Як скласти з цегли садовий варіант барбекю

барбекю своїми рукамиБарбекю – корисний і красивий елемент саду. Раніше стаціонарне спорудження з цегли прикрашало тільки великі солідні ділянки. Тепер же його цілком можуть дозволити собі власники негабаритних дач і присадибних територій. Конструкція дає можливість готувати річну їжу для гостей свого будинку прямо у дворі, влаштовувати вечірки під відкритим небом або затишні посиденьки біля вогню. Щоб обзавестися барбекю, не обов’язково запрошувати будівельників – зібрати його можна і власними руками, за кресленнями і докладним фото. Як це зробити – фахівці пропонують покроковий алгоритм, діляться порадами та інструкціями для різних випадків.

Пристрій і складові частини садового барбекю

Стаціонарне цегляна пристрій барбекю на приватній ділянці – ідея, запозичена з-за океану. Запікання м’яса, сосисок на вугіллі і пікніки на свіжому повітрі там досить поширені. У барбекю є родич – мангал. Відмінність між ними лише в способі закріплення м’яса: на решітці і на шампурах відповідно. Фундаментальні габаритні конструкції мангалів найчастіше не мають димоходу. Барбекю, навпаки, зазвичай їм оснащені.

Цегляна пристрій під відкритим небом повинне мати:

  • безпосередньо вогнище;
  • плиту, гриль або крутив;
  • обробну робочу поверхню;
  • шафки, полички для продуктів;
  • гачки для кухонного начиння;
  • місце для зберігання дров або вугілля.

простий мангал

Найбільше поширені барбекю так званого закритого типу. Вони припускають наявність даху. Покрівля зручна для готування в прохолодну погоду, рятує від раптового літнього дощу і частково від вітру. Таку конструкцію обов’язково потрібно обладнати трубою димаря. Модернізовані і більш складні барбекю можуть включати в себе:

  • освітлення;
  • мийку;
  • коптильню;
  • варильну поверхню;
  • духовку і ін.

Порада. Будівництво ускладнених конструкцій вимагає додаткових ресурсів і часу для прокладання водопроводу, підключення більш потужної електролінії і т.д.

Споруда барбекю: підготовка до робіт

Насамперед вам необхідно визначитися з зразковими розмірами майбутнього барбекю. На це частково залежати від Вашого місця, яке ви визначите для конструкції на своїй ділянці. Цілком можливо, що вибір у вас буде невеликий. Неприпустимо будувати барбекю або мангал:

  • поруч з житловими та господарськими будівлями;
  • біля альтанок, дитячих куточків, теплиць;
  • так, щоб вітер ніс іскри на ці споруди або на сусідську ділянку;
  • біля дерев і сухих чагарників.

Порада. У виборі місця для барбекю завжди спирайтеся на здоровий глузд, виходячи з правил пожежної безпеки.

Наступний крок – складання креслення і схеми цегляної кладки. З їх допомогою ви не допустите помилок на етапах, коли робити відкат робіт проблематично, а також точно розрахуєте потреба в будматеріалах. Для обробки цегляної конструкції часто використовуються плитка і натуральний камінь. Також не забудьте про фундамент – в цегляних конструкціях він обов’язковий. Врахуйте це в кресленні і при складанні списку покупок в будівельному магазині.

види мангалів

За основу можна взяти один з креслень в інтернеті. Однак в нього обов’язково доведеться вносити зміни, зумовлені вашими особистими потребами, дизайнерськими задумами й особливостями ділянки. Головне, дотримуватися основних принципів моделювання барбекю:

  1. Гриль повинен розташовуватися на висоті від 65 см над рівнем землі, але і не занадто високо. Так, щоб на ньому було зручно готувати в положенні стоячи.
  2. Осередок розміщуйте на 10 см нижче гриля.

Порада. Розташування всіх інших обов’язкових або необов’язкових елементів конструкції потрібно ретельно продумати виходячи з критеріїв безпеки (в тому числі для дітей) і зручності.

Будівництво фундаменту. кладка цегли

Для садового барбекю можна спорудити найпростіший бюджетний варіант монолітного фундаменту:

  1. Викопайте траншею близько 40 см в глибину. Вона повинна розташовуватися по контуру майбутньої будови.
  2. Дно засипте ущільнюючим шаром: щебінь і гравій у співвідношенні 1: 1. Рясно полийте матеріал водою, утрамбуйте.
  3. Зробіть каркас з металевих прутів. Арматуру втикайте по центру з інтервалом 20-30 см.
  4. Обладнайте дерев’яну опалубку по контуру траншеї. Залийте її бетоном.
  5. Залиште фундамент затвердіти на 5-7 днів. Від дощу конструкцію слід вкривати поліетиленом.

фундамент для мангалаоблаштування фундаменту

На застиглу основу почніть викладати цегла. Основа печі – вогнетривкий і міцний матеріал. Добре підходить шамотна цегла. Для початку замішайте глиняний розчин. Приготуйте його ще під час закладки фундаменту або навіть до цього, оскільки суміш настоюється 5-6 діб. Сам розчин готується нескладно: змішайте червону глину з водою до однорідності, додайте трохи піску дрібної фракції і цементу марки 200.

Порада. До використання суміш необхідно зберігати під кришкою, щоб в неї не потрапив сміття.

Викладення барбекю починається з п’єдесталу. За технологією його висота не повинна перевищувати 70 см. Порядовой розташування цегли від рівня до рівня майже незмінно, просто чергуйте на початку ряду половину і цілий цегла. Найкраще точно прорахувати порядовку на етапі складання схеми. Рекомендовані розміри жаровні: 6 цегли в ширину і 3-3,5 в глибину. Шамотна цегла викладається товщиною в 2 ряди. У точках перекриттів підсильте конструкцію прутами арматури.

Споруда димоходу. Підготовка барбекю до роботи

Труба над вогнищем будується з шамотної цегли на тому ж глиняному розчині. Передбачте засувку. Зробіть додатковий отвір тяги (зуб) на задній стінці барбекю. На всій печі поверх шару шамотного цегли буде розташовуватися ще один – облицювальний. Використовуйте тільки матеріал з підвищеною міцністю.

будівництво димоходу

Складену піч не можна відразу використовувати за призначенням, для початку потрібно обпалити внутрішню поверхню вогнища. Для цього завантажте його вугіллям або дровами, розведіть сильний жар. Після процедури потрібно залишити піч сушитися. Це бажано робити тільки при літніх температурах в суху погоду. Залиште конструкцію на 5 днів, захистивши її при необхідності від дощу. Восени або навесні на просушку знадобиться близько 3-х тижнів.

Тепер барбекю готовий до використання. Для довговічної роботи його краще укрити козирком або оформити частиною альтанки, зробивши місця для сидіння і світло. Заключний крок – прикраса. Декор на ваш смак дозволить вписати конструкцію в садовий інтер’єр і зробити приємним місцем відпочинку.

Цегляна барбекю: відео