Як самостійно побудувати паркан з надійного і красивого цегли: етапи зведення

будівництво паркану з цеглиЗабір, побудований з такого матеріалу як цегла, є капітальним, красивим і, можна сказати, престижним огорожею приватної території. Як звести самостійно таку споруду освітлено в статті. Інструкції допоможуть краще розібратися в процесі будівництва.

Які існують різновиди паркану з цегли

Найбільш часто зустрічаються такі конструкції:

  • Паркан з цегли з металопрофілем. За ціною він обходиться набагато дешевше, ніж виконаний з одного матеріалу, а виглядає досить цікаво.
  • Огорожа, виконане з так званого фагота. Його фактура дуже близька до натурального каменю. Такого роду цегла наділений високою стійкістю до руйнівної дії атмосферних опадів, вітру та інших факторів зовнішнього середовища, тому забір здатний прослужити довгий термін. При цьому зовнішній вигляд його мало зміниться.
  • Конструкція з кованими вставками. Такий варіант можна назвати європейською класикою. Виглядає він дуже красиво, але і фінансів на його зведення доведеться витратити чимало.

Увага! Основним елементом паркану з цегли є стовпи, виконують роль опори. Вони являють собою металеві труби закладені в фундамент і облицювання цеглою.

  • Цегляну огорожу з дерев’яним полотном. З об’єднання таких матеріалів можна отримати дуже цікаві варіанти. Вага подібної конструкції не великий, що дозволить не турбуватися про додаткові укріплення.
  • Комбінація з профнастилом також буде легкою. Такий паркан, при відповідному догляді, може прослужити не один десяток років.

типи цегляних парканівСуцільний паркан з цегли

Інструменти і матеріали

При самостійному спорудженні забору з цегли знадобиться наявність деяких інструментів і допоміжних пристроїв.

  • Лопати і бур – стануть в нагоді для виконання земельних робіт.
  • Кельму і кирка – знадобляться для цегляної кладки своїми руками.
  • Рулетка, рівень, прямовисна нитка – з їх допомогою виробляють розмітку.
  • Бетономішалка – цей агрегат значно полегшить процес замішування розчину з цементу і піску.
  • Зварювальний апарат або вязочний інструмент і дріт – використовують для армування фундаменту.

З матеріалів будуть потрібні:

  • розчин для цегляної кладки, цемент, пісок;
  • цегла і, якщо потрібно, матеріали для вставок;
  • арматура і бутовий камінь для фундаменту.

Для розрахунку необхідних закупівель слід мати точні вимірювання, відповідно до яких виконують креслення майбутнього паркану. При цьому потрібно продумати розташування воріт, хвіртки.

Увага! Перед покупкою основного матеріалу слід визначитися з варіантом кладки. На 1 м² забору в одну цеглину зазвичай йде 100 блоків, а на таку ж площу кладки в дві цеглини – 200.

Як залити фундамент

Зведення чималого за вагою паркану з цегли вимагає закладки потужного підстави. Щоб будівництво закінчилася успішно і огорожу протрималося багато років, слід дотримуватися наступних правил заливки фундаменту:

цегляну огорожу для дачіСхема забору з цегли та профнастилу

  1. Траншея під основу повинна бути на 10 см ширше, ніж планований паркан.
  2. Її глибина залежить від типу ґрунтових шарів. У тих місцях, де виключені піски і рухливі пласти досить 60-80 см.
  3. Після того як траншея готова, слід зазначити місця для стовпів. Вони повинні знаходитися один від одного на відстані не більше 300 м.
  4. Розмічають місця установки хвіртки і воріт, враховуючи при цьому, що вони повинні обрамлятися стовпами.
  5. В отвори, зроблені за допомогою бура, вставляють палі і заливають їх бетоном.
  6. Встановлювати опалубку з дерева слід на 10-15 см вище рівня грунту. Це оптимальна висота для початку цегляної кладки.
  7. Використовуючи металеву арматуру створюють каркас для заливки розчину. При цьому, щоб уникнути розривів, прути зв’язують дротом.
  8. Заливають бетон. Щільно трамбують.
  9. Через кілька днів після того як бетон висох, починають роботу з цеглою.

Порада. Щоб паркан не став перешкодою для стоку осадових вод і їх там не накопичувалося ділянці, в фундаменті краще виконати зливні отвори, розклавши в розчині відрізки труб. При цьому нахил у них повинен бути в бік вулиці.

Як виконати кладку і завершити будівництво

До кладці забору потрібно поставитися з особливою увагою. Від акуратності її виконання повністю залежить зовнішній вигляд і міцність будівлі.

  • Застиглий бетон захищають від вологи за допомогою плівки або руберойду.
  • По всій довжині фундаменту прокладають орієнтир у вигляді натягнутої нитки з метою рівного викладання кожного ряду. При цьому слід враховувати, що паркан повинен знаходитися посередині підстави.
  • Починають кладку, періодично перевіряючи вертикаль рівнем.

Порада. При роботі з облицювальним матеріалом краще використовувати гумовий шпатель. Цей інструмент дозволить менше бруднити паркан. Якщо все таки цегла забруднився розчином, слід якомога швидше протерти його вологою губкою.

  • При викладанні цегляних блоків навколо труб їх мурують зсередини.
  • Якщо потрібна установка додаткових елементів, їх слід зав’язувати в кладці мінімально в 2 ряди.

будівництво паркану

  • Для того щоб паркан вийшов міцним, через 3-4 ряди кладуть металевий дріт.
  • Можливі дефекти в роботі перевіряють після кожного 5-го ряду. Роблять це за допомогою мотузки, натягнутої з нижнього кута одного краю до верхнього кута іншого.
  • На закінчення роботи виконують захист споруди від вологи і розшивання швів. Деякі нюанси будівництва цегельного забору можна дізнатися з доданого відео.

Порада. У цементну суміш для закладення швів можна додати барвник. В результаті виходить дуже цікаве поєднання кольорів.

Будівництво паркану з цегли дуже відповідальне і трудомістка справа. Щоб при зведенні огорожі своїми руками результат не розчарував потрібно провести точні вимірювання і працювати не відступаючи від інструкції.

Цегляний паркан своїми руками: відео