Гербери: правила розмноження, посадка і догляд в період спокою

гербери догляд в домашніх умовахВеликі яскраво забарвлені квіти під назвою гербери ще недавно ніхто не наважувався культивувати в кімнаті. Але зараз, завдяки старанням селекціонерів, з’явилася достатня кількість гібридів, що дозволяють без особливих проблем насолоджуватися цим прекрасним рослиною, вирощеним в горщику на підвіконні. Як посадити і як доглядати за ним під час цвітіння? Як розмножити квітка в домашніх, що відрізняються за багатьма параметрами від природних, умовах? Відповіді на ці питання, в супроводі відповідних фотографій, можна знайти в статті.

Що за квітка – гербера?

Гербера – багаторічна рослина, що відноситься до Астровим. Її природний ареал – тропіки Азії, Мадагаскар і Південна Африка. У всьому світі квітка вирощується в оранжереях. Завдяки здатності довго не втрачати прекрасний вид в зрізаному стані, його масштабно культивують в комерційних цілях.

По виду гербера дуже нагадує ромашку. Її суцвіття-кошик росте на одиночному стеблі, висота якого може бути від 30 до 60 см. Розмір квітки залежить від сорту – діаметр може бути від 5 до 15 см. Дрібні квіти-трубочки розташовуються усередині квітки, а язичкові на краях. Світло-зелене листя зібране в пристволову розетку. Їх стебла дуже короткі, практично непомітні.

гербери догляд в домашніх умовахГербера вимагає ретельного догляду

Сучасні сорти гербери наділені масою достоїнств, тому кожен може вибрати квітка у відповідності зі своїми бажаннями.

  • Квіти у різних сортів можуть бути найрізноманітнішого забарвлення. Відсутня в гамі тільки синій колір.
  • Існують прості і махрові форми гербер.
  • У квітки дуже тривалий період цвітіння.
  • Добре зберігається в зрізку.
  • За герберою дуже просто доглядати.

Акліматизація купленого квітки і подальший догляд за ним

Переміщення з одних умов вирощування в інші, тобто з оранжереї в житло людини – безсумнівний стрес для рослини. Тому після придбання квітки потрібно постаратися відразу ж оточити його турботою.

  1. Обов’язково оглянути листя і квіти на наявність шкідників чи хвороб. У разі виявлення таких необхідна обробка спеціальними препаратами.
  2. Квітка слід помістити в приміщення з температурою 20-24ºС. Це допоможе йому дуже швидко адаптуватися в кімнаті.
  3. Горщик з рослиною потрібно влаштувати в невисоку ємність, дно якої всипане шаром гравію і залито водою. Це підтримає необхідну вологість повітря.

Увага! Дно горщика не повинно стикатися з водою. Коріння рослини можуть швидко загнити.

Надалі, всі режими повинні максимально наближатися до природних умов проживання рослини.

гербери догляд в домашніх умовахЗахищайте герберу від прямих сонячних променів

  • Освітлення повинне бути яскравим, але розсіяним. Ідеально підійдуть західні і східні вікна. Восени, коли дні стають короткими, у гербери повинен починатися період спокою. У цей час її потрібно влаштувати в приміщення, де температура не піднімається вище 12-15 ° C, значно зменшити полив і припинити підживлення.
  • Поливати герберу потрібно тільки теплою, відстояною водою. До того ж, періодично слід обприскувати рослину, намагаючись, щоб вода не накопичувалася в розетці і на листі.
  • Температура в кімнаті не повинна перевищувати 24 ° C. В іншому випадку листя можуть сохнути. Пізньої весни і влітку герберу можна виносити на свіже повітря: в сад або на балкон.

Порада. Якщо в спекотні дні листя поникли і зів’яли, не варто вдаватися до поливу, а краще скоріше перенести рослина в більш прохолодне приміщення.

  • Підгодовувати квітка можна тільки спеціальним комплексним добривом. Дозування підбирають відповідно до інструкції на упаковці. Під час цвітіння рослина потребує калії, а в решту часу в комплекс слід включати залізо для профілактики хлорозу.

Як вдома розмножити рослина

Любителі розмножують герберу наступними способами:

  • насінням;
  • діленням куща.

Якщо рослина не гібрид, то можна постаратися розмножити його першим способом. Однак це досить трудомісткий процес.

гербери догляд в домашніх умовахРосток гербери

  1. Завчасно готують поживний грунт.
  2. Висівають насіння, накривають прозорим матеріалом (поліетиленом, склом) і очікують сходів.
  3. Коли сіянці трохи підростуть, виробляють пікіровку і дорощують гербери в окремих горщиках.
  4. Зацвітає вирощене з насіння рослина через рік після посадки.

Найчастіше розмножують гербери діленням куща. Найкраще це робити після досягнення рослиною віку 3-х років. За цей період рослина встигає наростити кілька помітно відокремлених кущиків.

Увага! При розподілі куща потрібно стежити, щоб на кожному примірнику залишалося по 2-3 точки росту.

Відокремлені рослини розсаджують в підготовлені горщики. Для гербер найкраще використовувати глиняний посуд, наділену високою повітропроникністю. Під час пересадки обов’язково стежити за тим, щоб розетка залишалася на рівні 2 см над рівнем грунту.

Чому не цвіте гербера

Цвітіння рослини повністю залежить від його освітлення. День для гербери повинен тривати близько 12 годин. Наприклад, в період з кінця літа до листопада цвітіння дуже рясне. Влітку ж світловий день дуже довгий. Це час рослина використовує для нарощування листя і не утворює бутонів.

У зимовий період короткого дня слід дати Гербер відпочити. Але, якщо організувати досвечивание люмінісцентними лампами, то цвітіння може тривати до травня.

гербери догляд в домашніх умовахПри гарному догляді цвітіння гербери буде тривалим

Чи не цвіте гербера і в разі перегодовування азотними добривами. Такий же результат очікує квітникаря при посадці рослини в великий горщик. При цьому всі сили підуть на «захоплення» зайвої землі корінням.

Температурний режим також грає не останню роль у відсутності бутонів. Оптимальним для гербери є показник 24 ° C. І, звичайно ж, необхідно влаштовувати рослині період спокою. Без відпочинку гербери цвітуть дуже слабо, а їх квіти втрачають яскравість.

Гербера з тих рослин, які можна сміливо заводити в міні саду на підвіконні. Ця квітка, схожий на сонце, в дощові, холодні дні нагадає про літо, а забезпечити йому правильний догляд, при бажанні, зможе будь-хто, навіть початківець квітникар.

Догляд за герберою в домашніх умовах: відео