У багатьох рейтингах виноградарів і фахівців з оцінки сортів винограду, з позицій якості врожаю і характеристик догляду, практично завжди високі позиції займає гібридний сорт Довгоочікуваний. Він досить широко поширений на ділянках в Росії і Україні. Відсутність будь-яких серйозних недоліків, які не примхливість, відмінні показники за обсягами врожаю і його якості – роблять Довгоочікуваний одним з найбільш підходящих сортів для вирощування в наших краях. Саме з цієї причини він отримав таку назву – цей сорт чекали вже давно. Для початківців виноградарів буде корисно дізнатися опис даного сорту.
Гібридний сорт – виноград Довгоочікуваний
Характеристика сорту
Виноград Довгоочікуваний – гібридний сорт столового винограду, отриманий в результаті аматорської селекції. «Батьком» сорти є відомий приватний селекціонер Віктор Миколайович Крайнов. Довгоочікуваний отриманий в результаті селекційного схрещування двох сортів (Кишмиш Променистий х Талісман). Головними перевагами «батьківських» сортів є відмінні смакові показники ягід, з цієї причини сам гібрид виділяється в першу чергу цим показником. Пристосований для вирощування в північних регіонах.
Опис ключових ознак і властивостей сорту:
- Відноситься до ранніх видів. Термін дозрівання – від 105 до 120 днів.
- Визрівання лози відбувається по всій довжині. Молоді пагони якісно визрівають до середини зими, мінімум на 70% всієї довжини. Оптимальне навантаження на кущ – близько 30 очок.
- Сила росту рослини досить велика. Для кожного куща необхідно залишати досить багато вільного простору. Між кущами в ряду необхідно залишати близько 1,5-2 метрів, між рядами – 2,5-3 метра. Все це простір грунту є простором кореневої активності рослини. Це потрібно враховувати при посадці і пересадці кущів. Недостатня кількість вільного місця для кожного куща може привести до уповільнення темпів розвитку, зниження врожайності, підвищення ризиків появи захворювань.
- Активно використовується в якості прищепи. Сумісність з щепами інших сортів хороша. Укорінюваність відзначається як дуже висока.
- Квітки що дозволяє домагатися високих показників опиляемості. Період цвітіння починається з середини червня.
- Стабільна висока врожайність. З одного куща можна отримати від 6 до 10 кг. врожаю. Відзначається відмінне плодоношення з бруньок заміщення.
- Висока стійкість до морозів – до – 23 градусів. Обов’язкова умова якісного розвитку і зростання – ретельне укриття винограду на зимовий період.
- Висока стійкість до впливу мілдью. Сорт має імунітет проти кліщів. Існує ймовірність ураження оїдіумом. Відзначається відсутність «пильної уваги» з боку ос, що варто віднести до плюсів.
Столовий гібридний сорт винограду – Довгоочікуваний
Основні вимоги до догляду
Уважний догляд за кущами дозволяє підтримувати оптимальні навантаження, що плідно впливає на «самопочуття» рослини і якість врожаю. Своєчасна образка – запорука підтримки належної навантаження на рослину. Обрізка проводиться на 8-10 очок.
Для якісного і своєчасного дозрівання і набору ягодами цукру важливо проводити пасинкування, обривати листя, які закривають грона від попадання прямих сонячних променів. Сонячне світло – головна умова набору цукру.
Опис способів профілактики і боротьби з оїдіумом:
- заходи щодо створення сприятливого провітрювання кущів;
- систематична обробка спеціальними препаратами.
Опис методів захисту кущів від холодів в зимовий період:
- в регіонах з недостатніми обсягами випадання снігу рекомендується знімати лози зі шпалер для винограду і виробляти укриття грунтом;
- в регіонах з рясним снеговипаденіем і м’яким кліматом, досить зробити укриття агроволокном;
- молоді кущі варто однозначно вкривати грунтом.
Урожай винограду Довгоочікуваний при правильному догляді
Плоди
Опис грона і ягід:
- Ягоди досить великі. Вага – 7-12 грам. Форма плодів – довгасто-сосковидного або соскоподібні.
- Виділяють дуже красивий колір плодів. Ягоди прозоро білі. Ознакою дозрівання є поява бурштинового відтінку.
- М’якоть м’ясиста, соковита, хрустка, не надто щільна. Шкірочка тоненька, що не впливає на смакові відчуття під час їжі. Ягода не схильна до розтріскування і горошенія.
- Велика концентрація цукру.
- Смак гармонійний, насичений кисло-солодкий. Рівень переважання кислого або солодкого присмаків, залежить від умов вирощування, достатності сонячного світла в конкретний сезон і на конкретній ділянці. Незначна терпкість, достатня соковитість.
- Головною особливістю сорту є те, що в одного грона можуть зустрічатися ягоди, як з насінням, так і без таких. Візуально відрізнити такі ягоди неможливо. Виноградарі відносять сорт до кишмиш, тобто до рослин, плоди яких мають незначні насіння. Наявність і розмірність насіння в ягодах залежить від конкретного врожаю, і може зустрічатися не щороку. М’які невеликі насіння в великих ягодах не належать до серйозного сортовому нестачі.
- Грона конічної форми, середньої щільності з довгою гребненожкой. Вага грона – 600-900 грам. Причому, багато виноградарів відзначають, що великих розмірів і ваги грона досягають вже на другий сезон плодоношення рослини. Високі показники товарності зовнішнього вигляду, що робить сорт популярним і поширеним на прилавках і в магазинах.
- Важливо вчасно проводити збір стиглого врожаю, так як ягода схильна до осипання після дозрівання. Цей фактор варто враховувати при зберіганні і транспортуванні. Сорт відносять до досить транспортабельного. Рясні опади в період дозрівання стають причиною масового загнивання ягід.
Виноград Довгоочікуваний вживають в свіжому вигляді. Виноградарі-аматори на своїх ділянках використовують цей сорт в якості сировини для виноробства.