Хелона: особливості рослини, посадка, догляд і розмноження

цвітіння ХелонаРослина з назвою Хелона можна зустріти в садах любителів невибагливих і тривало квітучих культур. У статті піде мова про те, як посадити рослину в своєму саду і надалі доглядати за ним.

Особливості та зовнішній вигляд

Хелона – рослина з сімейства норичникових. У природі його можна зустріти в болотистих місцевостях, а також уздовж берегів річок, ставків і озер Північної Америки. Багаторічник відрізняється цікавим будовою квіток і гарними листами, тому невибаглива культура здатна прикрасити будь-який сад.

Виглядає Хелона так:

  1. Кущики не особливо пишні. Їх висота, в залежності від виду, від 70 см до 2 м.
  2. Темно-зелені, різьблені по краю листочки кріпляться до стебел невеликими черешками.
  3. Квітки дуже цікавої форми. Їх забарвлення може бути білого, рожевого, рудуватою, малиновою.
  4. Цвітіння починається з нижніх бутонів.

бутони Хелона

У серпні культура починає цвісти. На деяких з видів бутони відкриваються раніше – в липні. Триває період до заморозків. Іноді зелена рослина можна побачити в саду під час зимової відлиги. Завдяки подібності з відомим рослиною в народі Хелона називають багаторічним левовим зевом.

Порада. При вирощуванні Хелона обов’язково стежити за вологістю ґрунту. Рослина краще поливати часто і потроху.

Навіть коли культура не цвіте, її вид дуже декоративний. Соковиті, зубчасті листя є чудовим тлом для інших квіткових рослин, а насіннєві коробочки, немов нанизані на стебло, нагадують акуратну косичку. У змішаних посадках Хелона чудово виглядає з будь-якими декоративними культурами, але розкритися повністю вона може тільки на тлі трав.

Різновиди рослини

Декоративний багаторічна рослина вже міцно зайняв місце в садах деяких любителів. Адже вирощування Хелона не представляє особливих складнощів навіть у холодних областях. У середній смузі нашого континенту найчастіше зустрічаються такі різновиди квітки:

  • Хелона коса. Цей вид можна назвати найпоширенішим. Висота куща близько 70 см. Ближче до верхівок пагонів в кінці літа утворюються великі суцвіття білого, рожевого або бузкового забарвлення.
  • Хелона гола. У порівнянні з іншими різновидами має високі (до 1,5 м) кущі. Квітки також великих розмірів, до 3 см в діаметрі. Забарвлення бутонів біло-рожева.

сорту ХелонаХелона гола

  • Зеленоцветковой Хелона. Кущі такі ж високі, як і у попередньої різновиди. Незважаючи на блідий вигляд жовтуватих суцвіть виглядає рослина дуже ефектно. Вирощувати його рекомендується в притенении.
  • Хелона Лайона. Цей багаторічник заввишки доростає до 80 см. Квітки різних сортів можуть мати блідо-рожеву або насичену, практично червоне забарвлення. Листя мають більш овальну форму, ніж у інших сортів. Їх велика частина розташовується в нижній частині рослини.

Порада. Вибираючи Хелона для посадки на клумбах обов’язково слід враховувати особливості різновиди. Якщо сорт високий, то висаджувати його краще на задньому плані, а якщо кущ середній – садити його можна посередині або окремою групою.

Як розмножити Хелона

Садівники використовують кілька способів розмноження квітучих кущів:

  • насінням;
  • живцями;
  • діленням куща.

Вважається, що насіння можуть визрівати тільки в південних областях. Однак деякі садівники при затяжній теплій погоді успішно збирають посадковий матеріал в будь-яких регіонах. Насіння можна висаджувати в грунт восени і навесні.

Другий варіант – вирощування Хелона через розсаду. В цьому випадку матеріал висівають в березні в ємність, заповнену поживним субстратом. До червня рослини добре підростають і квітникарі висаджують їх у відкритий грунт. При такій методиці розмноження очікувати появи бутонів можна на наступний рік. Розподіл кореневища можна назвати найлегшим із способів. Виконують його так:

  1. Великий кущ витягують з грунту і ріжуть на деленки.
  2. Нові рослини висаджують в лунки.

підгодівля Хелона

Головне в цьому методі – добре зволожити грунт і надалі регулярно її поливати. Досить просто розмножити багаторічник методом живцювання. Але тут знадобиться облаштування спеціального череночніке, тобто грядки з дуже поживним і пухким грунтом прикритої прозорим матеріалом. Зелені живці (ділянки пагонів з 2-ма междоузлиями) на початку літа висаджують в череночнік під гострим кутом. Накривають плівкою або пластиковими пляшками, стежать за постійною вологістю ґрунту. Восени молоді рослини висаджують на клумби.

Догляд, хвороби і шкідники

На особливу увагу при вирощуванні Хелона не вимагає. Але для того щоб кущики виглядали пишними і тривало радували цвітінням, деякі роботи все ж доведеться виконувати.

  • Полив. Так як Хелона уродженка вологих місць, поливати її потрібно регулярно і ні в якому разі не допускати пересихання грунту на клумбі.
  • Підживлення. Добрива, в якості яких використовують комплекси мінералів, вносять 3 рази за сезон. Перший раз – ранньою весною, під час танення снігу, другий – в кінці весни під час активного росту. Третій – з початком розпускання бутонів.
  • Обрізка. Восени або ранньою весною старі стебла обрізають на 10 см від рівня землі.
  • Мульчування. Кореневище Хелона бажано мульчувати на зиму шаром суміші з торфу, перегною і листя. Такий склад послужить укриттям і одночасно підживити ґрунт.

Від хвороб і шкідників культура особливо не страждає. Тому проводити профілактику не потрібно. Єдині створення, від яких може постраждати Хелона – це слимаки. Боротися з ними можна механічним методом, тобто збирати вручну.

Вирощування Хелона підійде будь-кому, навіть зовсім недосвідченому садівникові. Посадивши рослина на клумбі і практично не звертаючи на нього уваги, можна прикрасити сад красивими, довгоквітучі кущиками.

Багаторічник Хелона: відео