Яблуня Джонатан: опис сорту, особливості вирощування

Сорт яблуні ДжонатанЦя незвичайна яблуня родом з Північної Америки. Вона відрізняється своєрідним декоративним видом і відмінні смакові якості плодів. За відгуками досвідчених садівників, Джонатан відома як «неженка», яка любить сонечко і не любить низькі температури, тому селекціонери використовували її як основу для виведення багатьох якісних сортів на кшталт Джона голд, Джона ред та ін. Далі наведено докладний опис сорту і дана інформація про те, як правильно здійснювати посадку молодого дерева (фотоматеріали додаються).

Яблуня Джонатан: опис сорту

Яблуня цього сорту є низькорослим розлогим деревом з широкою кроною, що має округлу форму. Скелетні гілки примикають до стовбура під гострими кутами, але в міру появи на гілках плодів, трохи «поникають» вниз під їхньою вагою. Кора у дерева світло-коричнева з невеликим відтінком зелені. Плоди формуються переважно на однорічних приростах і плодових прутиків.

Листя на дереві виростають невеликі, видовженої овальної форми зі злегка піднятим краєм. Особливою ознакою сорту є сріблястий наліт, що утворюється на зеленому листі, що пов’язано з густим пушком на ній.

Сорт Джонатан можна вважати частково самозапилюватися. Цвіте дерево рясно і в пізні терміни. Якщо не використовувати додаткові запилювачі, то звужується лише 1/3 всіх плодів. Кращими запилювачами сорти вважаються: Айдаред, Макінтош, Голден Делішес.

сорту яблукяблука Джонатан

Плоди на дереві дозрівають невеликі, округлої рівної форми. Мають насичено-рожевий або червонуватий колір шкірки і зелену м’якоть. Шкірка у яблук тонка, але при цьому досить щільна. Смакові характеристики плодів вважають відмінними: м’якоть відрізняється соковитістю, найчастіше дуже солодка, присутній зовсім невелика кислинка.

Безперечними перевагами сорти можна вважати:

  • скороплодность – вже на п’ятий рік життя яблуня починає повноцінно плодоносити;
  • висока врожайність – дерево стабільно дає щедрий урожай (наприклад, 7-річне дерево може дати 15-18 кг яблук, а 10-літній – 40-80 кг);
  • стійкість до хвороб (зокрема до парші);
  • відмінні смакові якості.

Але крім переваг, є у сорту і свої недоліки:

  • слабка стійкість до впливу низьких температур – в холодну пору року навіть несуттєве зниження температури нижче нуля може привести до промерзання деревини (навіть у зрілого дерева);
  • невисока стійкість до деяких захворювань (зокрема до борошнистої роси);
  • схильність до пошкодження плямистістю плодів, які довго зберігаються.

Особливості вирощування та догляду

Щоб виростити міцне здорове дерево, необхідно грамотно підібрати ділянку для його посадки. Сорт Джонатан дуже любить сонячне світло, відповідно, місце повинно бути добре освітленим, практично з повною відсутністю тіні. Для вирощування цієї яблуні ідеально підходять два типи ґрунту: супесчанік та суглинку.

Увага! Грунт на ділянці, обраному для посадки саджанця, ні в якому разі не повинна бути виснаженою, оскільки ніякі підгодівлі в даному випадку не допоможуть – врожайність у дерева буде низькою, а плоди маленькими.

Ще один важливий момент – вибір «правильного» саджанця. Так, не варто зупиняти свій вибір на деревце висотою більше 0,8 м. Оптимальний час для посадки дерева – середина весни (протягом квітня). Процес посадки традиційний: викопуємо ямку глибиною не менше 0,7 м і близько 1 м в ширину. Засипаємо її на одну третину живильної органічної сумішшю і змішуємо її з грунтом в ямі. Потім міцно вбиваємо дерев’яний кілок, який буде служити опорою для молодого саджанця. Через кілька днів можна приступати до посадки.

Акуратно опускаємо саджанець в яму і засипаємо його землею. Не забуваємо про те, що грунт потрібно злегка утрамбувати. Потім поливаємо рослина водою (пари відер буде достатньо). Коли грунт добре вбере воду, обов’язково замульчируйте пристовбурні кола.

догляд за яблунеюЯблуня Джонатан погано витримує заморозки

Цей сорт потребує помірній кількості догляду: регулярних, але не занадто рясних поливах, підгодівлі, щорічної обрізку і профілактиці грибкових хвороб (вона включає в себе своєчасне прибирання опалого з дерева листя, обробку бордоською рідиною і періодичне мульчування грунту).

Порада. Якщо в холодну пору року спостерігається сильне зниження температури, дерево бажано «утеплити» за допомогою спеціальних матеріалів, що дають яблуні дихати, або звичайних ялинових гілок.

Ось і підійшов до кінця наш матеріал. Сьогодні ви дізналися про всі особливості яблучного сорти Джонатан, а також тонкощі його вирощування. Бажаємо успіху!

Яблука Джонатан: відео

Сорт яблуні Джонатан: фото

Сорт яблуні Джонатан

Сорт яблуні Джонатан Сорт яблуні Джонатан

Сорт яблуні Джонатан

Сорт яблуні Джонатан Сорт яблуні Джонатан

Сорт яблуні Джонатан