Сортів яблунь настільки багато, що вибір кращих саджанців для дачника, туги площею ділянки, перетворюється в складну стратегічну задачу. Спробуйте сорт «флорина» і не прогадаєте: він заслужив схвальні відгуки досвідчених садівників. У нашій статті ви знайдете опис сорту, фото крони і стиглих плодів, а також рекомендації по посадці.
Стійкість до парші – козирна карта флоріни
У регіонах з дощовим літом яблуні можуть сильно дивуватися паршею, яка спотворює зовнішній вигляд яблук і знижує їх смакову привабливість. Селекціонерам відомо, що хімічні засоби боротьби в таких випадках необов’язкові: існують гени, що зумовлюють природну стійкість рослини до парші. У найбільш зручній формі такі гени виявлені у одного з декоративних представників роду – яблуні обільноцветущей. Схрещування її сіянців з певними сортовими лініями дозволило французьким генетикам вивести неперевершену по силі імунітету до парші Флорину.
Увага! Стійкість сорту до парші та іншим грибковим захворюванням «компенсується» сприйнятливістю до європейського раку.
Якими ще перевагами може похвалитися флорина
Підбираючи сорт для своєї ділянки, садівник звертає увагу на кілька основних його особливостей.
- Габітус дерева. Флорину відносять до середньорослі сортам, для яких природні 3-3,5 метра. Причому навіть такі екстремальні умови, як худа грунт або карликову підщепу, не сильно вкорочують крону. Сорт відрізняє потужне побегообразованіе, що також доводиться враховувати при розрахунку відстані між рослинами і плануванні щорічних обрізок.
Яблуня сорту флорина
- Районування сорту. Описуваний сорт не районирован, однак незважаючи на французьке походження, цілком переносить середньо зими і літні посушливі періоди.
- Підщепи і термін початку плодоношення. На карликових підщепах флорина починає цвісти на 2-3-й рік життя. Більш підходящі для неї середньорослі підщепи відсувають входження в репродуктивну фазу до 5-6 років. Сильнорослі підщепи для цього сорту не підходять: на високих рослинах важко проводити нормування зав’язі.
- Термін дозрівання і товарний вигляд яблук. Флоріна – зимовий сорт, плоди можна знімати на початку жовтня, а повної споживчої зрілості яблука досягають в січні. Середня маса плоду – до 150 г. Забарвлення – насичено-червона з сизуватим нальотом і світлими підшкірними цяточками. Яблука відмінно зберігаються і переносять транспортування, вживаються свіжими.
- Смак плодів. Характеризується як пріснувато-солодкий, без кислоти і терпкості. За відгуками цінителів, до весни плоди набувають смак і аромат серпневої дині.
- Урожайність. Доросле дерево (10-15 років) може дати до 60-70 кг яблук.
Увага! Рослинники-практики радять робити щеплення Флорину на підщепу 54-118 і не допускати її запилення сортом Прісцилла.
З яким недоліком флоріни може зіткнутися садівник
Основний недолік сорту флорина – періодичність плодоношення: дерево раз в три роки дуже слабо цвіте. Справитися зі схильністю рослини «відпочивати» допомагає нормування зав’язі. Її проводять через 1,5-2 тижні після обльоту пелюсток, коли проявляться найбільш сильні зав’язі. Їх-то і залишають, безжально видаляючи всі інші таким чином, щоб між майбутніми плодами залишалося 18-20 см.
Садівники помічають, що флорина іноді робить перерви в плодоносінні
Нормировка дозволяє дереву плодоносити в спокійному режимі, не вкладаючи всі життєві сили в урожай одного літа. Однак навіть в цьому випадку флорина може постраждати від зайвої ваги плодів, тому вимагає підпори найбільш навантажених гілок. Для цього використовують міцні палиці з рогатиною нагорі. Щоб дійсно допомогти яблуні, потрібно знайти на гілки місце, яке з найбільшою ймовірністю може зламатися, і розмістити рогатину трохи зовні від цієї точки.
Тонкощі посадки саджанців
Для саджанця флоріни на середньорослій підщепі готують простору яму глибиною 0,7 м і діаметром 1 м. Знятий гумусовий шар відкладають, не перемішуючи з нижчого рівня пластами. Для зміцнення саджанця в середину ями забивають обпалений на кінці кілочок.
Дно ями засипають або гравійно-піщаним дренажем при глинистих ґрунтах, або шаром озерного сапропелю при надмірно легких ґрунтах. Поверх нього розміщують суміш компосту і відкладеної родючої землі, додавши по 150 г суперфосфату і золи. Цю суміш розрівнюють у вигляді конуса, на якому акуратно розправляють коріння саджанця.
Особливу увагу приділяють кореневої шийки: спочатку вона повинна підніматися над землею на висоту сірникової коробки, оскільки грунт в ямі буде осідати і затягне її вниз. Засипавши яму, утрамбовують грунт, по контуру формують бортик для утримання води і як слід проливають. Фінішна операція – підв’язка стовбура до кілочка.
Не пошкодуйте сил на догляд за яблунею зимового сорту флорина, і вона буде до самого Нового року, а то і довше радувати ваших дітей соковитими рум’яними яблучками.
Огляд сорти флорина: відео
Яблуня сорту флорина: фото