Будувати щось своїми руками – дуже цікавий і захоплюючий процес. На ділянках власних заміських будинків і дач землевласники дають волю своїй фантазії. Свої сміливі ідеї вони втілюють при спорудженні унікальних альтанок з найпростіших (або незвичайних) підручних матеріалів. Може бути, і у вас виникне таке бажання, а ми допоможемо вам в цьому порадами та рекомендаціями.
Дизайнерські ідеї та поради з будівництва
У вас вже є будинок або дача, ви посадили сад і город, але чогось не вистачає для загального враження про місце, де є все необхідне для життя за містом. У вас в саду немає комфортного будиночка для відпочинку на лоні природи, адже не завжди ж працювати, справі – час, потісі – годину. Потрібна гарна і затишна альтанка з підручних матеріалів, де можна приємно відпочити в теплі літні вечори, випити чаю з друзями і сусідами, поспілкуватися з сімейством. Ви приймаєте рішення побудувати на ділянці щось оригінальне, але, фінансів, як це зазвичай буває, зовсім мало. Ви не здаєтеся, і вирішуєте самостійно побудувати альтанку з решти матеріалів. Це значно скоротить витрати, але не зменшить унікальності споруди.
Перший етап – підбір матеріалів
Озирніться навколо і вирішите, що ви можете використовувати для побудови альтанки. Це можуть бути найрізноманітніші матеріали:
- дерев’яні піддони, що залишилися від привезеного цегли;
- дошки, бруси, штахетник (виявився зайвим після будівництва огорожі);
- металеві прути, арматура, профільні листи;
- шифер, дранка, металева черепиця;
Альтанка з дерева
- вербові гілки, молоді гілки дерев (залишки після розпилювання і очищення стовбурів);
- пластикові пляшки (просто накопичилися);
- облицювальна плитка, залишки цегли, і інші матеріали.
Визначте (приблизно) кількість необхідних елементів для втілення вашого задуму. Зробіть ескіз альтанки по своєму задумі. Розрахуйте, скільки буде потрібно основних і додаткових матеріалів. Може бути, щось доведеться докуповувати.
Будуть потрібні також спеціальні просочення, якими обробляють дерев’яні частини альтанок від гниття. Для монтажу сезонних споруд не потрібно фундамент, але якщо ви задумали будівництво капітальної споруди, місце для нього слід зміцнити. Фундамент може бути простим, але на його облаштування потрібні додаткові матеріали: цементний або бетонний розчин, арматурна сітка і стовпчики. Необхідні будуть кріпильні деталі: цвяхи, болти, дріт. З додаткових матеріалів можуть знадобитися: герметики, монтажний клей, фарба.
Другий крок – вибір стилю і дизайну
Якщо у вас є фантазія, то вам не складе труднощів, придумати свій унікальний проект альтанки. Кілька таких проектів ви вже бачите на фото.
Порада. Слід дотримуватися певного стилю в оформленні дизайну альтанки. Це буде говорити про хороше естетичний смак власника, а сама альтанка відмінно впишеться в загальний ландшафт ділянки.
Не впевнені в рішенні цього питання? Рекомендуємо вам, розглянути наступні варіанти альтанок:
- Металева каркасна конструкція частково закрита стінами із прутів.
- Кований мереживний каркас з тонкої металевої арматури.
- Альтанка, повністю зібрана з цілих піддонів і їх частин, стіни драпіровані легкою тканиною.
- Стіни альтанки виконані із залишків дощок, цей недолік прихований оригінальними арками-входами.
- Оригінально виглядає споруда з двома суміжними стінами в кутку огорожі.
- Каркас у вигляді півсфери, зварений із залишків арматури, закритий вологонепроникній тканиною, яка частково пропускає світло.
- Курінь з дощок або прутів.
- Круглі стіни з сітки з куполоподібної металевим дахом.
- Великі альтанки для відпочинку з друзями, де передбачені всілякі атрибути: мангал, гойдалки для дітей, столи і дивани.
- Шестикутна покрівля тримається на шести стовпах, по всьому периметру натягнуті світлі легкі фіранки.
Увага! Якщо ви вирішили встановити мангал в альтанці з підручних матеріалів, необхідно вжити заходів обережності. Пол і стіни біля нього обшити металевими листами, або обкласти жароміцним цеглою.
Унікальність та оригінальність
Зробити свій проект альтанки унікальним у всіх сенсах, про таке мріє кожен власник садиби або дачі. Є чимало дуже оригінальних рішень, які вже втілені в життя їх винахідниками. Кожен проект, по-своєму, індивідуальний. Як вам сподобаються такі креативні задумки?
- альтанка з підручних матеріалів – будиночок з пластикових (цілих і обрізних) пляшок;
- альтанка з металу в стилі хай-тек;
Плетені з лози
- каркас будиночка, виконаний у вигляді прямокутної коробки з сітки, заповнений мармуровою крихтою;
- покрівлі, виконані зі звичайної і стриженої соломи, прозорого полікарбонату, плетені.
- всі деталі: стіни, покрівля, навіть меблі, виконані за допомогою плетіння з лози;
- чотирикутна конструкція, що складається з стовпів і покрівлі, повністю оповитих зеленими кучерявими рослинами;
- хатина, виконана з цільних стовбурів дерева, місцями вигнутих, в тріщинах, крита соломою;
- хатинка баби яги з дитячої казки, з необроблених колод з кривими віконцями.
Кожна людина може проявити свої навички, вміння і талант, задумуючи і ладу альтанку в саду. Фантазія обмежується тільки кількістю коштів, які господар може витратити на це будівництво.
Порада. При формуванні плану будівництва, виключіть всі можливі фінансові витрати. Нехай вашим девізом в цій справі послужить вираз: «Менше вкладень – більше оригінальності».
Альтанка з підручних матеріалів – вигідне будівництво. Ви заощадите не менше половини коштів на використанні доступних будівельних матеріалів, додайте до цього оплату роботи дизайнера, будівельних і підсобних робітників, транспортних послуг, окрему оплату за виготовлення деталей і конструкцій альтанки. Ця сума вас вразить, і змусить відмовитися від таких витрат.
Ніхто не стане заперечувати, що фахівці зроблять все краще і швидше. Ми не будемо стверджувати зворотне, але переконані в тому, що це не принесе того морального задоволення, яке відчуває людина, самостійно побудував затишний куточок для приємного проведення часу в своєму саду.