Як доглядати за Ктенанта в домашніх умовах

Тропічний завод в домашніх умовах – завдання не для новачків. До таких культур належить ктенанта. Підтримка необхідної температури і вологості, а також тривалого світлового дня – основа догляду. У разі успіху, ваша колекція домашніх квітів поповниться новими улюбленцями.

Класифікація та опис

Ктенанта відбувається з численного сімейства марантових і представляє рід рослин, що включає в себе близько 15 видів. У природі ці вічнозелені багаторічники ростуть в південній і центральній Америці, там можна зустріти екземпляри до 2.5 м заввишки. У домашніх умовах габаритний розмах більш скромний, від 40 см до 1 м. Як кімнатна культура в Європі поширилася в кінці IXX століття.

Серед квітникарів ктенанта цінується за декоративність листя. Забарвлення, в залежності від сорту, варіюється по відтінку, насиченості і малюнку. Пагони рослини укорочені, а черешки довгі. Лист близько 20 см, овально-витягнутий, форма може бути більш загострена або, навпаки, м’яко закруглена. Цвітіння щорічне – біля черешка з’являється втечу з колоском.

декоративна рослина

Коренева система рослини поверхнева, залягає неглибоко, це варто враховувати при посадці. Зростання за інтенсивністю середній, за рік культура нарощує 5-6 нових листя. У домашніх умовах ктенанта розмножується вегетативно.

Особливості кімнатного змісту

У домашніх умовах ктенанта непросте, вимоглива рослина. Новачкам завжди радять вирощувати її більш «поступливих родичок», таких як строманта або маранта.

Ктенанта любителька яскравого, але розсіяного світла – тільки так на листках збережеться неповторна забарвлення і візерунок. Види з однотонним забарвленням можуть перебувати і в півтіні. Не варто розміщувати культуру біля південних вікон, найкращим вибором буде східна або західна сторона. Тривалість світлового дня – не менш 12 годин на будь-який період року.

Увага! Реакція ктенанти на прямі промені сонця – витончення листових пластин, втрата колірного пігменту.

У зимові місяці культуру досвічують. Високу вологість підтримують весь рік. Вазон не мають поруч з нагрівальними приладами, листя зрошують або протирають вологою тканиною. Можна встановити ктенанту на піддон, обкладений змоченим мохом або керамзитом. Оптимальний рівень вологості 70-90%.

Літній полив щедрий, у міру просихання верхнього шару грунту. При нестачі вологи ктенанта скручує листя. Ктенанта не має вираженого періоду спокою. У зимові місяці рослина бережуть від переохолодження, поливають трохи рідше ніж влітку. Грунт зволожують відстояною м’якою водою.

Увага! Вода для ктенанти не повинна бути холодніше повітря в приміщенні.

Комфортні температури літнього утримання: від + 22 … + 25 ° C, взимку не нижче +16 ° C. Тропічному рослині не сподобаються протяги і різка зміна клімату в кімнаті.

Пересадка і розмноження

Молоду ктенанту можна отримати шляхом поділу дорослого куща або живцюванням. Кращий час для цього весна / літо.

Як живців вибирають верхівкові пагони. Зрізають частину стебла з кількома листами, довжиною 10-12 см. Живці укорінюють в кип’яченій воді під укриттям. Зазвичай на це йде трохи більше місяця. З появою перших корінців, розсаджують в окремі стаканчики.

квітка в кімнаті

Кущ ділять при пересадці. Отримані частини поміщають в новий грунт. Для кращої приживлюваності створюють тепличні умови. Можна нещільно загорнути тару в прозорий пакет. Поява молодих листочків буде свідчити про успіх операції.

Ктенанта воліє пухкий вологоємний грунт. Рівень ph 5-6 (слабокислий). Можна купити готовий субстрат для марантових або скласти такий:

  • листова земля дві частини;
  • торф і річковий пісок по одній частині.

До суміші додають трохи товченого деревного вугілля.

Для ктенанти вибирають широкий, а не глибокий горщик. Щоб земля не закисає, перевагу віддають неглазированной кераміці. На дно розміщують дренажний шар, потім грунт. Рослина опускають акуратно, коріння присипають грунтом, злегка утрамбовувавши. Отсохшіе стебла і інші частини рослини видаляють гострим стерильним інструментом. Всі пошкодження обробляють антисептиком.

Відразу після посадки рослина не поливають, роблять це через добу. Вазон притеняют, щоб не наражати на культуру зайвого стресу.

Порада. Як почвогрунта для ктенанти підходять готові суміші для азалій.

Підгодовують в період активного росту кожні 2-3 тижні. Використовують хв. добрива для декаратівноліственних.

Деякі види і сорти

Ктенанту легко сплутати з Калатея, строманту. Останні набагато частіше зустрічаються у продажу. У культурі ктенанта представлена ​​кількома видами:

  • Бамбуранта гігантська (Оппенгейма). Висота куща до 50 см. На сріблястій листової пластини чітко виражений темно-зелений орнамент, виворіт – червоного кольору. Листя рослини дуже рухливі і завжди спрямовані до джерела світла. Селекційний сорт виду – Триколор (поєднання смуг білого, зеленого і бордового кольору).

сорту квітівБамбуранта гігантська

  • Бурле-Маркса. Висота до 0.4 м. Лист пильно-зелений з чіткими широкими прожилками, зворотний бік фіолетова. На базі виду виведено кілька гібридів з сріблястими і яскраво-зеленим листям.

квіти в домашніх умовахБурле-Маркса

  • Лубберса. Високоросла рослина (70-75 см). Ктенанта цього виду відрізняється тіньовитривалістю. Лист яскраво-зелений з блідо-жовтими плямами. Існує також варіегатной різновид.

види декоративних рослинЛубберса

  • Стисла. Широкий великий лист. Поверхня гладка, блискуча. Забарвлення насичено-зелений.

декоратівноліственниє рослинистисла

  • Щетиниста. Ктенанта-гігант, висота стебел до 1 м. Швидкозростаюча культура з темно-зеленим листям. Нижня сторона листової пластини фіолетова.

домашнє квітникарствощетиниста

Ктенанта має досить незвичайними властивостями. Згідно з повір’ям, оберігає сімейне вогнище, благополуччя в домі. Заспокоює маленьких дітей схильних до порушення, допомагає при моральної втоми дорослим. У будь-якому випадку пишний кущ з вигадливою листям доставить естетичну насолоду кожному.

А які тропічні культури вирощуєте на підвіконні Ви?

Вирощування ктенанти: відео