Годівниці різних видів для харчування кроликів. Як зробити самостійно

розведення кроликівРозведення кроликів – заняття, що вимагає вкладення коштів. Це особливо відчувається на початковому етапі. Перед тваринником постає завдання обладнати для кроликів житло. Один з пунктів – годівниці. Багато в цьому питанні відмовляються від ідеї покупки і беруться зробити їх своїми силами. Годівниці можуть бути бункерними, чашковими і інших видів. Сконструювати будь-яку з них не складе труднощів тому, хто знає, як тримати в руках молоток. Важливо лише дотримуватися креслень і спиратися на фото вироби.

Види конструкцій

Кролики – досить примхливі тварини. Навіть незначні порушення в харчуванні, некоректна дозування корму можуть привести до незапланованого зниження чисельності поголів’я. Годівниця для кроликів якраз і покликана регулювати питання режиму годування і санітарного стану клітини, що теж важливо для здоров’я звірків. За добу тварина прикладається до їжі до 30 разів. Крім того, годівниця полегшує життя і економить час господарям поголів’я, частково автоматизуючи процес харчування вухатих.

Види інвентарю для годування кроликів:

  1. Ясла для трави і сіна. Довговічні і практичні, але потребують регулярного поповнення.
  2. Керамічні миски фабричного виготовлення. Виглядають естетично, але нерідко перевертаються, порушуючи гігієну в крільчатнику.як доглядати за кроликом
  3. Желобкові годівниці для кормів і коренеплодів. Зручні для самих кроликів, дозволяють їсти одночасно кільком тваринам. Їх нескладно виготовити своїми руками.
  4. Чашкові – для гранульованих і сипучих кормів або для води. Виготовляються з глини, жерсті або бетону.
  5. Бункерні пристрої для гранульованих і сипучих кормів. Дозволяють автоматизувати процес годування. Поповнювати ємність потрібно не часто. Конструкція не дає розкидатися корму.

Увага! Будь-яка годівниця повинна бути простою у догляді і використанні. У корм не повинен потрапляти сміття. Слідкуйте, щоб інвентар завжди був чистим і цілим.

Як працює бункерна годівниця. Виготовлення найпростішого пристрою

Ця конструкція працює за принципом автоматичної подачі корму під дією сили тяжіння. Вона складається з двох ємностей:

  • для годування кроликів (корито);
  • для тимчасового зберігання корму.

Між собою вони з’єднані вузькою щілиною. У міру спорожнення корита, яке знаходиться нижче, з верхнього рівня досипається відсутній корм.

Для самостійної збірки вам перш за все знадобиться креслення. Зробити його можна на основі популярних варіантів в інтернеті. Креслення розкладіть на складові, продумайте, скільки матеріалів вам необхідно. Ці рекомендації є актуальними навіть для найпростішої моделі з бляшаної банки:

годівниця для тваринбункерна годівниця

  1. Приготуйте 3-літрову бляшану ємність. Наприклад, від томатної пасти. Очистіть її від залишків вмісту і ретельно вимийте.
  2. Для робіт використовуйте інструмент для різання жерсті, а також дриль.
  3. Зріжте вертикальну частину банки, рівну половині її діаметра. Причому днище з невеликим бортиком залиште цілим.
  4. Просвердлите в дні 8-12 дірок.
  5. Зрізану частину окружності скрутіть так, щоб вона стала рівною стінкою залишилася половини в середині банки. Вийде своєрідна горловина годівниці.
  6. Прикрутите конструкцію до стінки крільчатника і наповніть ємність доверху.

Увага! Таку годівницю легко виготовити без особливого клопоту за 20-30 хв. Іноді це буває важливо.

Як виготовити бункерну годівницю з оцинковки

Набравшись досвіду в роботі з бляхою, ви зможете спорудити годівницю з листа оцинковки. У роботі з цим матеріалом не забувайте про техніку безпеки! Попередньо його слід розмітити згідно з кресленням. Подальший алгоритм:

  1. Виріжте за наміченим контуру заготовку майбутньої годівниці.
  2. По тому ж кресленням зробіть необхідні надрізи і зігніть кути по лініях. Оцинкування легше згинається, якщо злегка підпиляти ножем метал по контуру згину.
  3. Підпиляєте загострилися після обрізки краю. Поверніть заготівлю за схемою.

Порада. Бункерну годівницю за тим же принципом можна виготовити з дерева, фанери, оргскла, листового шиферу і комбінації цих матеріалів.

Яку б годівницю ви не робили, вона повинна бути порівнянна з розмірами кліті. Фахівці стверджують, що її висота повинна бути не менше 7-10 см від рівня підлоги в крільчатнику. Крім того, конструкція повинна розташовуватися зручно для тварин. Міцно фіксуйте годівницю, щоб вона не перекинулася і не впала.

годівниця для тварин своїми руками

Ясельна годівниця: виготовлення своїми руками

Ясла-сінник дуже затребувані в невеликих господарствах. Траву і сіно вихованці люблять більше іншого корму, а виготовити таку годівницю куди простіше інших видів. Крім того, ясла забезпечують чистоту в розпліднику. Їжа рівномірно розподіляється між усіма жителями крільчатника.

Ясла монтуються на світлій стороні клітини. Виконайте заміри, зіставте пропорції. Годівниця може бути у вигляді квадрата або трикутника, фіксуватися зовні або всередині. У другому випадку ємність не повинна досягати стелі, інакше вам буде складно її наповнювати.

Найпростіша – трикутна V-образна модель:

  1. Підготуйте фанеру, кріпильні матеріали для неї, дріт і інструменти для обробки всього цього.
  2. Зробіть креслення. Виріжте з фанерного листа боковини для торця конструкції – рівносторонній трикутники, один кут яких буде гострим. розведення кроликівясельна конструкція
  3. Зробіть з фанери прямокутник – основну частину годівниці. Скріпіть три деталі.
  4. Ясла слід примотати дротом до кліті. Вийде, що одну стінку замінить решітка. Через неї кролики і будуть витягати ласощі.

Порада. Якщо замість основних стінок скріпити боковини торця гратами, то вийдуть двосторонні ясла, які можна монтувати між клітями крільчатника.

Інші типи конструкцій

Жолобкова різновид має простий принцип створення. Такі годівниці для кроликів виготовляють з дощок, металевої або пластикової труби, навіть з пластикової пляшки. З’єднайте дно і 4 стінки і пускайте в експлуатацію. Конструкцію також можна задіяти як поїлку. Розміщують її всередині або ж зовні кліті. При цьому фахівці радять:

  • оптимальна довжина – 0,5-1 м;
  • кріпити пристосування краще на стінці, на підлозі тварини розкидають корм;
  • в процесі користування не заповнюйте ємність більше добової норми – тварини зіпсують зайвий корм фекаліями.

Чашкові годівниці і миски в збірці не потребують і відрізняються лише наявністю або відсутністю додаткових кріплень. Найпростіший інвентар для кроликів виготовити не складно, а ось для більш просунутих конструкцій потрібні додаткові матеріали і обладнання.

Годівниця своїми руками: відео