Сорт груші Серпнева роса має селекційне походження. Він виведений шляхом схрещування сорту Ніжність з Тріумфом Пакгама. Дерево невибагливо у догляді, плоди мають хороші смакові якості. Сорт придатний для вирощування в садах інтенсивного виробництва, активно розлучається на домашніх ділянках. Невибагливий сорт став улюбленцем дачників і садівників. У цій статті ми розглянемо його опис, розповімо про технології посадки саджанців і правила догляду за Серпневій росою.
Сорт груш Серпнева роса відноситься до позднелетнего типу
Особливості сорту
Дерева низькорослі, максимальна висота груші становить 3 метри. Рослина швидкоростуча, потрібно проводити постійну обрізку молодих пагонів.
Крона дерева середня по густоті, молоді гілки прямі. Дорослі гілки відходять від стовбура, утворюючи гострий кут. Листя темно-зеленого забарвлення, мають довгасту форму, характерну для більшості сортів груші. Колір груші білий, рясний, одне суцвіття налічує до 10 квіток. Сорт має ряд переваг, серед яких високий рівень врожайності. Виведений він штучним шляхом на основі сортів з хорошим імунітетом.
Генетична стійкість до рослинних захворювань забезпечує сорту імунітет до парші та інших садовим хвороб.
Перший урожай на 2-й рік після посадки
Дерево характеризується високою зимостійкість і витримує період посухи. Це дає можливість розводити сорт в регіонах з різними кліматичними умовами. В описі сорту недоліків сорту відноситься періодичність плодоношення. В урожайні роки плоди можуть відрізнятися один від одного за величиною. Сорт відносять до Самоплодность, але без відсутності запилювачів врожайність буде невисокою.
Квітки груші Серпнева роса потребують комах запильниках
Опис плодів
Плоди середні за розміром, їх вага становить 100-150 гр. Мають грушоподібну форму, ребра відсутні. У період дозрівання груші мають зелене забарвлення, стиглі плоди набувають жовтого відтінку, може бути корисний рум’янець. М’якоть біла, дрібнозернистий, у груш кисло-солодкий смак, легкий аромат, плоди містять велику кількість соку. Завдяки приємному смаку і ніжною текстурою, плоди придатні для вживання в свіжому і переробленому вигляді.
Груші використовують для приготування соку, джему та варення. Через соковитості для сушіння вони не підходять.
Плоди сорту Серпнева роса мають гарний рум’янець
Груші сорту Серпнева роса містять близько 8,5% цукру, 80% пектинових речовин і близько 60% тітруемих кислот. Рівень аскорбінової кислоти в грошах становить близько 13%. Опис середніх хімічних показників представлено для 100 гр. плодів. Дегустаційна оцінка плодів висока, смакові якості груш комісія оцінила в 4,6 бала з 5 можливих.
Дозрівати плоди починають в середині серпня, груша Серпнева роса відноситься до позднелетнего сорту дозрівання.
При правильних умов зберігання, плоди можуть лежати до 2 місяців. Для цього їх треба помістити в темне прохолодне місце. Для зберігання використовувати дерев’яну або пластикову тару з вентильованими отворами. Для зберігання плодів потрібно дотримуватися правила збору врожаю – зривати груші треба в суху погоду. Плодоносити дерево починає на 3-4 рік після посадки. Обсяг першого врожаю становить 10-15 кг з дерева, в наступні роки плодоношення збільшується.
М’якоть сорти біла, дрібнозернистий
Правила посадки
В описі сорту сказано, що Серпнева роса невибаглива рослина. Але, якщо ви хочете, щоб саджанець прижився і через кілька років мають намір збирати смачні плоди, дотримуйтесь правил посадки.
Груша відноситься до теплолюбних рослин, для посадки вибирайте сонячне місце. Розмістіть саджанець так, щоб інші дерева не затінювали майбутнє дерево, вибирайте місце, захищене від вітру. Зверніть увагу, що груша погано переносить глинистий грунт і не любить підвищеної вологості.
Схема посадки саджанців груш
Грунтові води повинні знаходитися глибиною мінімум 2 метри від поверхні землі.
Ідеальний час для посадки саджанця груші – осінь. Якщо ви вирішили виростити на своїй ділянці Серпневу росу, дерево висаджуйте в жовтні. Тоді саджанець встигне до морозів адаптуватися до нової грунті. Якщо восени у вас не було можливості придбати і висадити дерево, можна зробити це навесні, але не пізніше квітня.
Саджанці купуйте в перевірених розплідниках. Не беріть рослина, старше дворічного, йому буде складніше пережити процес переселення.
Посадка груші – місце щеплення має бути над землею
Після того, як ви придбали саджанець і вибрали місце для його посадки, перейдемо до процесу викопування ями.
- Для посадки груші буде досить поглиблення на півметра. Дно ями засипте добривами, для цього підійде перегній і селітра.
- Стовбур саджанця ще незміцнілий і нестійкий. Щоб захистити його від поривів вітру, вставте в яму додаткову опору у вигляді дерев’яного кілочка. Помістіть його на відстані 20-30 см від саджанця.
- Засипте яму землею так, щоб вона покрила кореневу шийку, акуратно прив’яжіть саджанець до кілка, щоб не пошкодити стовбур.
Поради по догляду
Невибагливість – це не означає відсутність догляду. Щоб груша прижилася і почала плодоносити, потрібно дотримуватися технологію поливу, правила підгодівлі і догляду за кроною. Опис правил догляду допоможе вам виростити грушу і спробувати перші плоди в короткий проміжок часу:
- Груша вимагає помірного рівня вологи. Сорт Серпнева роса хоч і стійкий до засух, додаткового поливу все ж потребує. Молоде дерево поливайте 1 раз в тиждень, для одного поливу відра води буде достатньо. Особливу увагу приділіть поливу в липні і серпні, в ці місяці закладаються нирки для врожаю наступного року. До кінця літа полив припиніть, щоб не активізувати зростання молодих пагонів.
Полив груші повинен бути помірним
- Щоб забезпечити грунту доступ до повітря, після кожного поливу рихлить грунт.
- Для повноцінного розвитку рослини і плодоношення забезпечуйте груші регулярну підгодівлю. Навесні удобрюйте дерево перегноєм, розподіляйте його по пристовбурному колі. У період цвітіння полийте грунт розчином борної кислоти, це поліпшить плодоношення. Восени можете використовувати мінеральні добрива.
Формування крони сорту Серпнева роса
- Навесні робите обрізку дерева, видаляйте зайві і сухі пагони, щоб вони не навантажували стовбур і не поглинали корисні речовини.
- Пізньої осені замульчируйте землю тирсою або опалим листям.
- Захистити ствол від гризунів можна за допомогою фольги або агроволокна.