Характеристика пальми Хамедорея Бамбукова Елеганс

Любителі зелених рослин для своїх будинків часто вибирають пальмові види. Вони красиво виглядають в інтер’єрі. Якщо місця для великих пальм не завжди вистачає, то хамедорея елеганс поміститься навіть в маленьких приміщеннях. Правильний догляд забезпечить ефектний вигляд рослині, яке прикрасить будь-який будинок або офісне приміщення.

Хамедорея Бамбукова Елеганс

Хамедорея Бамбукова Елеганс – ефектне і компактне кімнатна рослина

Опис хамедореи елеганс

Це бамбукова пальма. Інші назви рослини -хамедорея витончена, неанта витончена, очеретяна пальма. У природних умовах можна зустріти в Мексиці і Гватемалі. Росте в тропічних лісах, де багато вологи. Хамедореї елеганс вирощують в приміщенні, але влітку її можна розташовувати на терасах і на балконах. Користується популярністю у квітникарів завдяки своїй компактності. У висоту досягає 2 м, але зазвичай виростає до 1,2 м. Виглядає як чагарник: з повзучого стовбура йде багато прямостоящих пагонів. На їхніх верхівках розміщуються по 6-7 перистих тонких листя, зібраних в пучок. Колір темно-зелений. З роками стовбур стає темно-коричневим. Росте повільно.

Хамедорея – це квітуча дводомна пальма, яка розпускає окремо чоловічі і жіночі квіти. Цвітіння починається у віці 3-4 роки. На довгих квітконосах з’являються волоті суцвіть. Квітки жовтого відтінку в формі кулі з приємним ароматом. Через деякий час на їх місці утворюються дрібні горошинки. Після дозрівання вони стають чорними. В середині кожної знаходиться насіння. Щоб отримати плоди, садять в один горщик різностатеві рослини.

Крім красивого виду, кімнатна пальма приносить користь. Вона зволожує і очищає повітря від формальдегідів і бензолу. Безпечна для дітей і домашніх улюбленців, так як не відноситься до отруйних рослин.

Інші популярні види хамедореи

З 107 різновидів цієї пальми в домашніх умовах садять кілька найбільш поширених:

Хамедорея брідбл

У популярності не поступається хамедореи витонченої. Має велику схожість. Цвіте в молодому віці. Квітка цієї рослини має більш насичений відтінок і аромат, що є основною відмінністю. Висота рослини досягає 1,5 м.

Хамедорея одноколірна

Висота рослини Хамедорея одноколірна близько 1 м. Має кілька тонких стебел, нагорі яких розташовуються перисті листки. Утворюється великий кущ. Колір світло-зелений.

Добре відчуває себе в кімнатних умовах. Цвітіння починається швидко. Квітка світло-жовтий.

Хамедорея металіка

Свою назву Металіка отримала завдяки незвичайному виду листя, які володіють металевим відтінком. Висота рослини до 2 м. Оранжево-червоні квітки утворюють великі суцвіття.

хамедорея металіка

Хамедорея металіка виростає до двох метрів у висоту

Догляд за Хамедорея елеганс

Для того щоб пальма добре себе почувала будинку, слід забезпечити їй такі умови:

Достатня освітленість

На відміну від деяких видів пальм хамедорея витончена не потребує дуже яскравому освітленні. Може рости у вікна, але витримує і півтінь. Деякі квітникарі вирощують рослину при штучному освітленні, який необхідно включити по 10-12 годин.

Щоб попередити опіки листя, варто вберегти рослину від попадання прямих сонячних променів. Добре, якщо в приміщенні вікна виходять нема на південь.

Оптимальна температура

Бажано, щоб в теплі і холодні пори року температура в приміщенні, де знаходиться рослина, була різною. Влітку треба забезпечити + 20-27 ° С, взимку – + 12-16 ° С, тоді хамедорея буде добре розвиватися. При провітрюванні кімнати необхідно захищати рослину від протягів.

Своєчасний полив

Хамедореї елеганс варто поливати часто і рясно, особливо коли в приміщенні тепло. Якщо прохолодно, полив можна зменшити до 2-3 разів на тиждень. Використовують відстояну або відфільтровану воду. Вона повинна бути теплою. Заборонено допускати повне висихання грунту. Також шкідливий надмірний полив, при якому можуть почати гнити коріння.

Висока вологість повітря

Не можна розміщувати бамбукову пальму близько батарей, коли включено опалення. Вона потребує високої вологості, яку забезпечують різними способами. Для цього рослину обприскують по два рази на день. Корисним буде теплий душ. Треба враховувати, що вода з крана залишить на листках білі сліди. Їх очищають вологою губкою, видаляючи пил. Додаткову вологу дають штучні фонтани і акваріуми. Можна використовувати прилади для зволоження повітря.

Підживлення

Внесення добрив сприяє швидкому розвитку рослини, адже тоді воно отримує з грунту всі корисні речовини. Підгодовують рідкими добривами для пальм або для декоративних листяних рослин. Кількість визначають згідно з інструкцією. Використовуючи другу добриво, треба взяти лише половину дози. Застосовують кожні два тижні в період з квітня по вересень. Можна купувати комплексні препарати з великим вмістом азоту. Завдяки йому рослина нарощує зелену масу.

Пересадка

Також догляд за Хамедорея витонченої передбачає її пересадку: раз на рік молоді рослини, раз в 3-4 року дорослі. Можна пересаджувати в міру необхідності, якщо пальма утворила багато коренів, і вони вилазять з дірок на дні. При цьому горщик беруть більше попереднього. Для дренажу на дно укладають биту цеглу, керамзит. Грунтову суміш готують так:

  • 3 частини дернової землі;
  • 1 частина листяної;
  • 1 частина річкового піску;
  • 1 частина торфу.

Можна купувати спеціальну суміш для пальмових рослин і додавати в неї трохи деревного вугілля. Сухі кінчики листя відрізають. Якщо висох цілий, його видаляють.

Обрізку верхівки проводити не треба. Це погано вплине на рослину: воно перестане рости і загине. Природним є процес, коли засихають і відмирають нижні листки. Вони залишають слід з сухими плівками в формі кільця.

Розмноження в домашніх умовах

Щоб виростити нову пальму, можна висівати її насіння. Також розмножують кореневими відводками або просто поділяють кущ.

  1. Посівний спосіб важкий і довгий. Насіння перед висадкою замочують в теплій воді на 5 днів. Їх оболонку підпилюють, оскільки вона дуже тверда. Готують суміш торфу з піском. У неї на 1 см поглиблюють насіння. Пророщують при температурі 28-30 ° С. Щоб її забезпечити, можна зробити підігрів знизу. За кілька місяців (навіть до півроку) зійдуть сіянці. Пересаджують, коли їх листок стане розміром в 8-10 см.
  2. При розмноженні відводками беруть молоді пагони, які сформували своє коріння і відокремлюють від основного рослини. Іноді можна розділяти цілий кущ, але в домашніх умовах це роблять вкрай рідко, адже повзучий ствол не виростає на довжину, яка буде достатньою для поділу. У магазині пальми продають не поодинокі, а кущами, які можна роз’єднати.

насіння хамедореи

Розмноження хамедореи насінням – трудомісткий процес

Хвороби і шкідники

Хворіти рослина починає через неправильного догляду. Незволожене кімнатне повітря призводить до засихання кінчиків листків. Якщо вони пожовкли цілком, рослина хворіє хлорозом. Варто використовувати інші види добрива, тому що такий вплив на пальму дає надлишок кальцію. При різких скачках температури листя темніють і опадають. Взимку треба стежити, щоб пальма не торкалася до вікна.

Шкідливим для хамедореи буде надмірний полив, при якому розвивається цвіль і гниють корені. Від грунту тоді виходить специфічний запах.

Серед шкідників, які вражають бамбукову пальму, потрібно відзначити павутинного кліща. Визначають його за павутинці, яка утворюється на листі зі зворотного боку. Також на них можна побачити жовті плями. Згодом вони збільшуються, темніють, і листок відмирає. Не так часто рослина вражають черви, попелиці, щитівки і ін. Для боротьби з шкідниками використовують обприскування (листя з двох сторін), теплий душ, протирання мильною водою. Якщо такі методи не діють, обробляють актелликом.

Хамедорея елеганс піддається грибковим захворюванням, при яких гниють корені і відмирають листя. Щоб їх подолати, застосовують фунгіциди.

мильна вода

Мильна вода допоможе позбутися від більшості шкідників

Висновок

Бамбукова пальма у вітальні будинку створить бадьорий настрій, додасть яскравих фарб інтер’єру: вона незвичайно цвіте і має пишний кустарний вид. Правильний догляд дасть можливість пальмі радувати свого власника тривалий час.