Як побудувати малогабаритний свинарник своїми руками

Далеко не кожен присадибна ділянка придатна для розведення свиней. Як мінімум, господарям доведеться переобладнати частину території в безпечний і зручний свинарник. Сучасні каркасні моделі будови доступні за ціною і досить прості в збірці своїми руками. Але заводчикам тварин все ж необхідно врахувати ряд технічних, будівельних і функціональних нюансів. Розібратися в них допоможуть рекомендації фахівців і фото.

Вимоги до розташування та розмірами свинарника

Перед складанням проекту, закупівлею будматеріалів і початком робіт продумайте місце розміщення свинарника на ділянці. Виходячи з фізіології свиней, велику частину життя (до 75% часу) вони проводять в своєму будиночку. Усередині цього приміщення відбувається годування тварин, злучка і підготовка до неї, опорос свиноматок, вирощування потомства, відгодівлю молодняка і т. Д. Комфорт парнокопитних важливий для якості та ефективності всіх цих процесів.

Порада. Відмовтеся від міфу про неохайності свиней. Вони вибирають сухі, теплі умови проживання. Також приміщенню необхідна простора обстановка, відсутність протягів і хороше освітлення.

Свинарник розташовують на рівному, трохи піднесеному місці, щоб убезпечити його жителів від вогкості, дощових або талих вод. Інакше під час експлуатації доведеться постійно позбавлятися від шкідливих бактерій, цвілі і щурів. Це негативно позначиться на здоров’ї тварин. До свинарнику додається відкритий вольєр з міцною огорожею. Свині неохоче розминають ноги, та при відгодівлі це і не потрібно. Тому розміри вольєра слід зробити помірно скромними.

зміст поросят

Технічні норми при складанні свинарника на пару особин

Місткість і внутрішнє облаштування приміщення для парнокопитних залежить від таких факторів:

  • тип свиней, який буде знаходитися в свинарнику;
  • кількість особин;
  • порода і розміри самих тварин.

Свинарник на 2 голови – відносно невелика будова. Глибина верстатів в ньому складе 2,5-3 м. Вимоги по площі для різних видів свиней:

  1. Хряк-виробник – мінімум 8 кв. м. Міститься осібно.
  2. Холоста матка – 12-18 кв. м (загін на 3-4 особи).
  3. Супоросная матка – 6-10 кв. м. До 4-го міс. поросності містяться по дві в одному верстаті, після – по одній.
  4. Поросята на відгодівлі – 0,6-2 м на голову. В одному верстаті вирощують до 6 особин.

Увага! Обов’язково закладіть в площа споруди проходи шириною від 1,5 м для годування і зручності прибирання.

У свинарнику на 2 голови (хряк і свиноматка) передбачте відокремлений блок для поросят. Його розмір вираховується за стандартними нормативами. Висота споруди залежить від типу покрівлі:

як побудувати свинарник

  • утеплений стелю будь-якої конфігурації правильніше зробити в межах 1,6-1,8 м над підлогою під стіною;
  • звичайна плоский дах розміщується на висоті близько 2,2 м;
  • одно- або двосхилий покрівля з відкритими балками не повинна бути вище 2,6 м у верхній точці.

Порада. Якщо дах дозволяє зробити горище, то там буде зручно залишати підстилку і запас кормів для свиней.

Каркасний тип сараю для свиней: особливості проектування та побудови

Складіть креслення на основі загальних принципів, нормативних даних і інших індивідуальних особливостей вашого двору і поголів’я. Як матеріал для несучих конструкцій частіше вибирають цегла або невеликі блоки. Якщо ж ви хочете звести свинарник швидко і порівняно недорого, зверніться до каркасної конструкції. Вона не так довговічна, як цегляна, але в іншому мало їй поступається.

Каркасний свинарник простий в збірці, тому що зводиться з готових металевих труб (каркас) і облицювальних панелей. Вони компонуються один з одним, подібно до конструктора. Ви зможете без праці зробити вікна і двері там, де зручно. Для цього просто вставте відповідний блок в потрібний отвір. Принцип монтажу подібного сараю представлений на фото.

Технічні особливості процесу монтажу:

  • каркасні елементи кріпляться через 2-3 м;
  • свинарник може бути утепленим чи ні, в залежності від типу обшивки;
  • облицювання – сендвіч-панелі, тонкі аркуші з цинку і т.д .;
  • бічні стіни в просторих сараях – цільні стіни з деревини або цегли для зміцнення конструкції.

Правильна вентиляція важлива для контролю вологості, температури і нормальної бактеріологічної атмосфери в сараї для тварин:

зведення свинарника

  1. Для малогабаритного каркасного свинарника досить пари вентиляційних каналів на протилежних кінцях будівлі. Крім них потрібно побудувати вентиляційну шахту для вертикальної витяжки.
  2. Просторим свинарник витяжних шахт і вентиляційних каналів потрібно більше.

Порада. Вентиляційна лінія крім основної функції дає невеликий протяг. Тому на шляху руху повітря (зазвичай біля однієї зі стін) НЕ селять поросят.

Зведення свинарника

Будівництво каркасного свинарника починайте з формування монолітного стрічкового фундаменту. У ньому будуть знаходитися опорні елементи для каркаса. Передбачте піщану подушку. Також гідроізолюючим опору за допомогою руберойду. Після повного висихання приступайте до зведення самого свинарника:

  1. Укрийте фундамент шаром гідроізоляції.
  2. Закріпіть вертикальні елементи в опорах на фундаменті. Встановіть на необхідній висоті горизонтальні рейки.
  3. Каркасний свинарник найчастіше має закруглену дах, рідше – класичну двускатную. Вона складається з тих же поздовжніх і поперечних металевих труб.
  4. Викладіть бічні сторони цеглою (на розчин) або деревом (на підготовлений дерев’яний каркас).
  5. Встановіть облицювальні панелі. Система їх монтажу проста. Варто лише слідувати інструкції виробника.
  6. У передбачених місцях встановіть двері і вікна.
  7. Позбавтеся від всіх щілин. Оформіть внутрішні комунікації.

Правильність монтажу каркасного свинарника залежить від дотримання інструкцій і рекомендацій виробника. Сьогодні жителям РФ подібну продукцію пропонують відразу кілька вітчизняних і зарубіжних виробників. Вибирайте конструкцію з більшою товщиною несучих опор і облицювальних матеріалів.

Каркасний свинарник: відео