Дробарка для зерна: виготовлення своїми руками

У великому фермерському господарстві дробарка для зерна – корисний і потрібний агрегат. З його допомогою можна без великих зусиль заготовити корм для свійської птиці та іншої живності. Пристрій коштує недешево, тому питання створення зернодробилки своїми руками досить актуальне. Часто за основу таких саморобок беруть стару болгарку або пральну машину.

Що знадобиться

Щоб самостійно зробити подрібнювач для зерна або зернодробарку, вам не доведеться придумувати креслення і розраховувати необхідний обсяг робіт. Винахідливими умільцями давно перепробувано безліч варіантів зернодробарок.

Найбільш зручні та ефективні з них:

  • дробарка для зерна з пральної машини;
  • з непотрібною болгарки;
  • зі старого пилососа.

Порада! Необхідний для пристрою зернодробилки мотор можна витягти з будь-якої іншої техніки.

Перш ніж приступати до роботи, потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти. Вам знадобляться:

  • набір різноманітних ключів;
  • болти і свердла різного діаметру;
  • дриль;
  • зубило;
  • молоток;
  • пила і ножиці по металу;
  • куточки, а також пластини з металу і скоби;
  • наждачний папір.

дробарка для злакових

Залежно від способу виготовлення і особливостей пристрою, взятого за основу зернодробилки, цей список може відрізнятися. Також може знадобитися:

  • подріблення ніж, його можна запозичити зі старої або непотрібної овочерізки, м’ясорубки і блендера;
  • решітка дрібної фракції, через неї буде просівати зерно;
  • відрізок труби з діаметром близько 10-15 см, через нього подрібнене зерно буде виходити з пристрою.

Підготувавши все необхідне, можна приступати до складання зернодробилки.

Пристрій зі старої пралки

Якщо розібратися, пральна машина – практично готовий пристрій для подрібнення корму для тварин. Залишається тільки довести конструкцію зернодробилки до ідеалу шляхом незначної модифікації.

Порада! Для подібних цілей краще брати зовсім старенькі (радянські) моделі пральних машин. Їх циліндрична форма ідеально підходить для майбутньої зернодробилки, а мотор встановлений знизу.

Для повноцінної роботи такої зернодробилки потрібен додатковий двигун. Його рекомендується встановлювати під верхньою кришкою конструкції. Він кріпиться металевими пластинами або куточками.

Після цього виготовляються ножі зернодробилки. Перший повинен мати обоюдогостру заточку, а його лезо не повинно торкатися стінок пристрою. Другий ніж кріпиться до основного мотору, розташованому знизу. Для максимальної ефективності ножі встановлюються таким чином, щоб їх обертання здійснювалося в протилежні сторони.

У кришці зверху необхідно прорізати невеликий отвір для зерна. Для більшої зручності рекомендується виготовити і прикріпити воронку, щоб сировина не прокидалося повз. Щоб забезпечити верхньому двигуну захист від попадання сміття, пилу та інших небажаних компонентів, його накривають захисним кожухом.

подрібнювач з пральки

Принцип роботи отриманої зернодробилки нагадує кавомолку: обертання ножів в двох напрямках, і їх велика площа призводить до ефективної переробки сировини. Таке саморобний пристрій без праці измельчит будь-яку зернову культуру.

Зернодробилка з болгарки

Пила з обертовим диском корисна в господарстві не тільки для виконання своїх прямих завдань. З неї можна зробити потужну зернодробарку. За основу конструкції можна взяти товстий фанерний лист. На нього будуть встановлюватися інші частини пристрою. Для цього роблять 2 отвори для корпуса пилки і приймальні ємності для подрібненої сировини. До фанері корпус болгарки кріпиться болтами і скобами. Ріжучий диск замінюють на такий же двосічний ніж, як у випадку виготовлення зернодробилки з пральної машини.

Внизу фанери монтують сітку, яка підходить за розміром, як кріплення використовують болти. Сітку можна також зробити своїми руками. Наприклад, взяти непотрібну каструлю і просвердлити отвори в її дні. А можна витягти сітку з металевого друшляка.

Накопичувачем або так званим бункером для зерна може служити звичайна пластикова пляшка на 5 л або каністра такого ж розміру. Ще один варіант бюджетної та саморобної дробарки для зерна готовий до роботи.

що можна зробити з болгарки

Подрібнювач з пилососа

Для складання дробарки для зерна від старенького пилососа потрібно тільки електромотор. Як і в попередньому варіанті, за основу конструкції береться міцний лист фанери або ламінату. У його центрі вирізають отвір, через яке буде ходити робочий вал мотора.

Измельчающий ніж виготовляють зі сталевої пластини. Відповідний розмір: 20 см ширина і 1.5 мм товщина. Можна запозичити металевий диск у овочерізки. За допомогою гайок ніж кріпиться до валу електромотора.

Для камери береться металеве сито. Можна використовувати як готовий виріб, так і зробити його самостійно. Зручніше за все буде передбачити знімну конструкцію сита з різним розміром осередків. Тоді крім зерна вийде подрібнювати в зернодробарка ще й овочі.

Щоб зробити сито своїми руками потрібно роздобути тонкий сталевий лист, його довжина не повинна перевищувати 70 см. Його потрібно згорнути кільцем і закріпити в такому положенні болтами. Для кріплення нижній край кільця відгинається назовні, загнутий ділянка не повинна бути ширше 1,5 см.

подрібнені злаки для тварин

Безпосередньо під ситом кріпиться бункер для прийому подрібненого зерна. Цю функцію виконає металевий таз або відро. Для зручності завантаження зерна в робочу ємність зернодробилки можна виготовити короб з рухомою заслінкою, яка контролювала б подачу сировини.

Напевно більшість необхідних для виготовлення побутової зернодробилки витратних матеріалів та інструментів знайдеться в засіках сараю або гаража. Відсутні деталі для зернодробилки можна придбати на барахолці або в будівельному магазині. Така саморобна дробарка для зерна обійдеться куди дешевше готового фабричного аналога. Маючи в господарстві подібний агрегат, можна без зусиль заготовлювати корм для більшості тварин.

А Ви пробували виготовити подрібнювач своїми руками?

Як зробити дробарку для зерна: відео