Фаленопсіси різновиди Мікс: догляд після покупки

Фаленопсис мікс – прекрасні орхідеї-метелики, що виділяються серед своїх родичів різноманітністю забарвлень і розмірів екзотичної форми квіток. Як доглядати за цими рослинами після того, як їх принесли з магазину додому, а також після закінчення адаптації, розповімо в статті.

Догляд за фаленопсис після придбання. Можливі шкідники і хвороби квітки

Квітка, який принесли після покупки додому, вимагає до себе особливого ставлення. Перше, що потрібно зробити – влаштувати фаленопсис на карантин. Для цього рослину поміщають окремо від інших кімнатних квітів. Кращий варіант – сусідня кімната. Загальна тривалість карантину повинна бути не менше двох тижнів.

Поливати орхідею в цей час небажано. Рослини продаються з добре зволоженим субстратом, що в достатній мірі забезпечує коріння і листя водою на перших порах.

вирощування орхідейФаленопсис

Головне, що потрібно від власника квітучої красуні під час карантину – періодичний огляд. Це дасть можливість вчасно виявити наявність шкідників чи хвороб.

Увага! Пересаджувати куплену орхідею не потрібно. В одному субстраті фаленопсис може рости кілька років.

Шкідники, яких можна виявити на орхідеї:

  1. Щитівка і ложнощитовка. Самки цієї комахи нерухомо сидять на листках і стеблах. Виглядають вони як коричневі, округлі нарости 1-2 мм в діаметрі.
  2. Борошнистий червець. Виявити комаха можна за наявністю білих, дуже схожих з ватою грудочок на фаленопсис.
  3. Белокрилка. Маленька, дуже прошмигуючи, білий метелик, відкладають личинки на внутрішній стороні аркуша.
  4. Трипси. Темне комаха з крильцями, розміром до 2 мм. Відкладає личинки в тканини всіх частин орхідеї.
  5. Кліщі. Листя і бутони фаленопсиса мікс при ураженні бліднуть і обпадають. На рослині можна помітити тонку павутинку.

Як поливати квітку

Якщо враховувати той факт, що в природних умовах фаленопсіси живуть на деревах, і їх коріння просто звисають в повітрі, то можна зробити висновок про непереносимості цими рослинами перезволоження. Помітити, що рослина потребує поливу дуже просто – його листя при нестачі вологи починають зморщуватися.

грунт для орхідей

Правильний полив фаленопсисов здійснюють так:

  1. Відповідну ємність заповнюють дощовою або кип’яченою водою. Домішки солей для орхідей згубні.
  2. Горщик з рослиною повністю занурюють у підігріту до 30 ° C воду. При цьому серцевина повинна залишитися на поверхні.
  3. Квітка витримують у воді 10-15 хв.
  4. Після закінчення часу горщик виймають і чекають поки стече зайва вода. Листя досить протерти вологою губкою.

У літню пору фаленопсис мікс поливають 1-2 рази в тиждень. Взимку кількість процедур скорочують до 1 разу на місяць.

Увага! Поливати фаленопсіси можна тільки в світлий час доби. Так вологу відразу всмоктують коріння і вона не застоюється в горщику.

Правильна підживлення і обрізка

Підживлення фаленопсис мікс потрібно тільки в період активної вегетації. Після осипання квіток орхідея входить в період спокою. У цей час її підгодовувати не можна. З добрив можна використовувати тільки спеціально призначені комплекси мінералів. Зазвичай вони продаються в рідкому вигляді.

як вирощувати орхідеїцвітіння орхідей

Вносити їх найкраще одночасно з водою для поливу. Для цього вказане на флаконі кількість мінеральної суміші розводять в тій ємності, куди будуть занурювати горщик з рослиною.

Увага! Занадто часто підгодовувати орхідеї не можна. Це загрожує зниженням імунітету, у зв’язку з чим фаленопсис починає хворіти.

Обрізку квітконосів фаленопсиса мікс проводять після повного їх засихання. Відмирання можна визначити по зміні забарвлення. Всохлі стебло стає світло-червоним. При цьому його повністю видаляють, залишивши тільки маленький пеньок.

Якщо ж обрізати зелений цветонос, рослина витратить занадто багато сил на відновлення і значно пізніше зацвіте повторно. У тому випадку, коли на «відпрацьованому» своє цветоносе з’являються нові нирки, обрізати його потрібно на 1,5 см вище за них. Листя також видаляються тільки після повного всихання.

Пересаджування і розмноження квітки

Як уже зазначалося, орхідея фаленопсис прекрасно живе в одному субстраті багато років. Пересадка потрібно рослині тільки в деяких випадках:

  • в горщику були виявлені шкідники;
  • коріння сильно розрослися і випирають з горщика;
  • орхідея росте 3-4 роки в одному субстраті;
  • загноїлися коріння.

пересадка орхідеї

Виконують пересадку так:

  1. Витягають фаленопсис з горщика і добре обтрушують від субстрату.
  2. Обрізають хворі і засохлі коріння. Зрізи присипають золою.
  3. На дно нового горщика насипають трохи субстрату. Встановлюють фаленопсис, розправляють коріння і засипають залишився субстрат.

Коріння, які до цього перебували над горщиком потрібно залишити в такому ж становищі. Розмножити цей вид орхідей будинку самостійно досить складно. Освіта діток потрібно стимулювати спеціальними засобами. Але іноді буває так, що сплячі бруньки на квітконосі пробуджуються самі по собі. Дитинку відокремлюють від материнської рослини коли на ній утворюється пара листочків, і корінці досягають 5 см довжини. Її відкидають в окремий горщик і облаштовують тепличку.

Фаленопсис – орхідея, що не вимагає особливого догляду. При організації нормальних умов вона здатна прикрашати оселю від 5 до 7 років.

Фаленопсис мікс: відео