Як в домашніх умовах проростити волоський горіх для посадки

як проростити волоський горіхВолоський горіх – це теплолюбива довговічне дерево з дуже потужною і розвиненою кореневою системою, що приносить корисні плоди. Горіх багатий амінокислотами та рослинними жирами, які благотворно впливають на багато систем органів людини. Жменька очищених горіхів в день покращить роботу мозку, травну систему, зміцнить серцевий м’яз, збагатить необхідними вітамінами і мікроелементами. Волоський горіх досить просто висадити будинку на ділянці. У цій статті ви дізнаєтеся, як відібрати насіння, проростити для посадки і коли можна висаджувати в грунт. Більш докладна інструкція наочно показана в відео.

Як відібрати посівний матеріал

У домашніх умовах найбільш поширений метод посадки насінням. Насіння сходить протягом року, якщо обраний хороший матеріал. Для посадки краще відбирати насіння у дерева з великими горіхами, сорт з тонкою шкаралупою. Вибирати посівний матеріал потрібно, як тільки горіхи почнуть обсипатися. Придатні для посіву неушкоджені ядра, горішки без видимих ​​дефектів шкаралупи, свіжі. Якщо ви придбаєте горіхи для посіву в магазині, дуже мала ймовірність їх схожості, так як невідомо коли вони були зібрані. Виростити волоський горіх можна в якості декоративного кімнатної рослини. В цьому випадку сорт не грає особливої ​​ролі.

Увага! Якщо ви збираєтеся висаджувати саджанець у відкритий грунт, то перед пророщуванням насіння переконайтеся, що обраний сорт акліматизований і витримає морози.

Підготовка до посіву і основні правила

Після ретельного відбору горішків для посадки, їх потрібно підготувати. Для цього ядра викладаються в один шар в ємність типу короба і засипаються вологим піском. Короб потрібно прибрати в темне прохолодне місце, можна в холодильник. Температура зберігання не перевищує показники 0-5 ° C. Витримати насіння в такому режимі потрібно близько 4-х місяців. При цьому кожні 3-4 тижні потрібно зволожувати пісок і провітрювати ємність. Після закінчення цього терміну горіхи дозріють як насіння, готові до висадки в землю.

як проростити волоський горіхДля пророщування беріть свіжі горіхи

Якщо своєчасно зібрати і заготовити насіння, як раз прийде пора найбільш сприятлива до посадки – середина весни, друга половина квітня. Для майбутнього саджанця потрібно вибрати просторий горщик, можна змайструвати спеціально дерев’яну діжку. Достатня глибина для горщика до 30 см. Цього місця повинно вистачити для правильного розвитку кореневої системи.

Порада. Якщо вдома зовсім мало місця, висадити насіння можна в пластикові стакани об’ємом 0,5 л. Попередньо потрібно зробити дірочки на дні для повітря. Дренаж можна не використовувати.

Земельну суміш краще заготовити самостійно з однієї частини дерну, частини торфу і третьої складової – перегною. Грунт повинна бути середньої кислотності і обов’язково пухка. Щільний грунт не дасть добре розвинутися кореневища. Отже, покрокова висадка насіння:

  1. Горщик наповнити на третину дренажем.
  2. Засипати грунтову суміш.
  3. Закласти на глибину 7-9 см ядерце, бочком вниз.
  4. Рясно полити грунт.
  5. Діжку або горщик з посівом залишити в теплому місці з достатнім освітленням. До того як зійде паросток, можна накрити плівкою або склом.

Приблизно через два тижні повинні з’явитися паростки. Тепер необхідний належний догляд за рослиною, щоб виросло гарне плодоносні дерево.

як проростити волоський горіхРосток волоського горіха

У разі пророщування насіння в склянці, коли паростки досягнуть 10 см, рослина потрібно пересадити в більшу за обсягом ємність, наприклад, в зрізану пляшку. Висаджені в квітні, рослини до осені досягають висоти близько 25 см.

Правила догляду за саджанцем волоського горіха

Якщо ви давно займаєтеся садівництвом, то вам не чужий своєчасний полив і догляд за рослинами. В такому випадку зміст горіха не завдасть особливого клопоту. Основні вимоги в догляді:

  • Освітлення. Горіх не любить затінені місця, це сонцелюбива рослина.
  • Полив – регулярний і рясний, але не допускати застою води, щоб уникнути гниття кореня. При нестачі вологи не буде правильно формуватися зав’язь.
  • Свіже повітря в теплий сезон. При постійній денній температурі + 15 ° C і вище сіянець потрібно виставляти на вулицю, на сонячне місце. Проте, потрібно берегти деревце від перегріву. Можна укутати горщик мокрою ганчіркою. Слідкуйте, щоб не було протягів і поривчастого вітру.
  • Мульчування грунту біля основи деревця торфом.
  • Підживлення комплексним калійвмісних добривом раз на два тижні.
  • Захист від комах шкідників, особливо в теплий сезон, коли рослина перебуває більшу частину часу на вулиці.

Якщо вирощувати горіх будинку як декоративну рослину, то саджанець переміщається в більшу діжку. Щороку восени потрібна пересадка з обрізанням десятої частини коренів. А щоб формувати деревце, в літні місяці необхідно видаляти молоді пагони, найбільш слабкі з них. Для запобігання надмірного плодоношення видаляйте частину квіток.

як проростити волоський горіхМолодий саджанець волоського горіха

Дерево волоського горіха стійке до зовнішніх інфекцій, але при недостатній підгодівлі, поливі або неправильному місці розташування горщика рослина може ослабнути, розвиватися неправильно. В результаті воно стає жертвою різних захворюванням. З найбільш відомих виділяють особливо небезпечні хвороби: бактеріоз, бура плямистість, рак кореня.

Саджанець готовий до висадки в грунт через рік після посіву. Плодоношення можна очікувати через 6-7 років. Щоб прискорити цей процес, зручніше купувати вже готові саджанці для висадки на ділянці.

Вирощування грецького горіха: відео