Доріжки на дачі: як зробити самостійно з спилов

доріжка на ділянціЖоден садовий дворик немислимий без стежок і доріжок. Власники ділянок намагаються максимально красиво і оригінально їх оформити. Доріжки з спилов дерева виглядають дуже самобутньо і природно, вони створюють затишок і особливу атмосферу у дворі, до того ж їх легко можна зробити своїми руками.

Чому варто вибрати доріжки з спилов

Доріжки на території ділянки – це один з найважливіших елементів, який задає весь дизайн двору. Вони повинні бути практичними, зручними і, звичайно ж, красивими і оригінальними. Матеріал для доріжок підбирається в залежності від ландшафтного дизайну, стилю і переваг власників ділянки.

Безпрограшним варіантом завжди залишаються доріжки з спилов дерева. Крім свого привабливого зовнішнього вигляду вони мають безліч переваг:

  1. Вони оригінальні. Кожен одержуваний візерунок доріжок унікальний і другого такого ви не знайдете ніколи.
  2. Екологічні. Дерево – натуральний матеріал, який абсолютно нешкідливий для здоров’я людини. Сьогодні всі прагнуть до натуральності, тому спиляти якнайкраще підійдуть для облаштування ділянки.
  3. Не вимагають великих фінансових витрат. Дерев’яні спиляти це свого роду відходи, які можна красиво застосувати і використовувати.
  4. Просто зробити. Для створення доріжки немає необхідності в спеціалізованих інструментах і навичках, зробити її зможе абсолютно кожен з першого разу.

дизайн доріжки з спилов

Варто так само відзначити, що поряд з достоїнствами, у цих доріжок є кілька мінусів: це їх не особливо довгий термін служби і, в деяких випадках, вони можуть не підійти до дизайну двору.

Підготовка до укладання доріжки

Перед тим як приступати до реалізації своєї ідеї по створенню доріжки з спилов, рекомендується вивчити технологію, майстер-класи з покроковими фото або відео. Це дозволить вам максимально точно виконати кожен крок.

Насамперед необхідно придбати матеріали. Тут існує два варіанти: бюджетний (заготовити спиляти самостійно) і вимагає фінансових вкладень (купити вже готові в спеціалізованих магазинах). Якщо ви вирішили купувати, то на вибір вам запропонують сирі і ті, які вже підготовлені безпосередньо до укладання. Вони трохи дорожче перше, але при цьому не вимагають додаткових просочень засобами від грибка.

Якщо ви вибрали більш економний варіант і хочете спиляти зробити власними руками, то вам будуть потрібні додаткові інструменти – електропила або бензопила. Кожен елемент повинен бути висотою 11-13 см. Щоб зробити висоту однаковою підготуйте шаблон, за яким будете робити розмітку.

обробка спилов дерева

Укладання

Якщо ви пройшли етап підготовки, то саме час переходити до укладання.

Порада. Дуже важливо дотримуватися технології для отримання довговічною доріжки.

  • Перший крок. Необхідно підготувати траншею глибиною до 25 см. Ширина індивідуальна. Щоб викопати рівно, скористайтеся розміткою: натягніть нитку від кілочка до кілочка.
  • Необхідно мінімізувати контакт дерева із землею, з цією метою застосовується шар гідроізоляції. Матеріалом для такого шару може послужити щільна поліетиленова плівка або геотекстиль.
  • Наступним кроком буде встановлення дренажної системи, яка потрібна для якісного відведення води і захисту дерева від гниття.
  • Шар – подушка, на який проводиться укладання спилов. Це щільний шар з піску або суміші піску і гравію. В процесі матеріали утрамбовують за допомогою води. Товщина подушки повинна бути приблизно 10 см.
  • Далі потрібно ретельно розрівняти подушку. Для цього використовується будівельний рівень або брусок.

що зробити з спилов дереваПроцес укладання доріжки

  • Приступаємо до укладання спилов. Вони повинні бути вже готові: нарізані і просякнуті, а також ретельно висушені. Сам процес укладання неймовірно простий: екземпляр необхідно помістити на шар подушки і трохи поглибити, постукуючи по спиляли зверху. Для цього бажано використовувати гумовий молоточок, щоб не травмувати структуру дерева. Утрамбовуючи спиляти, дуже важливо стежити за тим, щоб вони всі були на одному рівні, і їх висота не «стрибала».
  • Заключний етап формування. Після завершення укладання спилов потрібно заповнити пустоти між ними піском. Для кращого результату необхідно кілька разів поливати доріжку водою, це допоможе виявити місця, де ще потрібно додати піску.
  • Акуратні краю. Найпростіший варіант це оформлення землею: посипати і утрамбувати. Для більш довговічного і естетично приємного результату використовуються камені або дерев’яні колодки, які викладаються по контуру.

Увага! Варто пам’ятати, що будь-яка дерев’яна доріжка з спилов, зроблена вона своїми руками або професійними майстрами, вимагає належного догляду – це запорука її довгого терміну служби і красивого зовнішнього вигляду.

Догляд передбачає щорічну обробку і просочення деревини спеціальними засобами (ґрунтовкою глибокого проникнення). Це значно подовжує термін служби доріжки.

 

Доріжка з дуба своїми руками: відео