Фазани на приватному подвір’ї: розведення і вирощування. Умови утримання птахів

Вирощування фазанів – прибутковий бізнес. Птицю люблять за смачне м’ясо, яйця і декоративний зовнішній вигляд. Іноді її використовують для полювання. Зміст пернатих вимагає знання тонкощів технології їх розведення. Дізнайтеся, як забезпечити домашнім фазанам оптимальні умови на подвір’ї.

Особливості вирощування птиці

Фазана можна назвати одомашненої птахом в повному розумінні слова, як курку чи качку. Він складно звикає і не довіряє навіть своїм господарям. У цьому головна складність змісту фазанів в домашніх фермерських умовах. Якщо житло буде недостатньо просторим, тварина може травмуватися.
Фазани боягузливі по натурі. При найменших ознаках небезпеки вони злітають або тікають, не розбираючи дороги. У такій ситуації птах часто б’ється головою об перешкоди. Наприклад, про залізні прути клітки.

Щоб уникнути травм фазанів, власники роблять такі заходи:

  • фазанів сімейство селять в просторих вольєрах;
  • натягують усередині уздовж стінок клітини капронову мережу;

Домашня птиця

  • намагаються не шуміти, не розмахувати руками і не робити різких рухів поряд з пташиним виводком.

Порада. Мисливські фазани охоче розминають крила. Тому висота вольєра для них становить не менше 2 м. Передбачте тонкі жердини і товсті деревні сучки для денного сідала і відпочинку в темний час доби.

Крім полохливого вдачі самки фазана мають поганий пам’яттю і легко втрачають гніздо, варто їм звідти ненадовго відлучитися. В такому випадку птах починає нестися по всій площі вольєра. Щоб довго не шукати яйця, відразу продумайте планування клітини. Через недбальство самок птахівники намагаються розводити пташенят в інкубаторі. Багато хто взагалі не ризикують вдаватися в тонкощі штучного вирощування фазанів потомства і набувають готовий молодняк.

Вибір породи

Чим красивіше фазан, тим складніше його ростити. Приклади забарвлень – на фото. Найпростіший догляд потрібно за мисливськими різновидами. Перед покупкою уважно вивчіть характеристики – наскільки птиці придатні до клімату вашого регіону.

Найбільш затребувані серед вітчизняних птахівників такі породи:

  1. Звичайний або Степовий мисливський фазан. Адаптований до помірного клімату. Зустрічається мисливцям в лісі, в дикому вигляді. Маса дорослої особини – 1,7-2 кг. Самці мають яскраве оперення з золотисто-чорними мотивами (відрізняється в залежності від підвиду), навколо ока – червоне неопереної кільце. Стійкий до хвороб і температурних перепадів. Приносить до 50 яєць за сезон. породи фазанівзвичайний
  2. Золотий фазан. Декоративний дрібний вид. Маса – до 1,5 кг. Петушок цієї породи строкатий: з червоною грудкою, жовтої головою і бірюзовими, синіми, жовтими, коричневими фрагментами по всьому тілу. Птахи дають всього 25 яєць на рік. види фазанівЗолотий
  3. Алмазний фазан. У дикій природі – рідкісний вид. Цінний зовнішнім виглядом. Півень має чорно-білий смугастий комір і подібний до нього дуже довгий смугастий хвіст. Маса тіла – до 1,5 кг. Продуктивність – 30 яєць за сезон. Домашня птицяАлмазний
  4. Фазан срібний. Відмінний вид для домашнього вирощування: і виглядає красиво, і м’яса дає багато. Має чорну груди і білу спину. Навколо очей – червоні кільця. Маса – до 5 кг. Несучість – близько 50 шт. на рік. догляд за фазаномфазан срібний

Увага! Опис декоративних якостей стосується самців фазана. Самки у представлених видів набагато блідіше, пофарбовані в коричнево-пісочний смуги. Вони менше важать.

Біологічні риси птиці

Порода також впливає на принцип утримання фазанів:

  1. Сімейний тип проживання. На одній території живуть лише півень і самка.
  2. Груповий тип. Один самець знаходиться разом з 4-5 самками. При більшій кількості падає продуктивність несучок.

Увага! В численному стаді фазани висмикують один одному пір’я. У цій ситуації допоможуть спеціальні окуляри. Їх виготовляють на замовлення. Аксесуар заважає птахові прицілюватися і точно клювати сусідів.

Племінний сезон фазанів триває з березня по червень. У цей період несучки активно відкладають яйця. Щоб запустити процес, в лютому-березні в вольєр підсаджують самця. У розмноженні беруть участь тільки самі у віці 8-19 міс.

Майбутні мами роблять гніздо з травинок і гілочок і відкладають близько 10 яєць. Маса одного – близько 30 м Пташенята вилуплюються на 25-26-ту добу. На перших порах вони потребують делікатної турботі мами, зате потім знаходять властиву фазанам стійкість до негативних факторів навколишнього середовища.

Порада. Виводок виключно з близьких родичів виходить слабким. Необхідно постійно оновлювати популяцію молодняком іншого походження.

Поради з вирощування птахів

Рекомендації птахівників за змістом фазанів:

  1. Поки несучка в гнізді, не заходьте в пташник. Інакше ви її легко спугнёте.
    клітка для фазана
  2. Контролюйте поведінку птахів в різні періоди з життя. Для надто активного самця збільште число самок.
  3. Під час спарювання курочка може не допустити до себе півника. Через це яйця виявляться незапліднені і потомства з них не вийде. Щоб збільшити ймовірність запліднення, фахівці радять час від часу міняти партнерів в вольєрі.
  4. Самець-фазан по натурі досить агресивний. Він може завдати шкоди партнерці. Помістіть несучок в окрему обгороджену секцію всередині вольєру.
  5. З тієї ж причини молодих півників досить рано розсаджують в різні клітини. Якщо вони залишаться в одній, то почнуть боротися за першість і травмують один одного. Такі протистояння найчастіше закінчуються загибеллю птиці.

фазан в природі

Зміст фазанів неможливо без коректного режиму харчування. До складу корму пернаті НЕ вибагливі. Бажано, щоб раціон був різноманітним. В меню включають мінеральні підгодівлі, сухий комбікорм, зелені, зернові корми (в тому числі вологі мішанки). У добу доросла особина з’їдає до 100 г їжі.

Порада. Найбільше фазанам підходить комбікорм для курчат-бройлерів. Починати прикорм молодняка треба з варених яєць курей, люцерни, кропиви, борошняних черв’яків. Поять вихованців чистою водою або кислим молоком.

Найбільш рентабельний бізнес на території РФ – розведення пернатих для мисливських господарств. Зміст фазанів на присадибній ділянці на перший погляд здається складним заняттям. Але при хороших умовах проживання пернатих вкладення в них окупаються, а справа стає прибутковим.

Як містити фазанів: відео