Голштинский рід корів є давнім. Як це не дивно, але виведення молочної породи почалося дуже давно, ще в 1 столітті до н.е. Чуйно реагуючи на переселення народів і змішання худоби, змінювалася і зовнішність тварин. Зовнішність сучасної корови даного виду, відома заводчикам сьогодні, була придбана корівками в 19 ст. Американці отримали прекрасний варіант для молочного фермерського господарства.
Загальні характеристики
Досвідчений заводчик здатний відразу визначити породу і приблизний вік корови голштинської породи. Орієнтуватися при цьому слід на наступні параметри.
- Забарвлення. Традиційною для представників роду є строката чорно-біле забарвлення, з переважанням одного з квітів. Однотонні шкури у голштинської породи не зустрічаються. З недавнього часу почався процес виведення нового різновиду корів – червоно-білих голштино. Раніше фермерам доводилося визнавати шлюб породи при появі червоного теляти. Зараз стало звичним назва «племінні голштино»
- Габарити. Голштинська порода відома великим статурою. Корови виростають до 148 см, вага досягає 750 кг. Бики також радують господарів: 900 кг при 160 см. Різниця в розмірах з іншими різновидами помітна відразу при народженні – телята народжуються з масою в 40 кг, самки менше самців. Тварини дуже швидко набирають вагу і збільшуються в розмірах. Статура особин американської породи можна охарактеризувати як гармонійне, без особливих змін в будові мускулатури і кістяка. На окрему увагу заслуговує вим’я крупногоразмера, в зв’язку з чим Голштинська порода і має в основному молочну спрямованість.
Продуктивність
За відгуками фермерів використовувати голштино можна як для молока, так і для м’яса. Універсальність породи, хоч і не рівнозначна, приваблює чимало заводчиків.
- Молоко. Основною метою розведення худоби є молочний продукт. Корови здатні давати великі удої. У рік можна отримати до 7 тис. Л молока. Успішно розводити корів можна і в домашніх умовах. Голштино прекрасно переносять як автоматичну, так і ручну доїння, підлаштовуючись під швидкість віддачі.
Порада. Щоб жирність молока не дивувала, потрібно знати про різницю червоних і чорно-білих корів. Перші дають більш жирне – до 4%, а другі обмежуються 3,8%, але при цьому істотно випереджають племінних побратимів по кількості.
- М’ясо. Збільшений розмір органів, а також високий темп набору ваги, дають можливість використовувати і м’ясну спрямованість виду. Готової продукції виходить не більше 50% від початкової маси особини.
Звичайно, така продуктивність набагато нижче звичайної, але м’ясо цих корів відрізняється прекрасними смаковими якостями і невисокою жирністю. Вже до року голштинської бики досягають 700 кг і їх можна забивати. На забій зазвичай йдуть особини чоловічої статі, не призначені для ролі бика-виробника.
Що потрібно знати про зміст породи
Американські корови висувають досить численні умови до змісту. Про цю породу можна сказати «невибагливі». Вибірковість в їжі, складності в догляді і багато інших тонкощі роблять домашнє утримання голштино непростим, але все ж можливим.
Живлення. Економити не варто. Основним фактором, що впливає на молочну продуктивність корів, є якість корму, його збалансованість. Кількість корму теж важливо, але при нестачі поживних речовин, компенсувати подвійною порцією їх не вдасться. Поганий раціон в першу чергу позначається на жирності молока – вона знижується до 1%. В меню корів повинні входити сіно, овочі і різні коренеплоди. Варто давати також пшеницю, висівки і бобові.
Увага! Обов’язково у вільному доступі на постійній основі повинна бути вода – чиста і тепла.
Гігієна і вентиляція. Голштинские корови – чистюлі. Стійла необхідно регулярно вичищати і провітрювати. Гарною підмогою буде автоматизація процесів чистки. Халатність в цьому питанні призводить до хвороб і зменшення кількості молока.
Спокій. Стресостійкість залишає бажати кращого. Бики даної породи відрізняються грізним і запальним характером. Корови погано переносять стреси і це відразу відбивається на продуктивності. Важливо розуміти, що стресом вважається абсолютно будь-яка зміна в умовах змісту: харчування, режим, температурний режим в приміщенні. Якщо заводчик хоче отримати багато молока, варто поберегти нерви корівок і постаратися налагодити ідеально налагоджену систему змісту.
Американська Голштинська корова вражає і приваблює заводчиків молочною продуктивністю. Однак, задумавшись про придбання особини даного різновиду варто оцінити свої можливості щодо забезпечення ідеальних умов для її утримання. Комфорт і правильний раціон є ключовими факторами успішності розведення голштино. І звичайно, важливо пам’ятати про невеликому м’ясному виході.