Як доглядати за каламондін в домашніх умовах?

Цитруси каламондін (цітрофортунелли) – це екзотичні фрукти, які можна вирощувати вдома. Зазвичай вони виростають до 40-45 сантиметрів у висоту в однолітровим горщику, тому це штамбові рослина відмінно підходить для невеликого простору. Ці дерева витривалі, пристосовуються до холоду і можуть витримати температуру -6 ° С. Вони є гібридами мандарина і кумквата (жовто-оранжевого тропічного фрукта).

каламондін

Каламондін відмінно пристосований для вирощування в домашніх умовах

Дерева каламондін вирощуються на всій території Південної Азії, Малайзії, Індії та Філіппін, де використовується їх сік. Ці цитрусові були введені з Китаю в США близько 1900 року. У США вони використовуються в основному для декоративних цілей. З 1960-х горшкові цитрусові дерева каламондін були відправлені з Південної Флориди в інші штати Північної Америки для вирощування в якості кімнатних рослин.

Опис каламондін

Дерева каламондін – маленькі, густі вічнозелені рослини, від 90 сантиметрів до 1,2 метра у висоту. Деревне стебло цього карликового цитрусового дерева щільно покритий овальними, глянцевими зеленими листям. Очікувати безліч квітів і фруктів можна після другого року зростання каламондін.

На гілках ростуть цитрусових дерев знаходяться маленькі шипи, на яких влітку з’являються білі, зіркоподібні квітки з приємним ароматом. Згодом ці квіточки стають маленькими помаранчевими фруктами (розміром 2,5-5 см в діаметрі), що нагадують мандарин, схрещений з лимоном. Фрукти дозрівають повільно, їх колір змінюється від темно-зеленого до яскраво-оранжевого.

Сегментовані плоди безнасінні і дуже кислі. Але не поспішайте збирати фрукти. Вони можуть довго висіти на дереві, що не опадаючи і не псуючись, тому ви можете насолоджуватися їх красою протягом декількох місяців.

Цітрофортунелли є одним з найбільш витривалих сортів цитрусових. Плоди цієї рослини з’являються в весняні місяці і можуть зберігатися до зими. Ці фрукти можуть використовуватися для приготування напоїв так само, як використовуються лимони або лайми. Також з них роблять мармелад, желе і торти. Ви можете використовувати їх замість лимонів в кулінарних рецептах, т. К. За своєю кислотності обидва фрукта однакові.

каламондін

Каламондін застосовуються в кулінарії замість лимонів

Як виростити каламондін

Цей витривалий декоративний вічнозелений цитрус є відмінним доповненням до домашнього саду, тому багато садівники запитують, як доглядати за каламондін в домашніх умовах. Якщо ви живете в регіоні з холодним кліматом, то цей екземпляр – один з небагатьох цитрусових дерев, які ви можете вирощувати зовні. Дерева каламондін можуть рости навіть в тіні. Вони стійкі до посухи, але щоб уникнути згубного стресу їх потрібно поливати все одно.

Каламондін розмножуються через посіви насіння або шляхом вкорінення тонких черешків в весняний період або більш щільних черешків влітку. Вони також можуть бути щеплені бутоном до стебла. Квіти не вимагають перехресного запилення і будуть виробляти фрукти в віці двох років, продовжуючи приносити їх майже цілий рік.

каламондін дерево

Каламондін плодоносить круглий рік

Що потрібно для посадки

  1. Великий горщик.
  2. Суміш куплених грунтових грунтів.
  3. Органічні добавки або добрива з повільним вивільненням.
  4. Інсектицид (необов’язково).
  5. Секатори.

Підказка: помістіть квітковий горщик на лоток з коліщатками або в візок для легкого переміщення. Це придбання полегшить догляд за деревом.

Каламондін в горщику

Каламондін віддає перевагу великим горщики

Догляд за деревами каламондін в домашніх умовах

Хоча дерева каламондін можна вирощувати в приміщенні, вони краще підходять для вирощування на відкритому повітрі в півтіні або на прямому сонці. Догляд за цітрофортунеллой полягає у виконанні наступних умов:

  1. Світло. Забезпечте дереву якомога більше сонячного світла протягом усього року (як мінімум 4 години впливу прямих сонячних променів кожен день). Повертайте рослина на чверть обороту кожного тижня, тому що воно буде стрімко рости в бік джерела світла і його стовбур скривиться. У теплі місяці краще виносити дерево на відкритий простір, щоб дати йому місце для росту.
  2. Температура. Найбільш підходяща температура 18-24 ° C. Взимку це дерево витримує мінімум 10 ° C, але будь-яка температура нижче 12 ° С буде мати негативний вплив на зростання дерева.
  3. Полив. Не можна сильно заливати рослина, щоб не прогнили коріння. Перед поливанням грунт повинен висохнути до глибини 2,5 сантиметра.
  4. Вологість. У місці, де росте цитрус, повинна бути помірна вологість. Сухе повітря призводить до опадання квіток. Помістіть контейнер або квітковий горщик на піднос з вологою галькою, щоб збільшити вологість.
  5. Грунт. Для каламондін підійде будь-яка хороша суміш землі, можна придбати готову або змішати її самостійно, купивши грунту різного виду. Використовуйте грунтову суміш, призначену для кімнатних рослин, а не грунт з саду.
  6. Добриво. Найкращим і відповідним для цітрофортунелли є органічне добриво з фруктових дерев. Воно містить всі поживні речовини, необхідні для здорового росту коренів цитрусових, і сприяє зростанню дерева і його плодів. При заплідненні каламондін протягом зими використовуйте одноразове водорозчинне добриво приблизно кожні п’ять тижнів. Потім ранньою весною додайте добриво з повільним впливом і продовжуйте повноцінно удобрювати грунт водорозчинними добривами кожен місяць протягом вегетаційного періоду.
  7. Чистота. Слідкуйте, щоб листя не були покриті пилом. Це запобігає зараженню кліщами або іншими шкідниками. Регулярно перевіряйте листя дерева на їх наявність. При їх появі обробіть листя хімічними препаратами, виконуючи вказівки на упаковці. Але зробити це потрібно перед тим, як листочки почнуть опадати. Важливе зауваження: якщо ви плануєте їсти фрукти, будьте дуже обережні під час розпилення пестицидів, щоб не отруїти їх. По можливості застосувати природні органічні інсектициди повторно для запобігання появи нових комах-шкідників.
  8. Розмноження. Візьміть стеблові живці на початку літа. Гострим ножем або лезом обріжте 10 сантиметрів стебла з не менш ніж 2-3 листовими вузлами без квіток або фруктів. Опустіть кінець обрізки в гормональний порошок для замочування, перш ніж вставляти її у вологу суміш. Потім вкладіть в поліетиленовий пакет для підтримки вологості. Посаджений в субстрат держак почне рости приблизно через 6-8 тижнів, розвиваючи коріння і нирки.
  9. Збір плодів. Збирайте плоди, зрізуючи їх ножицями, щоб не пошкодити стебло. Фрукти найкраще з’їдати незабаром після збору врожаю або зберігати в холоді, т. К. Вони швидко гниють при високій температурі.

У порівнянні з іншими цитрусовими деревами за каламондін легко доглядати. Дотримуйтесь необхідні правила вирощування цієї рослини, і цітрофортунелла буде плодоносити і цвісти цілий рік.

каламондін полив

Каламондін любить постійну, але помірну вологість

Поради для садівників

Купувати рослини краще у авторитетного виробника, який виростив каламондін з живців. Цитрусові дерева, вирощені з насіння, приносять набагато менше плодів.

Цітрофортунелла плодоносить в дворічному віці. Зверніть увагу на вік рослини, коли ви його купуєте. Ви можете купити однорічні саджанці задешево, але після покупки знадобиться набагато більше часу, щоб ви змогли насолодитися дозрілими фруктами.

Коли навесні рослина буде рости, необхідно його вкоротити, щоб воно не стало занадто великим. Скорочення довгих гілок навесні буде сприяти зростанню нових гілок трохи нижче розрізу. Потрібно видаляти засохлі або хворі гілки. Обрізати стебла потрібно під кутом трохи вище листового вузла (де лист прикріплюється до стебла).

Пересаджувати молоді дерева кожні 2-3 роки. Рослини не будуть цвісти, якщо для них буде мало простору. Спочатку варто вирощувати каламондін в невеликих контейнерах. Використовуйте горщик розміром близько 15 см до тих пір, поки рослини не досягнуть трьох або чотирьох років. А потім слід пересадити їх в контейнер розміром 20 см. Завжди використовуйте горщик з дренажним отвором для запобігання кореневої гнилі.

Для плодоношення потрібно запилювати рослина. Дерева каламондін, які вирощуються в закритому приміщенні, повинні бути оброблені вручну.

Використовуйте маленьку, суху кисть, щоб запліднити кожна квітка. Поворухнете кисть навколо центру кожної квіточки, переходячи від однієї квітки до іншого. Так ви перенесете пилок від чоловічих квіток до жіночих, як це роблять бджоли.

Якщо на зиму ви перенесли рослина в приміщення, то після потепління виставляти його на відкрите повітря відразу не можна. Близько місяця виносьте цитрус на вулицю в нічний час. А коли каламондін адаптується до температури, можна залишати його на свіжому повітрі на весь день. Пам’ятайте, що в приміщенні будь-якого додаткового світло і вологість, які ви зможете забезпечити, будуть корисні для вашого дерева.