Мурахи можуть бути як корисними для рослин, так і завдавати шкоди. Ці комахи не тільки борються з різними шкідниками на культурах, але і переносять тлю, яка, завдає серйозної шкоди дереву. Існує два основних способи боротьби з мурахами – хімічна обробка і народні методи.
Мурахи можуть приносити і користь, і шкоду деревам
Причини
Чи не кожен садівник знає, як позбутися від мурах на вишні. Щоб правильно з ними боротися, потрібно зрозуміти, чому вони могли завестися на вишні. Причин цьому може бути декілька:
- Поява нирок. Мурахи дуже добре відчувають запах свіжих нирок. Вони починають їх згризали. І згодом садівники не мають врожаю. Якщо помічена ця причина, потрібно зробити так, щоб мурашки не потрапили на дерево або зовсім знищити їх. Для цього можна застосувати прості засоби від комах.
- Дерево вразила тля. Мурахи можуть харчуватися речовиною, яке виділяє попелиця. А тля завдає ще більшої шкоди дереву, ніж мурахи, тому що вона висмоктує сік з листя рослини і дерево може загинути. Щоб позбутися від мурашок, потрібно спочатку знищити тлю. Тоді мурахи самі підуть, тому що зникне джерело живлення.
- Дозрілі плоди. Ця причина найчастіша. Боротися з нею дуже важко. Якщо мурахи помічені занадто пізно, то дуже мала ймовірність врятувати урожай. Тому що цих комах дуже сильно привертає сік досягли вишень.
Важливо не ігнорувати ці причини, щоб вони не спричинили серйозні наслідки. Потрібно регулярно проводити огляд дерев, щоб вчасно помітити небезпечні зміни.
Способи лікування
Іноді садівник замислюється, ніж обробити вишню від мурах при її вирощуванні. Для боротьби з цими комахами існує дуже багато способів як народних, так і хімічних.
Але не потрібно забувати про догляд за вишнею з профілактичною метою, щоб запобігти появі комах.
Народні методи
Боротьба народними методами є більш безпечною і бюджетної. Щоб знищити мурашок, використовують різні домашні настоянки і підручні засоби. Ось деякі з них:
- Неприємні запахи. Мурахи дуже чутливі до запахів. Вони не люблять запах м’яти, гвоздики, бузини, помідорової бадилля. А також вони не переносять запах часнику. Тому щоб відлякати цих комах, потрібно подрібнити кілька зубчиків часнику, розвести їх невеликою кількістю води і обробити цим засобом стовбур дерева. Ще можна розрізати часник і поставити його біля мурашників. Так само як і часник можна використовувати кірки цитрусових. Але ці способи недовгого дії. Запах часнику і цитрусових через деякий час вивітрюється і мурашкам знову відкритий шлях до дерева. Ці рослини з небезпечним для мурах запахом можна садити біля дерев вишень, з метою профілактики.
- Настоянки і розчини. Хорошим засобом проти мурах є настій з полину. Для його приготування потрібно взяти 300 г свіжої або 30 г сушеної трави, і залити її 10 л холодної води. Наполягаємо 3-4 години, проціджують і обробляємо отримати розчин дерево.
- Часто використовують борний розчин. Для його приготування потрібно 100 г цукру залити 3 склянками гарячої води і додати 4 чайні ложки борної кислоти. Цим розчином можна обробити місця скупчення комах. Можна залишити на дереві ватяні диски з цим засобом.
- Липкий шар. Стовбур дерева обмотують в два шари поліетиленом. Після чого на нього наносять смолу, солідол або інше липке і в’язке речовина. Час від часу цей шар оновлюють. Такий спосіб не дозволить мурашкам потрапити на гілки вишні.
- Хлорне вапно. Треба розсипати її навколо дерева, потім трохи полити водою. Ні мурахи, ні тля не підійдуть до такого дереву.
Можна використовувати і механічне чищення від мурах і попелиці. Комах збирають вручну до періоду появи перших листків на вишні. Але це малодійовими спосіб.
Хлорне вапно розсипається навколо дерева
Хімічні засоби
Щоб позбутися від мурах швидше і надійно, можна використовувати такі інсектициди:
- «Актара». Препарат дуже стійкий до зовнішніх впливів. Його можна використовувати і в жарку, і дощову погоду. Має тривалий час дії, рослина не потребує повторної обробки. Для боротьби з мурахами потрібно 4 г препарату розвести в 10 л води. Дерево можна обприскувати тільки до періоду цвітіння;
- «Карбофос». Препарат відрізняється своїм короткочасним дією. Вже на 14 день після обробки препарат розкладається. Діє тільки на дорослих особин. Для обприскування потрібно взяти 90 г препарату на 10 л води. Це засіб рекомендують застосовувати не частіше 2-3 разів на сезон.
- «Фуфанон». Застосовувати можна тільки у вегетаційний період. Для обприскування потрібно 10 мл препарату, розвести в невеликій кількості води, а потім цей розчин влити в 10 л води. Обробку потрібно проводити вранці або ввечері. Листю і місцях скупчування мурах потрібно приділяти особливу увагу;
- «Конфідор». Діяти препарат починає через 3 години після обробки. Він не втрачає свій вплив навіть після підвищення температури і випадання опадів. Щоб приготувати розчину для обприскування, буде потрібно 1-2 г «Конфідору» на 100 г води, а потім це засіб додати в 1 відро води. Максимальний час дії препарату 1 місяць.
Зазвичай тля і мурахи зникають вже після першої обробки. Використовувати хімічні засоби потрібно строго по інструкції і обов’язково надіти спеціальний захисний одяг.
Висновок
Мурахи на вишні – дуже часте явище. Щоб правильно їх позбутися, потрібно знайти причину їх появи на деревах. З цими комахами можна боротися різними народними методами і хімічними засобами. Народні методи є більш безпечними, а хімічні – це способи сильної дії.