Характеристика серцеподібного горіха

Кожна людина, у якого поруч з будинком є ​​невелику земельну ділянку, може посадити на ньому дерева. Найпоширенішим є волоський горіх, але мало хто знає, що існують і інші вдалі для вирощування види, одним з яких є горіх серцевидний. Це унікальне і незвично красиве дерево.

серцеподібний горіх

Серцеподібний горіх дещо нагадує волоський

Волоський і серцевидний горіхи володіють майже однаковими характеристиками, але мають явні відмінності. На наших теренах зустріти такий сорт можна дуже рідко, адже зростає він в основному в Японії на острові Хонсю.

Характеристика сорту

Опис виду горіх серцевидний:

  • висота дерева до 18 метрів;
  • кора світло-сірого забарвлення;
  • коричневі пагони;
  • велика листя до 1 метра в довжину.

Цвітіння у цього сорту таке ж, як і у багатьох інших горіхових дерев. Спочатку з’являються сережки довжиною 20 см. Після того як рослина відцвіте, утворюються кисті, а на них з’являються плоди. На одну кисть доводиться від 7 до 12 горіхів. Самі плоди невеликі, їх маса становить максимум 6 м

Смак горіхів цього сорту приємний, солодший, ніж у волоського або гуруні. Рослина регулярно дає хороший урожай. До складу горіхів входить велика кількість корисних речовин.

сережки горіха

Сережки горіха досягають 20 см в довжину

Посадка серцеподібного горіха

Горіх серцевидний виростити нескладно, особливо в теплих регіонах. Посадка сорту може здійснюватися як насінням, так і саджанцями. При бажанні можна використовувати метод щеплення. Якщо ви віддаєте перевагу використовувати насіннєвий спосіб, то краще брати свіжозібране. Імовірність того, що вони зійдуть, буде дуже висока.

Якщо посіяти насіння восени немає можливості, то для того весняного вирощування їх треба правильно зберігати.

Сіянці поміщають в пакет разом з вологим піском. У такому положенні їх тримають до настання весни. Пакет поміщається в холодильник або в інше прохолодне місце.

Щоб насіння добре зійшли, попередньо рекомендується вимочити їх в теплій воді протягом декількох днів. Висів здійснюється в травні, це дозволить адаптуватися їм на новому місці і дати потужні саджанці. Насіння садять на глибину 6 см. Якщо вони не зійшли в перший рік, то зійдуть на другий.

Горіх серцевидний в молодому віці дуже сприйнятливий до морозів, а чим старше стає, тим легше переносить холоду. Тому молоді саджанці слід вкривати, щоб вони не вимерзли під час лютих морозів.

Доглядаємо за сортом правильно

Горіх серцевидний, як і інші форми, потребує правильного догляду. Перше, що потрібно робити, це часто поливати рослину. Цей сорт дуже любить воду, особливо в літній період. В цей час полив повинен здійснюватися набагато частіше, ніж навесні і восени. Варто регулярно мульчувати землю, це дозволить волозі довше триматися в грунті.

Рихлити землю навколо рослини необхідно кілька разів за весь період вегетації. В осінній період рекомендується опале листя закопати поруч. В майбутньому це послужить добривом для дерева. Щороку треба проводити підгодівлю горіха за допомогою таких добрив:

  • суперфосфат;
  • аміачна селітра;
  • калійна сіль;
  • сульфату амонію.

горіхи серцеподібні

При правильній обрізку горіх дає хороші врожаї

Не потрібно все корисні речовини за раз вносити в землю. У весняний період використовуються азотні добрива, а в зимовий – мінерали.

Важливо стежити за зовнішністю горіха, регулярна обрізка є невід’ємною частиною догляду за деревом.

Постійно потрібно видаляти сухі і попсовані гілки. Адже вони тягнуть з рослини сили, які потрібні для того, щоб плодоносити.

Основною перевагою цього сорту є те, що його не чіпають шкідники. Їх поява може служити ознакою неякісного догляду. Якщо ви будете надавати якісні умови для дерева, то воно буде радувати вас багато років корисними плодами і красивим зовнішнім виглядом.