота процесу стиснення сосків приблизно 70-100 в хвилин.

Увага! Перші два струмки молока краще видоїти в окремий посуд. Цю порцію використовують для аналізу на виявлення хвороб вимені корови. Так само це зменшить число бактерій в основному обсязі отриманого молока.

Що робити після доїння, догляд за коровою

Щоб переконатися в закінченні процесу доїння, необхідно провести фінішний масаж вимені корови протягом 2-3 хвилин і перевірити соски на ущільнення. Якщо вони прощупуються, продовжити видоювати молоко.

Після закінчення, соски тварин потрібно обтерти сухим чистим рушником і намазати вазелиновой маззю або спеціальним кремом, який можна придбати у ветеринарній аптеці. Для збереження здоров’я сосків бажано разом рушники користуватися одноразовими серветками. Можна сухими або вже просоченими дезінфікуючими засобами. Суху серветку можна перед обробкою просочити спеціальним лосьйоном або гелем. Ці кошти можна придбати в зоомагазині або аптеці. Обробка засобами буде перешкоджати проникненню в соски хвороботворних мікробів і бактерій. А мазі захистять від мікротріщин і зайвої сухості.

коров'яче вим'я

Отримане молоко необхідно перелити в інший посуд, бажано скляний або емальований і закрити кришкою. Ємність для молока промити з содою теплою проточною водою, витерти і висушити. Чи не менше ніж через три години доїння повторити. Приблизний графік:

  • 7 ранку;
  • 12 дня;
  • 7 вечора.

Якщо корова тільки готель, доїння збільшують в два рази, щоб простимулювати велику віддачу молока.

Доїння корів – відповідальне завдання. Якість і кількість молока безпосередньо залежить від правильно проведеної процедури і підготовки. Важливий і психологічний настрой доярки і корови – будучи чутливим тваринам, при стресі вона може відмовитися давати молоко.

Як правильно доїти корову: відео