Як вибрати електричну модель садового пилососа

прибирання опалого листяПристрій під назвою пилосос для саду одні вважають дуже корисним, інші називають порожнім вкладенням в умовах клімату території РФ. Садовий агрегат працює в двох режимах: всмоктування і випускання повітряного струменя (повітродувка), і допомагає виробляти збір або змітання листя. У статті зібрані рекомендації, як підібрати електричний пилосос.

Садовий пилосос: основи технології, принцип роботи

У власників присадибних ділянок восени за звичаєм починається генеральне прибирання своїх володінь. Зокрема, важливо зібрати листя. Здорову і чисту відправити на добриво, а уражену хворобами – знищити. Традиційний інструмент для збору листя – граблі. Але що робити, якщо територія велика або має важкодоступні куточки? Використовувати садовий пилосос.

Він функціонує за принципом класичного побутового кімнатного агрегату. Ваш помічник на ділянці буде складатися з:

  • досить потужного мотора (прибирання в саду – не те ж саме, що в житловому приміщенні);
  • корпусу з усіма необхідними вентиляційними отворами;
  • гофрованого шланга;

пилосос для листяручний пилосос

  • подрібнювача;
  • рукоятки, ременів або коліс для зручності транспортування і роботи.

Увага! Якщо ваш пилосос їздить по землі, його передні колеса будуть поворотними. Це зроблено для простоти переміщення по нерівностях садової ділянки.

На відміну від побутової різновиди, вуличний пилосос може працювати на видування повітря. Цю функцію використовують досить часто. За допомогою шланга зручно змітати органічний і інший сміття з доріжок і землі. До речі, в такому режимі пилосос буде активно збагачувати землю киснем без будь-якого механічного втручання. Двигун обертає лопаті крильчатки, вона засмоктує повітря з широкого отвору (через розтруб) і нагнітає в вузьку порожнину, яка закінчується мішком. Поміняти полярність руху потоку можна, перевернувши цей вузол.

Різновиди садових пилососів

Апарати можуть серйозно відрізнятися один від одного. Це помітно по фото. Виробники оснащують пилососи моторами різних типів: від просунутих вакуумних до звичних роторних, вихрових, відцентрових або ротаційних. Агрегати бувають електричними або бензиновими.

Незалежно від цього, їх ще можна розділити на такі категорії:

  1. Ручні. Невеликі пристрої, які легко носити в руках або на плечі (з ременем). З їх допомогою очищають невеликі ділянки. Ручні пилососи найчастіше бувають саме електричними. Вони прості в управлінні і обслуговуванні.
  2. Ранцеві. Такий інструмент могутніше ручного. Габаритний і важкий двигун необхідно носити за плечима як рюкзак. Подібні моделі зазвичай харчуються продуктами згоряння бензину. Велику площу незручно обслуговувати, тому що важко тягати всюди провід, який підключений до мережі. як зібрати листя в садуранцевий пилосос
  3. Колісні. Професійний агрегат величезної потужності і розмірів. Пересувається на колесах, іноді – з самохідним пристроєм (оператор управляє видали). Незважаючи на габарити, такий апарат може забратися і в важкодоступних точках саду.

Сучасні садові пилососи, як правило, оснащені подрібнювачем. Він потрібен для компактної трамбування зібраної листя. Чим могутніше двигун, тим, відповідно, краще перемелюється зібраний органічний сміття. Наприклад, колісні всмоктувачі можуть перебити в дрібну крихту гілки товщиною близько 0,5 см.

Електричні садові пилососи: критерії вибору

Цей різновид пристроїв зазвичай поступається бензинової по потужності і мобільності. Зате такі агрегати легше, економічніше і зручніше для роботи. Вони набагато простіше бензинових в управлінні. Не потрібно заливати пальне, запускати двигун. Досить увімкнути пристрій в мережу і натиснути «Пуск». І ще одна перевага цього типу апаратів – порівняно низький рівень шуму під час роботи.

Потужність для електричних пилососів – далеко не ключовий параметр, на який варто звертати увагу перед покупкою. Дві моделі з однаковою кількістю споживаних ват можуть функціонувати з різною ефективністю. Її виробники висловлюють в швидкості або обсязі повітряного потоку. Перша величина вимірюється в м / ч, друга – в куб. м / год.

пристрій для збирання листяколісний пилосос

Фахівці радять купувати пилососи з об’ємом повітряного струменя в межах 500-1000 куб. м / год. Це актуально для середніх або невеликих присадибних ділянок. Краще підібрати модель з хорошим потоком і щодо невеликою потужністю, ніж навпаки. Вона буде поєднувати в собі мала вага, вартість і споживання енергії з нормальною продуктивністю.

Порада. Проблему з протягуванням проводів і подовжувача можна вирішити, вибравши агрегат з можливістю харчування від акумуляторів.

Моделі садових повітродувок. Відгуки споживачів

Судячи з відгуків, багато дачники ставлять під сумнів продуктивність подібних пристроїв. У порівнянні з граблями звичайний садовий пилосос має меншу шириною захвату листя. Тільки потужні колісні пристрої мають отвори шириною в 0,5 м, як звичайні граблі. Збір сміття в мішок – теж не дуже продуктивний спосіб. У ранцевих і ручних пилососів немає сміттєзбірника великого обсягу. У процесі збирання вам частенько доведеться зупинятися через туго набитого мішка і виносити зібраний сміття (виняток – колісні пилососи з тарою до 200 л).

Увага! Споживачі негативно оцінюють польові випробування пилососів. Без великої потужності вам вдасться підняти з землі тільки свежеопавшую листя, а не стару прілу.

Дачники попереджають: перевіряйте весь функціонал вироби ще до покупки. Багато моделей свідомо випускаються без режиму всмоктування. Вони можуть залучити дешевизною, але використовуються тільки для здування сміття. Хоча в окремих випадках це дуже зручно. Наприклад, якщо у вашому саду доріжки з піску або гравію, які незручно прибирати мітлою. Деякі моделі мають режим пилососа, але продаються без розтруба та мішка в комплекті.

Порада. Сьогодні на ринку затребувані вироби нормальної якості від Hitachi, Maruyama, Makita (Японія), Oleo-Mac (Італія), Sadko (Словенія), Bosch (Німеччина) та ін. Там ви знайдете і пилососи з подрібнювачем.

Електричні агрегати – оптимальний варіант для не дуже великих ділянок. Особливо, якщо вони мають рівну і щільну поверхню. Перед першим запуском прочитайте інструкцію з порадами щодо ефективного використання пилососа.

Пилосос для саду: відео