Як самостійно виготовити садові скульптури з бетону

садові скульптуриСадові скульптури з бетону – витончений, вишуканий спосіб прикрасити ландшафтну композицію біля будинку. Виявляється, на них не потрібно витрачати великі гроші. Скульптури можна виготовити своїми руками з матеріалів, які залишилися від будівельних робіт. Майстри діляться досвідом і секретами, як це зробити.

Підготовка інвентарю та матеріалів

Основою для майбутніх скульптур можуть послужити звичайні шпаклівка і цемент, які залишаються після ремонту або будівництва на ділянці. Цемент податливий і пластичний, тому працювати з ним легше, ніж, наприклад, з натуральним каменем. Крім бетонного розчину вам буде потрібно:

  • алюмінієвий дріт для моделювання каркаса;
  • поліетиленове укриття для скульптури;
  • ємність для замішування бетону (бажано з пластика);
  • шпатель;
  • розпилювач з чистою водою.

скульптура з бетону своїми руками

Розчин можна приготувати самостійно: змішайте цемент з піском (3: 1) і розбавте водою (дрібними порціями) до потрібної консистенції. Оптимальна щільність бетону – «густа сметана» або «масло на сонці». Перевірити якість можна практичним шляхом:

  • стисніть в руці невеликий клубок;
  • зробіть пальцем поглиблення;
  • простежте за поведінкою матеріалу.

Якщо він починає кришитися або дає тріщини, значить, потрібно додати води. Якщо ж в поглибленні збереться рідина – підсипте сухого цементу. Вологостійкість і довговічність скульптури підвищать рідкі цвяхи, додані під час замішування. Клей ПВА додасть матеріалу додаткову гнучкість.

Порада. Найкраще планувати виготовлення скульптур з бетону на літо. У цьому час легше працювати з розчином і швидше сушити садові фігури.

Найпростіші скульптури: технологія виготовлення

Головне питання початківця майстра – як красиво виліпити фігуру. Для багатьох скульптур з бетону не потрібно робити форми і складні маніпуляції. Серед найбільш простих моделей – грибок. Такі фігурки мило і затишно виглядають на ділянці. Після висихання ви зможете пофарбувати їх капелюшки в будь-який колір: від плямистого мухомора до статечного білого гриба.

Порада. Всі роботи з цементом необхідно виконувати в масці, захисних окулярах і рукавичках.

Технологія створення грибка:

скульптура для дачіДекоративний гриб з бетону

  1. Підберіть округлу миску відповідного діаметру. Зробіть з її допомогою поглиблення в піску. Воно буде формою для майбутньої капелюшки.
  2. Застелите дно поліетиленом.
  3. Залийте розчином.
  4. Вставте по центру вісь дротяної арматури. Дріт зміцнить деталь і допоможе з’єднати верхівку з ніжкою (вона повинна стирчати з-під капелюшка).
  5. Приступайте до виготовлення ніжки. Поверніть в трубку шматок непотрібного лінолеуму або руберойду. Наповніть розчином і вставте арматуру. У ніжці кінці дроту повинні виднітися з обох сторін.
  6. Дайте висохнути обох елементів (3-4 діб). З’єднайте їх за допомогою свіжого бетону.
  7. Ще раз просушіть кілька днів. Після цього можна приступати до фарбування.

Порада. Якщо на дно ямки укласти великий лист (наприклад, лопуха), то грибна капелюх вийде з красивим рельєфом, схожим на справжній.

Ще простіше зробити з бетону зображення черепашок, сонечок, їжаків та інших фігур, в основі яких лежить півсфера. На фото видно, що вони створюються за технологією виготовлення верхівки грибка. З-під тулуба повинні виглядати невеликі лапки. Їх можна зліпити голими руками взагалі без форм.

бетонна скульптура для клумби

Каркасні скульптури своїми руками

Цей тип садових скульптур з бетону складніше у виконанні. Вам будуть потрібні просторову уяву і деякі навички в роботі скульптора. Зате ви можете зліпити щось дивовижне і неповторне. Наприклад, автомобіль або казковий палац.

Вам знадобляться:

  • штукатурна сітка або моток алюмінієвого дроту для створення каркаса;
  • поліетилен;
  • пінопласт (покликаний зменшити масу скульптури);
  • набір старих ємностей різних форм (для виготовлення простих елементів скульптури);
  • пила з алмазними колами для коригування готової фігури.

Покрокова технологія створення каркасної скульптури з бетону:

  1. Продумайте саме зображення. Зробіть замальовки.
  2. Змайструєте каркас із дроту. Фактично – 3-мірну модель. Каркас повинен максимально природно і повноцінно повторити «скелет» вашої задумки.
  3. Скульптура може бути монолітною. У цьому випадку розчин наносять відразу на каркас. Інший варіант – порожня фігура. В цьому випадку обмотайте каркас сіткою, а вже зверху нього наносите розчин.
  4. Перший бетонний шар – основа. Зверху неї наносяться наступні шари, на яких деталізуються декоративні елементи.
  5. Залиште скульптуру просохнути на кілька днів. Після цього приступайте до фарбування. Найкраще для цього підходять фарби для зовнішніх робіт.

Порада. Після висихання перед фарбуванням фігуру ще можна виправити за допомогою алмазного круга.

Оригінальні скульптури для вашої ділянки

«Рука титану» – філософська скульптура і одночасно відмінна опора для рослин садових культур. Такий садової фігурою ви точно зможете здивувати гостей свого будинку. Технологія її виготовлення вкрай проста:

вироби з бетону для саду

  1. Наповніть розчином міцні медичні рукавички. Не хвилюйтеся, вони не лопнуть.
  2. Зафіксуйте положення отриманої «руки» за допомогою будь-яких предметів. Наприклад, поставте в середину діжку, яку вона буде згодом підтримувати.
  3. Залиште розчин засохнути. Приберіть гумові елементи.

Оригінальним рішенням вважається і імітація валунів за допомогою цементу. Як каркас можна використовувати монтажну піну або велика кількість пом’ятих газет. Каркас обмотують сіткою і зверху вже наносять розчин. Ідеальною гладкості не потрібно. Камінь повинен мати природні нерівності.

Детальніше про алгоритм робіт розповість відео. У створенні садових скульптур дуже до речі підходить приказка: "Сім разів відміряй, один – відріж!». Не варто поспішати, бо зіпсувати естетику скульптури дуже легко.

Прикраси для саду з бетону: відео